WolverinSK
11.10.11,20:50
Ospravedlňujem sa už to bolo a nie som si istý či je to na dobrom mieste. No mám dáke otázky a pokúsim sa ich presnejšie špecifikovať.
Chodíme do krčmi a hrávame tam poker. Majiteľ má echo, že budú chodiť kontroly.
Pre jednoduchosť hráme o žetony (áno o peniaze, ale to nemusí nik vedieť - to sa nemusí riešiť na verejnosti)

1. Majiteľ krčmi nič neorganizuje. Príde partia chalanov kecajú, pijú a popritom hrajú karty. Môže mať z toho majiteľ dáky problém, ak jeho jediným prínosom je zisk z predaja alkoholu?
Nechceme aby z toho mal dáke problémi.

2. Môžme z toho mať dáky problém mi, čo hráme?

Skoro všetci chodíme aj do klubu (legálneho) no tam ide hlavne o poker. Keď sme v krčme ide hlavne o srandu, kamarátov a nemalej miere o alkohol. Hrávame tá istá skupina 10-12tich hráčov, raz za čas niekto cudzí čo by sme asi zrušili.
Zákon o hazardných hrách som čítal. Ide mi skôr o výklad. Tam je samý organizátor a tak, ale u nás prakticky nič také neexistuje.

Za názory ďakujem.
220870
11.10.11,18:57
Tiež by ma to zaujímalo.Poker je zaradený medzi hazardné hry.Ale napríklad žolík alebo čierny peter:D nie.Pritom ide o ten istý princíp.osobne si myslím že majiteľovi krčmy by museli dokázať úmysel organizovať hazardnú hru.A ak to neorganizuje tak je to asi nedokázateľné.O peniaze predsa môžete kľudne hrať gulečník,alebo guličky.
WolverinSK
12.10.11,06:11
A na to čo si napísal len :
"§ 3 Hazardné hry

(1) Hazardné hry sú hry, v ktorých hráč po zaplatení vkladu môže získať výhru v peniazoch, veciach alebo právach, ak splní herným plánom vopred určené podmienky. Výsledok hazardnej hry závisí výlučne alebo prevažne od náhody alebo od vopred neznámeho výsledku určitej okolnosti alebo udalosti. Výsledok okolnosti alebo udalosti, ktorá určuje výsledok hazardnej hry, nesmie byť vopred nikomu známy a nesmie byť nikým ovplyvniteľný a nesmie byť v rozpore s pravidlami hazardnej hry.

(2) Hazardnými hrami sú
a) lotériové hry,
b) hazardné hry v kasíne,
c) stávkové hry,
d) hazardné hry prevádzkované prostredníctvom výherných prístrojov,
e) hazardné hry prevádzkované prostredníctvom technických zariadení obsluhovaných priamo hráčmi alebo prevádzkované prostredníctvom telekomunikačných zariadení a videohry,
f) hazardné hry prevádzkované prostredníctvom internetu,
g) kartové hry mimo kasína,
h) charitatívne lotérie.
i) hry, ktoré nie sú hazardnými hrami podľa písmen a) až h), ak spĺňajú podmienky ustanovené v odseku 1."

Podľa tohoto je hazardnou hrou aj čierny peter a žolík nie?

Tiež mám podnik. Nie je vhodný na hranie, preto nehráme u mňa, ale keby si niekto z hostí vytiahol karty, tak ho mám vykázať alebo čo?

To u nás naozaj platí zákon, čo ti zakazuje na verejnosti vyťahovať karty?
Možno by som mal dcére zhabať pexeso.
derek191919
14.10.11,06:52
Ja si myslim, že pokiaľ to nieje oficialne organizované a pokiaľ niesú na stole niekde viditeľne položene peniaze, ktoré víťaz vyhrá, tak by problém nemal byť.