nej
12.10.11,09:30
Ľudkovia, chodíte do cirkusu? Baví to ešte niekoho?
Sledujem po celej Bratislave je množstvo reklamy na Medrano a myslím že to už prehnali. Už nato aj reagujú iní http://zaujimavosti.net/problemy-2/cirkus-medrano-zaspamoval-zapad-slovenska z čoho je aj zrejmé, že to nie je len Bratislava.

To musia naozaj urobiť takto prehnanú reklamu aby im tam niekto chodil? z vás tam niekto aj pôjde, alebo chdoí do cirkusu? tie zvieratá tam istotne nie sú šťastné.
Mila123
12.10.11,07:34
CIRQUE DU SOLEIL...nebol som, ale rada by som išla.....
pasuliatko
13.10.11,17:07
ja som bola v jednom českom, bolo to milé ale čakala som viac :)
Stanislav 1975
13.10.11,17:11
Ja osobne nemám rád cirkusy-bol som tam raz v živote ako malý chlapec a už tam ani nepojdem- podla mňa to je len týranie zvierat a nič zábavného na tom nevidím...-čo je už na tom smiešne že slon tancuje a pod.? Je to humus...
Ja by som to zakázal...
Dáša_
13.10.11,17:39
Pred nedávnom sme absolvovali návštevu práve tohto spomínaného cirkusu. Ja osobne síce veľmi cirkusy nemusím, ale to to ma nejak ťahalo. Juniorovi sa najviac páčilo toto číslo http://www.youtube.com/watch?v=Smoc3LED3hE

Fascinujúce na tom celom pre mňa okrem iného bola organizácia - jednak neustále zmeny manéže. Ale ešte viac ma zaujalo, že nebol problém, aby účinkujúci pár minút po svojom vystúpení (a samozrejme aj pred ním ) predával pukance, svietiace paličky, čokoľvek... Proste žiadne vydeľovanie, ja som hviezda, ja toto alebo toto nerobím. A to rozpratanie a spratanie celého cirkusu (to snáď bola stovka kamionov a karavánov) tuším trvalo jeden deň.
A ešte jeden postreh - život v karavánoch, samozrejme s klimatizáciou, ale pred karavánmi vyložené aj kvetinky v kvetináčoch :)

Po pravde, očakávali sme viac "ludských čísel", t.j. rôzne akrobacie, ale aj tak sa bolo na čo pozerať.
buchač
13.10.11,17:48
....jeden nedávno skončil ...celá Európa s " obdivom pozeralo to perfektné číslo " zúčastnených ....

Tam je iná zverina ...

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/index.aspx?module=Internet&page=MeetingNrList
Llívia
13.10.11,17:52
CIRQUE DU SOLEIL...nebol som, ale rada by som išla.....


Stačí prežiť 4 mesiace a môžeš ísť ;)
Február 2012, Bratislava, 5 dní, 7 predstavení, dátumy si nájdi na nete ;)
(Mame sa tiež páči - že by dostala super darček v podobe vstupenky? :rolleyes:)
video1983
13.10.11,18:16
ten Mederano odporucam tiez!
arizona
13.10.11,18:29
Nie, do cirkusu nechodim!!!
Nemozem sa divat na tie chudence zvierata.Viem si predstavit, co vsetko predchadzalo tomu,aby "saskovali" pred ludmi a nechcem to podporovat.
http://www.google.com/search?q=zastavme+tyranie+zvierat+v+cirkusoch&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGHP_sk___SK432


Ked budu cirkusy iba o sikovnosti akrobatov, tak by som sla, na to sa rada pozeram.
Llívia
13.10.11,18:32
Tak to si rýchlo rezervuj lístky - v CIRQUE DU SOLEIL zvieratá nie sú. :)
Aspoň v sfilmovaných vystúpeniach neboli.
video1983
13.10.11,18:38
arizona tak to potom by mali zrusit aj konske dostihy aj preteky chrtov, a vsetci ti co maju v bytoch psov (nie bytovych) by ich mali vypustit.
kopretinka
13.10.11,18:41
neznášam cirkus:mee::mad:......ale Slnečný cirkus to je iný level
kopretinka
13.10.11,18:44
arizona tak to potom by mali zrusit aj konske dostihy aj preteky chrtov, a vsetci ti co maju v bytoch psov (nie bytovych) by ich mali vypustit.
to nemôžeš porovnávať.....chrti sú stavaní na beh,oni sa na to tešia....dostihové kone tiež,aj keď tam mám výhrady...a čo máš proti psom v bytoch?? ak má majiteľ rozum,tak sa nemá nikto lepšie ako bytový pes,s tým našim by som menila hneď:D
Stanislav 1975
13.10.11,19:49
to nemôžeš porovnávať.....chrti sú stavaní na beh,oni sa na to tešia....dostihové kone tiež,aj keď tam mám výhrady...a čo máš proti psom v bytoch?? ak má majiteľ rozum,tak sa nemá nikto lepšie ako bytový pes,s tým našim by som menila hneď:D
Presne tak-súhlas- ja tiež dostihy akceptujem s výhradami- aj keď to tiež nieje úplne košer, ale predsa len nerobia tie koníky niečo na čo niesú stavané...
A čo sa týka chrtov- tam je to dokonca tak, že oni trpia práve keď nebehajú- to isté sibírske husky- oni tie sane musia ťahať, inak trpia...
arizona
13.10.11,20:05
arizona tak to potom by mali zrusit aj konske dostihy aj preteky chrtov, a vsetci ti co maju v bytoch psov (nie bytovych) by ich mali vypustit.
Myslim, ze porovnavas neporovnatelne!
Ako pise kopretinka, tie zvierata su stavane na beh, takze behaju...

Behanie je pre zviera prirozene aj v prirode.

Ale aby levy, tigre, slony ci medvede cely zivot prezili na cestach, zatvoreni v maringotkych a ucili sa podavat pacicky,tancovat,vozit sa na bicykli, ci skakat cez horiace obruce tak to uz je nieco nepochopitelne!



to nemôžeš porovnávať.....chrti sú stavaní na beh,oni sa na to tešia....dostihové kone tiež,aj keď tam mám výhrady...a čo máš proti psom v bytoch?? ak má majiteľ rozum,tak sa nemá nikto lepšie ako bytový pes,s tým našim by som menila hneď:D

Juuuj a psy v byte? To je na inu debatu,myslim, ze nekonciacu,lebo sa na nu neda odpovedat jednoznacne, ci je lepsie psom vo dvore,alebo na cinziaku.
Nas pes tiez vyrastal na cinziaku, teraz zije na dedine. My a mozno 2,3 majitelia psov sme taki, co vecer zoberu hafana a idu sa s nim prebehnut.
Ostatne psy cely zivot nevideli nic ine,ako svoj dvor, ci retaz,alebo volieru...

Kto ma psa na cinziaku je je nuteny, ci chce, ci nechce ist s nim niekolkokrat denne na prechadzku.

O tom aky ma pes zivot nerozhoduje, ci ma velku budu /dvor/,alebo malu budu /byt/,aj dolezite je,ako sa mu jeho majitel venuje ...
sito
13.10.11,20:15
Chodím, chodím! Pol roka som tu nebol, a riadny. Aj už niektorí zo stránky na stranu utekajú ... :) :D:D:D ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ZU8jO8Ea-8M
expeeert
13.10.11,20:47
Ja som bol pred pár rokmi v Čínskom cirkuse v Košiciach, tam síce zvieratá netýrali, ale otázne to bolo s tými deťmi...Pri niektorých vystúpeniach by som si nebol istý že tam tie detváky nedrilujú...
trisestri
14.10.11,12:42
od detstva mam zle skusenosti z cirkusantmi a kolotocarmi,je to jedna podvodnicka pakaz ktora nemala a nema zabrany oklamat,okradnut a podviest deti-cest vynimkam./minuly rok surovo zmlatili mladeznikov ktory pokojne protestovali proti tyraniu zvierat/
Zoltan Miklos
17.10.11,16:46
do cirkusu nechodim. sledujem politiku.
alaya1
09.10.12,13:24
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317608_10151181122867042_1742415965_n.jpg
27 657! Presne toľko podpisov sa nám spolu podarilo vyzbierať pod petíciu za cirkusy bez zvierat! Dnes o 14. sme ju odovzdali generálnemu riaditeľovi sekcie poľnohospodárstva na MPaRV.
SamuelSK
19.12.12,17:16
No evidentne je to super biznis, ak je po tom dopyt, tiez mam pochybnosti o pricetnosti ludi, rodicov, co svoje deti vedu na take miesto, cize neviem aky mam mat postoj, ale ak cirkus legalny, logicky - zakonite, by malo byt legalne aj predavat heroin ina ulici, no nie je tomu tak, takze ano, myslim ze cirkus treba zarazit.
alaya1
19.12.12,17:20
Artistov mam rada, drezuru zvierat ODSUDZUJEM!!
Stefan2005
23.12.12,19:31
neznášam cirkus:mee::mad:......ale Slnečný cirkus to je iný level

... na CT2 teraz to ide... pre toho, koho by už nebavilo Sám doma 2
marleau
23.12.12,20:57
Cirkus neuznávam. Keď nám Žilinu polepili plagátmi kdejaký komedianti,tak som vedel,že až prídu na naše sídlisko,bude zle. Aj sa tak stalo. Parádne sme sa pomastili,ale svoje (teda lepšie povedané NAŠE) som dosiahol. Minimálne to,že nebol každý stĺp polepený aspoň dvoma plagátmi krikľavej farby. Okrem iného...
marleau
24.12.12,07:08
Mám také podozrenie, že aj s takýmto názorom ešte stále máš volebné právo.

Niekomu je ten kapitalizmus veľmi osožný. Takými možu byť len dve skupiny ľudí: jedni,ktoí žijú z práce (čo z práce,z driny!) iných a vidia na prvom mieste hmotné hodnoty,no a druhí sú tí bez vlastného názoru,ktorí sa väčšinou pridajú na stranu tých prvých ako takí prisluovači. Je mi jedno,kam patríš ty.
CIRKUS TREBA ZRAZIŤ!
misoft
24.12.12,08:07
Čítam, čítam. Koľko ľudí, toľko názorov. Jedni odsudzujú hento, druhí toto, tretí zakazuje hentamto.
Ľudkovia - cirkusy boli a budú. Už Rímania mali svoje "cirkusy" a v nich "cirkusákov" - gladiátorov a aj zvery.

Artistov mam rada, drezuru zvierat ODSUDZUJEM!! - dobrý názor. Zvieratá patria (najmä tie veľké) do prírody, nie do klietok. No je otázne, čo s tými, čo prišli na tento svet už ako "klietkový odchov"? Samé sa živiť nedokážu - zdochli by!

Cirkus neuznávam. Keď nám Žilinu polepili plagátmi kdejaký komedianti,tak som vedel,že až prídu na naše sídlisko,bude zle. Aj sa tak stalo. Parádne sme sa pomastili,ale svoje (teda lepšie povedané NAŠE) som dosiahol. Minimálne to,že nebol každý stĺp polepený aspoň dvoma plagátmi krikľavej farby. Okrem iného...

CIRKUS TREBA ZRAZIŤ!
Tvoj názor - uznávať nemusíš. Tým si len "očistil" verejné priestranstvo a plochy, ale - okrem iného - si bránil v slobodnom podnikaní. Neviem, ako by si sa ty cítil v koži podnikateľa - výrobcu, ktorý príde s tovarom, vyvesí reklamu a nejaký taký -. tebe podobný - mu ju postŕha (na druhej strane - mali by si potom po sebe očistiť). Jednoducho - máš klapky pred očami, vidíš len to svoje. A artisti - je to umenie ako každé iné (možno aj náročné a nebezpečné). Artista napr. nedokáže pracovať so sústruhom, ale sústružník nedokáže trojité salto vzad. Ty to dokážeš, že im zakazuješ ukazovať, čo vedia?

Premýšľaj! Príjemné sviatky.
marleau
24.12.12,09:23
Psí hlas do neba nejde

Ale Kaži ťa možno vypočuje

(a v rámci sociálneho cítenia (a vypočutia všetkých podobnýchtrutkov, čo chcú niečo zdražiť) - - zdraží VŠETKO :D )

To myslíš ten svoj?
trisestri
24.12.12,09:46
cirkus ma nebavi a mam na nich zle spomienky,cirkusanti a kolotocari dost klamali a podvadzali deti-napr nas osmekli o peniaze,pytali potraviny z domu za prislup listkov,potraviny zobrali a listky sme si museli kupit a pod.
zknihy
24.12.12,11:45
Niekomu je ten kapitalizmus veľmi osožný. Takými možu byť len dve skupiny ľudí: jedni,ktoí žijú z práce (čo z práce,z driny!) iných a vidia na prvom mieste hmotné hodnoty,no a druhí sú tí bez vlastného názoru,ktorí sa väčšinou pridajú na stranu tých prvých ako takí prisluovači. Je mi jedno,kam patríš ty.
CIRKUS TREBA ZRAZIŤ!

:D
veď zober veľkú tatrovku a zrazíš
misoft
25.12.12,07:29
veď zober veľkú tatrovku a zrazíš
Bude dostatočne veľká?
http://gomotors.net/pics/Tatra/tatra-tatra-815-05.jpg