Vanessa 999
12.10.11,08:17
Dobrý den, som na materskej a čakáme druhé babätko, termín mám 13.6.2012. Dobrovolne nemocensky poistena som od 13.4.2011. Platím si to z minima. Od kedy si mám začať platiť z vyžšej a ako sa to robí? V jeden den zruším z minima a druhý den dám platiť z maxima? A od akého dátumu možem íst na rizikové( PN )a nebudem musieť platiť DNP?
Katka0208
12.10.11,06:47
Ja som sa na DNP prihlásila pre čosi viac ako týždňom, ešte nie som tehotná, ale už by som o nejaký ten týždeň rada bola :) Pracujem, no aj tak som sa prihlásila na DNP a doplácam si z vymer. základu cca 500,00 €. Tiež by ma to veľmi zaujímalo, lebo si myslím, že keď už si tehotná a platíš si z minima, tak už si to navýšiť nemôžeš (aby sa ti zvýšila materská). No neviem to isto, len si to myslím. A tá nemocenská... tiež som sa na to pýtala, keďže som po operácii chrbtice a lekárka mi povedala, že ma hneď hodí na PNku, tak z titulu zamestnanca môžem ísť na PN, no to dobrovoľné NP si budem musieť platiť i naďalej, ak chcem teda poriadnu materskú... :) Neviem, verím, že ak hovorím zle, tak ma niekto opraví.... Ale isto je tu veľa článkov čo sa tohto týka...