dudino
11.10.11,17:36
Dobry den!

Prosim viete mi niekto SURNE poradit ohladom nasledujuceho:
1. Kto je majitelom drazeneho bytu? Predchadzajuci "neplatic" alebo drazobka ci banka??
2. Je mozne zobrat HU na drazeny byt, ktory bude zaroven aj zalozeny? (nemame dalsiu nehnutelnost na zalozenie)

Dakujem velmi pekne!
D.
dudino
12.10.11,08:01
Dobry den!

Prosim viete mi niekto SURNE poradit ohladom nasledujuceho:
1. Kto je majitelom drazeneho bytu? Predchadzajuci "neplatic" alebo drazobka ci banka??
2. Je mozne zobrat HU na drazeny byt, ktory bude zaroven aj zalozeny? (nemame dalsiu nehnutelnost na zalozenie)

Dakujem velmi pekne!
D.

+ vraj sa neda nasledne z bytom 1/2 roka hybat, pretoze drazba moze byt napadnuta... Co je na tom pravdy?
Je potom vobec drazba pre cloveka vyhodna? Prosim, dajte vediet Vas nazor na oba moje prispevky. Vdaka!
dudino
13.10.11,19:41
+ vraj sa neda nasledne z bytom 1/2 roka hybat, pretoze drazba moze byt napadnuta... Co je na tom pravdy?
Je potom vobec drazba pre cloveka vyhodna? Prosim, dajte vediet Vas nazor na oba moje prispevky. Vdaka!

Je mozne pri kupe bytu v drazbe zalozit inu nehnutelnost a ihned pri nadobudnuti vlastnickeho prava preniest zalozne pravo na vydrazenu nehnutelnost, alebo na tuto nie je mozne 1/2 roka dat ani zalozne pravo ani predat????

Dakujem!!!
danushka
13.10.11,19:52
Pri kúpe bytu, ktorý má v ťarchách dražobnú spoločnosť treba komunikovať s dražobnou spoločnosťou.
Po odkúpení nehnuteľnosti od dražobnej spoločnosti táto vydá kvitanciu a zaplatení dlhu a na správe katastra sa očistí list vlastníctva od tiarch.

Nepočula som o tom, že pol roka po vydražení nemožno zaťažiť nehnuteľnosť záložným právom, či takúto ďalej predať.
Predsa dražobka predáva nehnuteľnosť ako postúpenie exekútora/ov nehnuteľnosti na uspokojenie veriteľa/ov a vyplatením istiny s príslušenstvom dražobnej spoločnosti vzniká právna voľnosť nehnuteľnosti.
jurmiro
13.10.11,19:53
a kto vyvolal dražbu ?
danushka
13.10.11,19:56
a kto vyvolal dražbu ?
To je v princípe jedno, môže to byť exekútor, môže to byť aj záložca...
Xanti
13.10.11,19:57
Dobry den!

Prosim viete mi niekto SURNE poradit ohladom nasledujuceho:
1. Kto je majitelom drazeneho bytu? Predchadzajuci "neplatic" alebo drazobka ci banka?? Majiteľom je majiteľ, teda neplatiť, banka má len záložné právo, ktoré vykonáva dražobka. Majiteľ je stále majiteľom, až do príklepu na dražbe, vtedy sa mení majiteľ.
2. Je mozne zobrat HU na drazeny byt, ktory bude zaroven aj zalozeny? Nie nie je to možné, nakoľko hypo nevybavíš tak rýchlo. Tj. pri dražbe skladáš zábezpeku, a ak úspešne byt vydražíš tak do 15 dní potrebuješ dražobke splatiť zvyšok sumy za byt. A to je tak krátky čas, že nie si schopný na to vybaviť hypo. (nemame dalsiu nehnutelnost na zalozenie)

Dakujem velmi pekne!
D.


Je mozne pri kupe bytu v drazbe zalozit inu nehnutelnost a ihned pri nadobudnuti vlastnickeho prava preniest zalozne pravo na vydrazenu nehnutelnost, dá sa to. alebo na tuto nie je mozne 1/2 roka dat ani zalozne pravo ani predat???? No zákonnosť dražby, vydraženej sumy sa dá napadnúť tuším v trojmesačnej lehote. Ak dražobná spoločnosť neurobí fatálne chyby, tak nie je veľká šanca aby predošlý majiteľ uspel pri žalobe.

Dakujem!!! No skúsila som ti to objasniť. Čítaj koment modrým.
dudino
13.10.11,20:13
Pri kúpe bytu, ktorý má v ťarchách dražobnú spoločnosť treba komunikovať s dražobnou spoločnosťou.
Po odkúpení nehnuteľnosti od dražobnej spoločnosti táto vydá kvitanciu a zaplatení dlhu a na správe katastra sa očistí list vlastníctva od tiarch.

Nepočula som o tom, že pol roka po vydražení nemožno zaťažiť nehnuteľnosť záložným právom, či takúto ďalej predať.
Predsa dražobka predáva nehnuteľnosť ako postúpenie exekútora/ov nehnuteľnosti na uspokojenie veriteľa/ov a vyplatením istiny s príslušenstvom dražobnej spoločnosti vzniká právna voľnosť nehnuteľnosti.

Ano, s drazobkou komunikujeme a aj z bankou(ale tam nevie prava ruka, co robi lava... :()
V banke tvrdia, ze existuju ich nejake smernice, ze my ak by sme si zobrali HU, nemozme vydrazenu nehnutelnost predat a ani splatit uver, ktory by sme chceli hradit z predaja inej nehnutelnosti... Uplne kocurkovo... :(

Dakujem Ti za odpoved!
dudino
13.10.11,20:19
No skúsila som ti to objasniť. Čítaj koment modrým.

1. Dakujem! V banke mi tvrdili, ze vlastnikom je drazobka, co sa mi zdalo pritiahnute za vlasy, najma, ked som si na katastri pozrel LV.
2. A ak mame predschvaleny uver, uz nam ostava len zalozit inu nehnutelnost, je mozne to riesit HU? (a tuto nasledne previest na vydrazeny byt po ziskani LV a staru nehnutelnost predat(pomozu nam rodicia)??)
3. Ano, 3 mesacnu lehotu som nasiel v zakone, ale banka sa ohana 6 mesacnou lehotou... (existuje nieco take?)
4. Viem, ze povodny majitel je notoricky neplatic, ktory prestal platit najom, hypoteku, proste vsetko a drazbu stihla vyhlasit skor banka, i ked aj SVB malo zalusk...

DAKUJEM!!!
Xanti
13.10.11,20:34
1. Dakujem! V banke mi tvrdili, ze vlastnikom je drazobka, co sa mi zdalo pritiahnute za vlasy, najma, ked som si na katastri pozrel LV. Tak dotyčný zamestnanec banky by si mal asi doštudovať nejaké veci, ked dokáže z huby pustiť takú hlúposť.
2. A ak mame predschvaleny uver, uz nam ostava len zalozit inu nehnutelnost, je mozne to riesit HU? Technicky áno, ale vieš aj ked banky deklarujú - VYBAVÍME VÁM HYPO ZA 24 HODÍN - tak to nie je celkom pravda, ked som toho roku riešila hypo, tak od podania žiadosti až k tomu že prišli prachy na účet uplynul cca mesiac.

Takže to by si musel riešiť asi tak nejako :
- založiť rodičovský byt
- banka ti dá peniaze na tvoj účet
- zúčastníš sa dražby
- vyhráš , vyplatíš byt, a zzáložné právo prevedieš na svoj nový byt
- alebo prehráš, budeš mať peniaze na byt na svojom účte, budeš splácať hypo , a rodičovský byt zostane založený
mimochodom kedže som sa u nás zúčastnila dražby bytu tak som zistila, že tieto nehnuteľnosti touto formou skupujú holé lebky či širokokrkí ...

(a tuto nasledne previest na vydrazeny byt po ziskani LV a staru nehnutelnost predat(pomozu nam rodicia)??)
3. Ano, 3 mesacnu lehotu som nasiel v zakone, ale banka sa ohana 6 mesacnou lehotou... (existuje nieco take?) No treba sa banky opýtať skade prišla na takúto lehotu, nech dajú presné zákony a §§
4. Viem, ze povodny majitel je notoricky neplatic, ktory prestal platit najom, hypoteku, proste vsetko a drazbu stihla vyhlasit skor banka, i ked aj SVB malo zalusk... Pekne a dostaneš ho potom z bytu? Oproti mne dražili byt, majiteľ tam býval ešte aj pol roka po dražbe než ho súdne vysťahovali.

DAKUJEM!!!odpovede v texte.
dudino
13.10.11,20:50
odpovede v texte.

DAKUJEM!!!

Co sa tyka zamestnancov banky, tak za posledny tyzden mam na nich tazke srdce. Tak nekompetentnych ludi zastavajucich posty, z ktorych by mali podavat relevantne info, zgrupili tusim na pobockach, kde som ziskaval info. No co uz...

Ale nie je to vyslovene vylucene ziskat HU v pribehu 15 dni, ak mame k dispozicii nehnutelnost, ktoru zalozime a predpripaveny HU. Banka ma od nas vsetky podklady, ziadost na HU nam schvalili a uz asi 2 tyzdne maju vsetko, co by mohli potrebovat...

My sme sa tiez zucastnili nejakej drazby, v nasom pripade tam neboli hrubokrky, ale realitiek ako hub po dazdi...

Tiez by ma zaujimalo odkial ma banka 6 mesacnu lehotu, ale riaditelka sa ohanala vnutornymi smernicami banky - tie su asi nad zakon. :eek:

Neviem, ci ho dostaneme z bytu, ale snad hej... I ked 1/2 roka cakat na vyjadrenie sudu - nic moc.

DAKUJEM!!!
Xanti
13.10.11,21:02
DAKUJEM!!!

Co sa tyka zamestnancov banky, tak za posledny tyzden mam na nich tazke srdce. Tak nekompetentnych ludi zastavajucich posty, z ktorych by mali podavat relevantne info, zgrupili tusim na pobockach, kde som ziskaval info. No co uz... To vieš nesú tam dlho, prirýchlo sa striedajú, takže nevedia podať kvalitné info - toť moja skúsenosť.

Ale nie je to vyslovene vylucene ziskat HU v pribehu 15 dni, ak mame k dispozicii nehnutelnost, ktoru zalozime a predpripaveny HU. Banka ma od nas vsetky podklady, ziadost na HU nam schvalili a uz asi 2 tyzdne maju vsetko, co by mohli potrebovat... No ak s tým banka súhlasí nie je problém, akurát no fakt to bude moc natesno.

My sme sa tiez zucastnili nejakej drazby, v nasom pripade tam neboli hrubokrky, ale realitiek ako hub po dazdi...

Tiez by ma zaujimalo odkial ma banka 6 mesacnu lehotu, ale riaditelka sa ohanala vnutornymi smernicami banky - tie su asi nad zakon. :eek: No veru ich smernice sú rozhodne nad zákon. Ale banky sa riadia svojimi zákonmi, dražobné spoločnosti svojími.

Neviem, ci ho dostaneme z bytu, ale snad hej... I ked 1/2 roka cakat na vyjadrenie sudu - nic moc. To verím, lebo kto dobrovolne opustí svoj byt, aj ked už nie je jeho. Je to ťažké v tomto.

DAKUJEM!!!v texte.
dudino
13.10.11,21:28
v texte.

Stotoznujem sa zo vsetkym, co si napisala. Vdaka za ozrejmenie niektorych veci a vecne informacie.

BTW. vies mi poradit, kde najst v zakone, ze byt v drazbe nemozno predat 3 mesiace a naopak, ze ho mozno ihned po ziskani LV zalozit resp. preniest na neho uver z inej nehnutelnosti?

Vdaka!!!
Xanti
14.10.11,05:00
To nikde v zákone tuším nenájdeš, ale neviem 100%.

Len ťa chcem upozorniť na to, že ak má banka interný predpis taký ako ti povedali, tj. do 6 mesiacov na vydraženú nehnuteľnosť neprevedú ťarchu tak s tým nič neurobíš. Lebo zo zmenou zábezpeky musí súhlasiť banka. A ona bude ten čas naťahovať. Všade sú lehoty. Technicky je jedno či tú zábezpeku prehodíš hneď alebo o pol roka.