Betina2
12.10.11,14:02
Nakoľko som nenašla odkaz na daný problém, otváram novú tému. Všimla som si, že v prehlade poplatkov a prevádzky vo faktúre od T-mobile sa v položke Iné platby už nachádzajú aj:

PlatbaMobilom.sk a suma
MyPay a suma

Môžete mi prosím, niekto stručne vysvetliť o čo sa jedná a ako to zaúčtovať? Lebo bežné poplatky zdaňované DPH to podla všetkého nie sú. Ako som si našla na nete, tak to budú nejaké platby za tovar resp.služby do 20 Eur. Je to totiž vpredu v rekapitulácii ako položka bez dph, ale mobilný operátor to zahrňa do celkovej sumy na úhradu. Takže moja otázka: Mám pýtať od používateľa mobilného čísla aj doklad, za čo to bolo? a potom to ako účtovať, ked ten doklad predloží - nejakým zápočtom cez ID ? A čo ak mi doklad nepredloží ?
Vrelá vďaka, vidím to prvýkrát.....

FA poplatky 518/321, 343/321
(ak nie sú nejaké dary, zbierky a hlasovania a pod....)
FA Iné platby (MyPay)...???? 315AE resp./321 a ako to vysporiadať ?
Stretli ste sa s tým niekto?
SlavkaS
13.10.11,12:13
nemá niekto riešenie na vyššie uvedené, taktiež riešim podobný prípad a neviem si rady.
Vopred veľmi pekne ďakujem
Betina2
13.10.11,12:57
Slavka, ja som tú položku na faktúre zatial zaúčtovala ako pohľadávku voči konateľovi (ten to číslo používa) resp. zamestnancovi a ked nepredloží doklad, za čo to bolo, tak to on zaplatí do pokladne a pohľadávku zúčtujem. Inak to zatial nevidím, ale predpokladám, že nešlo z jeho strany o úhradu na firemné účely. Do DPH to jednoznačne nevstupuje, takže asi tak. Ale tiež som zvedavá na názor druhých.
Zauzana
22.01.12,20:45
Rada by som oživila túto tému, keďže som nenašla zatiaľ jednoznačné riešenie...pravdepodobne hlavne vo väčších mestách sú skúsenosti s platbami cez mobilný telefón tj. podnikateľ si zaplatí pomocou mobilu cestovné lístky na MHD, prípadne parkovné. Daňový doklad nemá, jedine na faktúre od T-mobile bývajú tieto platby zobrazené bez DPH a bližšej špecifikácie v samostatnej časti faktúry. Ako účtujete tieto položky? Ja som to zatiaľ vyriešila tak, že to účtujem ako nedaňový náklad...ale za rok sa to nazbiera a je to celkom slušná suma, má s tým niekto skúsenosti, prípadne existuje k tejto téme vyjadrenie daňového úradu? Ďakujem....
avalik
22.01.12,21:08
Rada by som oživila túto tému, keďže som nenašla zatiaľ jednoznačné riešenie...pravdepodobne hlavne vo väčších mestách sú skúsenosti s platbami cez mobilný telefón tj. podnikateľ si zaplatí pomocou mobilu cestovné lístky na MHD, prípadne parkovné. Daňový doklad nemá, jedine na faktúre od T-mobile bývajú tieto platby zobrazené bez DPH a bližšej špecifikácie v samostatnej časti faktúry. Ako účtujete tieto položky? Ja som to zatiaľ vyriešila tak, že to účtujem ako nedaňový náklad...ale za rok sa to nazbiera a je to celkom slušná suma, má s tým niekto skúsenosti, prípadne existuje k tejto téme vyjadrenie daňového úradu? Ďakujem....

danove doklady sa daju stiahnut na strankach poskytovatelov sluzieb - SMS listok na mhd, parkovne .... doklad si ale musi vytlacit pouzivatel cisla, lebo len on ma k tomu potrebne udaje v doslej sms
Betina2
23.01.12,08:14
Ja si myslím, že jednoznačne by to mal zdokladovať používateľ daného čísla (problém je, ak je faktúra naraz za viacej čísel ako u nás za 3 :(). Ak to nezdokladuje, ja to nebudem riešiť a dohladávať, ved ani neviem, za čo to bolo.....jednoducho je to pohladávka voči používateľovi - či už konateľovi alebo zamestnancovi. Ak to zdokladuje, tak sa to preúčtuje....
stormcatcher
17.07.12,12:02
Ahojte. Kto by vedel poradiť?
Môj mobilný operátor mi učtuje za sms 2x8€ ani neviem za čo. Na výpise je mypay, ani neviem čo to je a z mojho čísla to určite neodišlo. Teda číslo je moje ale sa nepoužíva verejne, je v inom zariadení ako v mobile.Operátor nevie nič povedať o akých si transakciach a keď som išiel na stránku mypay okrem kontaktného formulára tam nie je žiadný kontakt. Ale odtial my zase správu neodošlo a dokonca je podmienená súhlasom o poskytnutí informácií z formulára tretej strane.
Vedel by mi niekto poradiť ako sa k nim dostať, najlepšia by bola mailova adresa. Alebo nejaká iná rada.
Ďakujem pekne
stormcatcher
17.07.12,14:52
nikto? #7
urad.skol
21.10.13,08:24
mám ten istý problém.
Ján Lipi Liptáčik
13.11.13,06:43
Ahoj, je to platba, ktorá sa už z tvojho telefónu uskutočnila. Ja som sa tiež čudoval čo to je, ale nakoniec sa to vysvetlilo. Trebars som si zaplatil megabajty na Uložto.sk. Chod na adresu https://www.mypay.sk/web/ Do kolonky Môj MyPay zadaj telefonne číslo svojho mobilu a príde ti sms s kódom. Po vložení kódu sa ti objaví všetko za čo a komu si platila. Síce mi to tiež nebolo hneď jasné, ale aj ten overovací kód ti príde z čísla, z ktorého ti prišla overovacia SMS pri samotnej platbe za službu.