ing.erika
22.01.06,14:14
ahojte,
som v pomykove. uctujem v JU a som platitelom dph. objasnite mi prosim, co sa mi zaratava do dph na vstupe a na vystupe za posledny kvartal.

mam vysle faktury za oktober, november, december, dosle fa za oktober, november, december, vpd za posl. kvartal (nakupy v hotovosti).

zaratava sa mi vsetko, co je za tento kvartal, alebo len platby, ktore boli vykonane v tomto obdobi (okt. - dec.)? mam na mysli, zaratavam tam aj napr. vysle faktury vystavene za sluzby v decembri, aj ked mi platna za nich dojde az v januari?

ďakujem pekne za odpoveď. zdá sa mi, že mi to program zle počíta, preto sa radšej uisťujem.

Erika
Manual
22.01.06,13:24
ahojte,
som v pomykove. uctujem v JU a som platitelom dph. objasnite mi prosim, co sa mi zaratava do dph na vstupe a na vystupe za posledny kvartal.

mam vysle faktury za oktober, november, december, dosle fa za oktober, november, december, vpd za posl. kvartal (nakupy v hotovosti).

zaratava sa mi vsetko, co je za tento kvartal, alebo len platby, ktore boli vykonane v tomto obdobi (okt. - dec.)? mam na mysli, zaratavam tam aj napr. vysle faktury vystavene za sluzby v decembri, aj ked mi platna za nich dojde az v januari?

ďakujem pekne za odpoveď. zdá sa mi, že mi to program zle počíta, preto sa radšej uisťujem.

Erika Do 4 kv. DPH ti vstupujú všetky vystavené fa v období od 1.10. do 31.12.05, aj keď neboli uhradené. Dalej vstupujú všetky DF, ktoré majú zdanitelné plnenie od 1.10. do 31.12.05 a všetky platby v hotovosti = bločky z ERP v tomto období.
Musíš dávať pozor pri nahrávaní DF a správne uviesť datum zdanitelného plnenia, týmto datumom program zaraďuje DF do evidencie DPH, nie napr. datumom vystavenia DF, lebo ten môže byť odlišný.
KON-EKON
22.01.06,13:26
Platby nie sú podstatné u faktúr na dph.d Treba započítať došlé a vydané faktúry, pokl. doklady, resp. mesačné uzávierky z ERP- tržby. To už dávno neplatí, že musí byť fakúra uhradená aby sa mohlo uplatniť dph.
KON-EKON
22.01.06,13:27
sme písali dvaja naraz....ha, akí sme šikovní.
ing.erika
22.01.06,13:28
Do 4 kv. DPH ti vstupujú všetky vystavené fa v období od 1.10. do 31.12.05, aj keď neboli uhradené. Dalej vstupujú všetky DF, ktoré majú zdanitelné plnenie od 1.10. do 31.12.05 a všetky platby v hotovosti = bločky z ERP v tomto období.
Musíš dávať pozor pri nahrávaní DF a správne uviesť datum zdanitelného plnenia, týmto datumom program zaraďuje DF do evidencie DPH, nie napr. datumom vystavenia DF, lebo ten môže byť odlišný.
veeeľmi pekne ti ďakujem!!! som ešte len začiatočníčka v oblasti DPH a už som bola z toho taká dopletená, že až. ale s tvojou pomocou mi je to už jasné. :) díky a pekný deň.
ing.erika
22.01.06,13:28
Platby nie sú podstatné u faktúr na dph.d Treba započítať došlé a vydané faktúry, pokl. doklady, resp. mesačné uzávierky z ERP- tržby. To už dávno neplatí, že musí byť fakúra uhradená aby sa mohlo uplatniť dph.
ďakujem samozrejme aj tebe. :) ešte že tu tá porada je.

Erika
Manual
22.01.06,13:32
veeeľmi pekne ti ďakujem!!! som ešte len začiatočníčka v oblasti DPH a už som bola z toho taká dopletená, že až. ale s tvojou pomocou mi je to už jasné. :) díky a pekný deň.
OK :):):):):)
Jana Acsová
22.01.06,14:02
Do 4 kv. DPH ti vstupujú všetky vystavené fa v období od 1.10. do 31.12.05, aj keď neboli uhradené.

Vzhľadom k tomu, že zadávateľ otázky si nie je istý so spracovaním podkladov k daňovému priznaniu spresňujem:
Do 4. Q vstupujú všetky poskytnuté dodávky tovaru a služieb - napr. vystavené faktúry a tržby z ERP s dátumom dodania spadajúcim do tohto obdobia. Faktúra môže byť vystavená do 15 dní od dodania tovaru alebo služby a preto nie všetky faktúry vystavené v tomto období sa musia týkať daňovej povinnosti za 4. Q. Rozhodujúci je dátum dodania a nie dátum vystavenia faktúry.

Dalej vstupujú všetky DF, ktoré majú zdanitelné plnenie od 1.10. do 31.12.05 a všetky platby v hotovosti = bločky z ERP v tomto období.
V druhej časti iba "učešem" .-) terminológiu. Zdaniteľné plnenie podľa platného znenia ZDPH nazývame "dátumom dodania" tovaru alebo služby.
Manual
22.01.06,14:08
Vzhľadom k tomu, že zadávateľ otázky si nie je istý so spracovaním podkladov k daňovému priznaniu spresňujem:
Do 4. Q vstupujú všetky poskytnuté dodávky tovaru a služieb - napr. vystavené faktúry a tržby z ERP s dátumom dodania spadajúcim do tohto obdobia. Faktúra môže byť vystavená do 15 dní od dodania tovaru alebo služby a preto nie všetky faktúry vystavené v tomto období sa musia týkať daňovej povinnosti za 4. Q. Rozhodujúci je dátum dodania a nie dátum vystavenia faktúry.
V druhej časti iba "učešem" .-) terminológiu. Zdaniteľné plnenie podľa platného znenia ZDPH nazývame "dátumom dodania" tovaru alebo služby.
Ano AVO súhlasím, a ďakujem za doplnenie, bral som to s pohľadu vlastného, kde datum vystavenia OF je zhodný s datumom dodania ale vždy to tak nemusí byť.:)
ing.erika
22.01.06,14:18
juj, ďakujem za poopravenie. u mňa nie je dátum vyhotovenia zhodný s dátumom dodania. takže rozumiem tomu správne, že v dph sa mi zohľadnia všetky došlé aj vyšlé faktúry, kt. dátum dodania je z daného obdobia (u nás - od okt. do dec.)? E
Jana Acsová
22.01.06,15:28
juj, ďakujem za poopravenie. u mňa nie je dátum vyhotovenia zhodný s dátumom dodania. takže rozumiem tomu správne, že v dph sa mi zohľadnia všetky došlé aj vyšlé faktúry, kt. dátum dodania je z daného obdobia (u nás - od okt. do dec.)? EDobre to chápete. Pre uplatnenie odpočítania dane ako aj pre vznik daňovej povinnosti sú rozhodujúce dátumy dodania tovarov a služieb.