wisna
11.10.11,09:50
Dobry den,
chcela by som sa poradit ci mozem pokracovat v praci ako SZCO a mat prijem zo zivnosti pocas poberania materskej.
Mam pracu doma, ktora sa da robit aj popri detoch. Nastupujem na tretiu matersku, pri prvych dvoch som to tak robila, upozornila som na to v Soc. poist. a nikto s tym nemal problem, hovorili, ze je to cisto moja vec, ktoru oni neskumaju.
Lenze neviem, ci sa zakony zmenili, teraz mi pracovnicky povedali, ze prijem mat nemozem.
Ako to teda je, vie niekto?
Dakujem
wisna
11.10.11,09:18
Este doplnim, trochu som patrala na nete a nasla som odpoved na moju otazku priamo v poradni Soc. poistovne, lenze z roku 2009:

"Ustanovenia zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov nepodmieňujú vznik nároku na materské u povinne nemocensky samostatne zárobkovo činnej osoby stratou príjmu, ktorý sa považuje za vymeriavací základ v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov.
Za predpokladu splnenia zákonom stanovených podmienok budete mať nárok na materské napriek skutočnosti, že naďalej budete mať príjem ako samostatne zárobkovo činná osoba."

Takze moja otazka teraz znie, ci niekto vie, ci sa tento predpis od roku 2009 zmenil, alebo to stale plati...