mirhu
11.10.11,10:48
Klient má veľa faktúr, ktoré platil na dobierku, ale samozrejme nemá doklad z pošty p úhrade dobierky, čo s tým? ostanú mi všetky visieť ako neuhradené....
durisovad
11.10.11,08:55
Ja by som asi poziadala dodavatelov o potvrdenie uhrady faktur. V pripade, ze by potvrdenie bolo v prospech klienta, poziadala by som tohoto klienta o nejake cestne vyhlasenie, ze faktury zaplatil. Nasledne by som mu peniaze vyplatila z pokladne a zauctovala faktury ako uhradene. Ale podotykam, ze takyto pripad som v praxi este neriesila, len uvazujem o schodnom rieseni.
mirhu
11.10.11,08:57
Sú to došlé faktúry za nákup tovaru, presne tu uvažujem, že ich oslovím , nech pošlú nejakú súpis, koľko im došlo uhradené, nič iné ma nenapadlo
PS. milujem tento typ klientov, u tohoto vážne uvažujem že k 1.1.2012 u neho skončím
Zita5
11.10.11,08:59
Nech klient ešte vyskúša na pošte alebo u prepravnej spoločnej .Nech si zoberie so sebou doklady , ktoré vlastní, aby preukázal, že platil dobierku, ale potvrdenia nevypýtal .
katka 23
11.10.11,09:16
[QUOTE=mirhu;1868054]Sú to došlé faktúry za nákup tovaru, presne tu uvažujem, že ich oslovím , nech pošlú nejakú súpis, koľko im došlo uhradené, nič iné ma nenapadlo
tiež som to riešila takto , listom som požiadala dodávateľa o súhlas že uvedená fa bola uhradená dobierkou ,odsúhlasenie som potom priložila k VPD v pokladni

aj na fa by malo byť uvedené forma úhrady : dobierkou
Xanti
11.10.11,09:21
Mňa ináč toto strašne vytáča.

Každý má povinnosť vydať doklad o zaplatení a pošta ako keby sa ich to netýkalo. Keby cielene nepýtam, tak nedajú nič. Ako je mi jedno ak podávam poštu súkromne, ale ak je na liste pečiatka tak asi je to firemná pošta a asi potrebujem nejako dokladovať kde som minula firemné peniaze.

To isté sa týka dobierok, donesú na firmu chcú prachy ale aby mali prichystané papiere ( doklad o zaplatení ) tak to absolútne. Ešte zjednávajú, že zajtra prinesú a tak podobne.

A nanešťastie nie na každej fa je uverejnené hradené dobierkou, sem tam príde dobierka kde je napísané hradené prevodom splatnosť o týždeň.
daria28
01.02.12,11:57
Dobrý deň prajem,
mám doklad - faktúru, na ktorej je napísané: "Forma úhrady: dobierkou" a ešte v spodnej časti faktúry hrubo zvýraznené: "Neplaťte, uhradené dobierkou!"
Potrebujem k takémuto dokladu ešte nejaké iné potvrdenie o úhrade??? Náš zamestnanec, ktorý sa so mnou účtoval s týmto dokladom, samozrejme žiadny doklad o zaplatení nemá.
ego.mc
01.02.12,13:11
Potvrdenie z pošty alebo od dopravcu.
Tweety
01.02.12,13:12
Dobrý deň prajem,
mám doklad - faktúru, na ktorej je napísané: "Forma úhrady: dobierkou" a ešte v spodnej časti faktúry hrubo zvýraznené: "Neplaťte, uhradené dobierkou!"
Potrebujem k takémuto dokladu ešte nejaké iné potvrdenie o úhrade??? Náš zamestnanec, ktorý sa so mnou účtoval s týmto dokladom, samozrejme žiadny doklad o zaplatení nemá. Veď máte doklad z pošty,nie?
daria28
01.02.12,21:00
No ako som napísala, mám len faktúru, ale žiadny doklad o platbe. Totiž to sa účtoval náš zamestnanec, ktorý si samozrejme doklad o úhrade nepýtal, keď mu ho dopravca automaticky nevydal. Čiže mám len faktúru, na ktorej je uvedené: "Spôsob platby: dobierka" a tiež ešte v spodnej časti faktúry napísané: "Neplaťte, uhradené dobierkou!"
daria28
10.02.12,09:09
prosííím, čo s tým...
nikolia
10.02.12,09:19
prosím Vás kontrolujem si účtovníctvo 2011 a mali sme jednu dobierku,už som tu riešila dph, ale stále nerozumiem asi banalite , ale pre mna neznámej, ak máte niekto čas poradte-prišiel nám dobierkou nejaký materiál, na fa z dobierky rozpísaný materiál a poštovné=konečná suma na fa,vypýtala som si dokladna pošte na ktorom je tá celková suma dobierky ako na fa..ako postupujem?dala som ju do závazkov, vypísala VPD , nerozpisovala som poštovné zvlášť, ale celú sumu, rozpisala dph, a vyplatené komu -firme od ktorej mám fa, a pripla doklad z pošty,urobila úhradu, je to tak správne? dakujem za radu