Anetta123
12.10.11,16:25
Ahojte poraďáci,
obchodujem s kovovým odpadom, chcem sa spýtať
1) aký paragraf (oslobodené od dph) má byť uvedený na faktúre ak nakupujem tovar od firmy v tuzemsku a aký keď ho predávam ďalšej firme, ktorá je tiež platiteľom dph v tuzemsku.
2) ako mám vyplniť tlačivo DPH, ak si účtujem aj faktúry za služby, ktoré podliehajú dph a zároveň neviem či mám na tlačive dph uvádzať aj faktúry za kovový odpad, keď sa naň dph nevzťahuje.
zk24
12.10.11,15:10
Ahojte poraďáci,
obchodujem s kovovým odpadom, chcem sa spýtať
1) aký paragraf (oslobodené od dph) má byť uvedený na faktúre ak nakupujem tovar od firmy v tuzemsku a aký keď ho predávam ďalšej firme, ktorá je tiež platiteľom dph v tuzemsku.
2) ako mám vyplniť tlačivo DPH, ak si účtujem aj faktúry za služby, ktoré podliehajú dph a zároveň neviem či mám na tlačive dph uvádzať aj faktúry za kovový odpad, keď sa naň dph nevzťahuje.

uviedla by som na FA nieco typu: "Fa je vystavená bez DPH. Platiť daň je povinný platiteľ, ktorému je dodaný tovar podľa §69 odst.12"
Anetta123
13.10.11,07:14
Tento istý paragraf mám uviesť aj na faktúre, ked predávam tovar ďalšiemu odberatelovi (platitel dph v tuzemsku)? Ako mám postupovať pri evidencii dph, ak nevediem účtovníctvo na pc, ale si vediem účtovné knihy, mám tieto faktúry evidovať v účtovných knihách dph, alebo nie?