Marty_SVK
11.10.11,18:01
Dobrý deň,
chcel by som sa informovat, ako je to s podnikanim v zahranici. Som slovensky zivnostnik, neplatca DPH, ktory teraz travi vela casu v Ceskej republike (trvaly pobyt mam stale na Slovensku). Prevadzkujem zaroven jeden eshop na Slovensku a chcem sa preto informovat, co potrebujem, aby som si rovnaky eshop mohol zriadit aj v ceskej republike. Staci mi slovenska zivnost ? alebo si musim vybavit samostatnu zivnost v Cechach, kde ale nemam trvaly pobyt.

Dakujem za kazde rady a informacie
Marty_SVK
16.10.11,11:02
nikto o tom nic nevie ?
predavac
18.10.11,10:08
Ved z toho slovenskeho e-shopu mozes predavat do celeho sveta, teda aj do ciech.

Novy eshop podla mna mozes zalozit kde chces, teda aj eshop v ceskom jazyku na .cz domene moze prevadzkovat slovenska osoba, pokial budes faktury vystavovat na tvoju slovensku zivnost, a vsetko co k tomu treba. Ale problem podla mna bude, ak by si chcel mat nejaky sklad alebo kancelariu v CR - to uz neviem.

Alebo si zaloz aj cesku zivost, ak sa to da a ak je to pre teba v niecom lepsie. Kazdopadne by som si pre istotu zistil, ci sa pre teba nieco nemeni ohladom toho, v ktorej krajine mas platit dane, kedze sa vela casu zdrziavas v CR.
Marty_SVK
24.10.11,21:09
Teraz to skor striedam, raz som v CR, raz v SK. Skor mi islo o tom, keby fakturacna adresu bola v SR, ale zasielku by som prijal v Cechach a a v Cechach aj odoslal. Budem sa zrejme musiet ist opytat...mam blby pocit, ze budem potrebovat cesku zivnost
BiznisWeb.sk
26.10.11,09:26
Je určite výhodnejšie, ak si založíte aj českú živnosť.
E-shop, kt. nie je registrovaný v katalógových vyhľadávačoch (Seznam.cz) a porovnávačoch tovaru, kt. vyžadujú české IČ, akoby ani neexistoval.