ing.erika
22.01.06,14:01
ahojte, bola by som rada, keby mi niekto poradil:
mám zamestnankyňu, pre ktorú nemám momentálne prácu, ale nechcem ju prepustiť, pretože sa mi cca o mesiac rysuje nejaká práca pre ňu. čo s ňou? môže ostať doma na neplatenom voľne? čo v tomto prípade? platím ja ako zamestnávateľ za ňu počas NV nejaké odvody, alebo ona? poraďte prosím al. prípadne navrhnite inú možnosť. ďakujem pekne. Erika
anto
22.01.06,14:04
Najvhodnejšie by bolo s ňou rozviazať pracovný pomer dohodou a o mesiac ju opäť prijať do pracovného pomeru. Za dobu, kedy nebude zamestnaná, môže poberať príspevok v nezamestnanosti a odvody za ňu platí štát. Inak môže ostať na neplatenom voľne, potom ju potrebné odhlásiť z poisťovni a poistné by si mala zaplatiť sama.
ajobs
22.01.06,21:13
ahojte, bola by som rada, keby mi niekto poradil:
mám zamestnankyňu, pre ktorú nemám momentálne prácu, ale nechcem ju prepustiť, pretože sa mi cca o mesiac rysuje nejaká práca pre ňu. čo s ňou? môže ostať doma na neplatenom voľne? čo v tomto prípade? platím ja ako zamestnávateľ za ňu počas NV nejaké odvody, alebo ona? poraďte prosím al. prípadne navrhnite inú možnosť. ďakujem pekne. Erika

Nemôžeš ju nútiť, aby si vzala neplatené voľno. Ak nebudeš mať pre ňu prácu, musíš jej platiť náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku.:mee: :eek:
durisovad
22.01.06,22:33
Ak sa zamestnankyne nechces vzdat, skus jej pridelit nejaku nahradnu pracu. Co tak napr. velke upratovanie vo firme alebo aj v tvojom dome (ale to neuvadzaj nikde, ze pracuje u teba doma!!!)
ing.erika
24.01.06,08:02
ďakujem za odpovede. ja si skor myslim, ze zamestnankyna by si radsej vzala na ten mesiac neplatene volno, ako keby mala dostat vypoved. kedze ja pre nu ten mesiac nebudem mat pracu. no uvidime ako sa dohodneme. pekny den. Erika