caneps
11.10.11,16:46
Dobry den,
chcel by som sa spytat, platim si uz 2,5 roka dobrovolne nemocenske poistenie a od buduceho mesiaca prechadzam na podporu v nezamestnanosti. Maju tieto dve veci na seba vplyv? Myslim v zmysle, ze keby idem na PN, ci je vtedy vyplacana podpora v nezamestnanosti, alebo tieto dve veci spolu vobec nesuvisia a budem poberat aj podporu aj PN? Dakujem pekne za vas cas a ochotu
Tweety
11.10.11,14:56
Dobry den,
chcel by som sa spytat, platim si uz 2,5 roka dobrovolne nemocenske poistenie a od buduceho mesiaca prechadzam na podporu v nezamestnanosti. Maju tieto dve veci na seba vplyv? Myslim v zmysle, ze keby idem na PN, ci je vtedy vyplacana podpora v nezamestnanosti, alebo tieto dve veci spolu vobec nesuvisia a budem poberat aj podporu aj PN? Dakujem pekne za vas cas a ochotu
Ak budeš evidovaný nezamestnaný s nárokom na podporu, počas PN sa jej vyplácanie preruší.
caneps
11.10.11,18:08
a potom sa natahuje cas kedy budem poberat podporu na 7 mesiacov? keby som napr. jeden cely mesiac bol PN? alebo jednoducho vyplacanie trva 6 mesiacov, a ak budem PN jednoducho o podporu pridem (myslim jej cast, pokial budem PN)? diky
Katy a R
11.10.11,18:22
vyplácanie dávky v nezamestnanosti sa pozastaví .. a po skončení PNky pokračuje ... áno, "naťahuje sa vlastne čas"
Samozrejme ... treba toto riadne oznámiť aj na oddelenie nemocenského .. aj na dávky v nezamestnanosti äkópie si sprav)
caneps
12.10.11,14:21
dakujem velmi pekne za odpovede
caneps
01.11.11,08:49
dobry den, kvoli znamej ma zaujima ci moze sucasne brat rodicovsky prispevok aj podporu v nezamestnanosti. dakujem
Mila123
01.11.11,09:04
dobry den, kvoli znamej ma zaujima ci moze sucasne brat rodicovsky prispevok aj podporu v nezamestnanosti. dakujem
pokiaľ je mi známe, podpora v nezamestnanosti sa vylučuje súčasne s poberaním RP....je návrh zákona, že to bude možné od 01 01 2012, ale či tomu aj tak bude, záleží od parlamentu a pána prezidenta.....
Mila123
01.11.11,10:27
pripájam časť zákona č. 461/2003 v pl. znení a §
§ 106

Poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých
a) má nárok na výplatu nemocenského,
b) má nárok na výplatu ošetrovného,
c) má nárok na výplatu materského,
sa mu vypláca rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu
sowage
01.11.11,10:30
dobry den uz som sa tu nedavno pytala na narok na vyplacanie podpory,len by som chcela este vediet, ci sa tam pocita odpracovany cas v zahranici? alebo si musim tu doplatit soc.poistenie za ten cas,kt.som pracovala mimo slovenska?
Mila123
01.11.11,10:42
dobry den uz som sa tu nedavno pytala na narok na vyplacanie podpory,len by som chcela este vediet, ci sa tam pocita odpracovany cas v zahranici? alebo si musim tu doplatit soc.poistenie za ten cas,kt.som pracovala mimo slovenska?
tuto sa naklikni.....http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s

p (http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s)odľa môjho názoru sa dá dopoistiť (retroaktívne) podľa zákona č. 461/2003 podľa § 142 ods. 3
ak ste mali v tom čase:
1. obdobie prerušenia sociálneho poistenia podľa § 26 zákona
2. obdobie zaradenia do evidencie nezamestnaných občanov,
3. obdobie sústavnej prípravy na povolanie štúdiom na strednej
alebo na vysokej škole po dovŕšení 16 rokov veku.
inak žiadne retroaktívne dopoistenia nepoznám....(okrem nejakých omylov zo strany zamestnávateľa)
Xanti
01.11.11,16:34
No dopoistiť sa na poistenie v nezamestnanosti, a na nemocenské poistenie sa nedá.

Dopoistiť sa dá dôchodkovo, ak chýbajú roky mesiace týždne alebo len dni napr. pri posudzovaní nároku na invalidný dôchodok. Vtedy sa dá spätne dopoistiť.