tinka.b
11.10.11,20:22
Dobrý večer prajem. Chcela by som vás poprosiť o radu. Pracujem ako referentka v Turistickej informačnej kancelárii, počas celého roka pracujeme aj v soboty a počas hlavnej sezóny (leta) aj v nedeľu. Pracovný čas nemáme rozvrhnutý aj na víkend, ale vždy sme si brali za odpracovanú sobotu, nedeľu NV + sme dostávali 30 % príplatok. Nemáme to ale nikde napísané, v žiadnom dodatku. Ja som teraz na PN a o pár dní nastupujem na materskú dovolenku. Mám ešte 6 odpracovaných hodín za víkend a zamestnávateľ mi ich nechce preplatiť. Nemala som možnosť si kedy vyčerpať NV, pretože po odpracovanom víkende som nastúpila na PN. Viete mi prosím poradiť ako postupovať?
ivka70
11.10.11,18:29
Ukonci PN o den skor, "nastup" na 1 den do prace, kam ale v skutocnosti neprides, vyberies si 6 hodin volna a ak by si potrebovala, tak dalsie 2 hodiny napr. paragraf. A od dalsieho dna uz budes vypisana na MD.
tinka.b
11.10.11,18:34
Uz mam odovzdanu docasnu PN a aj nastup na matersku v Soc. poistovni. Je nejaka ina moznost? Nemali by sme to mat upravne v nejakom dodatku k pracovnej zmluve?
ivka70
11.10.11,19:01
Uz mam odovzdanu docasnu PN a aj nastup na matersku v Soc. poistovni. Je nejaka ina moznost? Nemali by sme to mat upravne v nejakom dodatku k pracovnej zmluve?

Asi mali, ale dost neskoro je riesit to, ked uz nic neporiesis.
tinka.b
12.10.11,03:41
Nikdy ma to nenapadlo riešiť, lebo som si vždy vybrala NV, ale keďže to teraz nie je možné, tak to riešim.