lúcifúk258
11.10.11,08:52
dobry den.som na RD, ktora mi konci 9.11.2011, pred nastupom na MD a nasledne na RD som pracovala na polovicny pracovny uvazok, mala som zmluvu na dobu neurcitu. 10.11 2011 som sa teda planovala vratit do prace, ked som im tam vsak telefonovala, povedali mi, ze so mnou rozviazali pracovny pomer.ziadna vypoved mi ani neprisla, tak ako mohli so mnou ukoncit pracovny pomer, ked som ziadala aby mi poslali aspon ukoncenie pracovnej zmluvy a zapoctovy list, tak mi oznamili, ze si ho budem musiet vymahat sudom, ako sa teraz teda mam nahlasit na Urade prace ako nezamestnana, ked mam len zmluvu a ziadny papier o vypovedi?
Tweety
11.10.11,07:02
dobry den.som na RD, ktora mi konci 9.11.2011, pred nastupom na MD a nasledne na RD som pracovala na polovicny pracovny uvazok, mala som zmluvu na dobu neurcitu. 10.11 2011 som sa teda planovala vratit do prace, ked som im tam vsak telefonovala, povedali mi, ze so mnou rozviazali pracovny pomer.ziadna vypoved mi ani neprisla, tak ako mohli so mnou ukoncit pracovny pomer, ked som ziadala aby mi poslali aspon ukoncenie pracovnej zmluvy a zapoctovy list, tak mi oznamili, ze si ho budem musiet vymahat sudom, ako sa teraz teda mam nahlasit na Urade prace ako nezamestnana, ked mam len zmluvu a ziadny papier o vypovedi? Podľa nového znenia ZP, oznám zamestnáv. návrat z RD. Je to daná povinnosť. Potom uvidíš, ako bude reagovať. Ak nemáš žiadne písomné skončenie PP, tvoj PP aj naďalej trvá a Ty máš právo vrátiť sa do zamestnania.
§166ZP
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
lúcifúk258
12.10.11,07:49
problem je ale v tom, ze firma v ktorej som pracovala zanikla a je v konkurze a len tazko sa dostanem k zapoctovemu listu a vypovedi