akina12
12.10.11,17:00
Ahojte všetci, tak som tu nová, začala som robiť účtovníctvo svojmu priateľovi a už mám z toho popletenú hlavu.

Chcela by som vediet, ako je to s faktúrou od orangu. Cislo ma napisane na ICO, vsetko ako ma byt. Lenze ho pouziva aj na súkromne ucely, je tam kopec sms nad ramec pausalu, poplatok za podanie loto - co ani nahodou nesuvisi s podnikanim. Som citala za v takomto pripade si celu sumu nemozem uplatnit do nakladov, pisalo tu nieco ze 70% mozem dat...ale som nenasla nikde definitivne ako to ma byt.

Preto by som Vám chcela poprosit o radu.
Braňo
12.10.11,15:06
definitívne to má byť tak, aby si do daňových výdavkov dal sumu, ktorá súvisela s podnikaním a bola použitá na komunikáciu vzťahujúcu na podnikanie. Neviem o tom, že by som nemohol uplatniť aj sms, pokiaľ súviseli s podnikaním - napr. sms klientovi.
akina12
12.10.11,19:31
moze si uplatni aj sms zaslane ako typ na loto?
Mila123
12.10.11,19:39
moze si uplatni aj sms zaslane ako typ na loto?
ako to chce zdôvodiť, resp. obhájiť ?????mňa osobne by to zaujímalo.....
day
12.10.11,19:41
tip na loto nie, sms ano
Mila123
12.10.11,19:43
tip na loto nie, sms ano
mimotemy nechápem......je to tým, že netipujem????
tictac7
12.10.11,19:52
mimotemy nechápem......je to tým, že netipujem????

mimotemy ako, že nechápeš? Veď poviem, že je to výdaj na dosiahnutie a udržanie príjmov - veď preds tipujem preto, aby som vyhrala, nie? :D:D:D
Mila123
12.10.11,19:56
mimotemy ako, že nechápeš? Veď poviem, že je to výdaj na dosiahnutie a udržanie príjmov - veď preds tipujem preto, aby som vyhrala, nie? :D:D:D
:D:D:D
Zdenka175
17.10.11,09:37
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom faktúr od O2 v JU.
Brat si dal program peňaženka 20 Eur. Faktúry dostáva na 20 EUR./ak neprevolá/
Údaje na jednej fa sú ZD -7,98e , DPH 20 % -1,60e , suma nie je predmetom DPH 10,42e
Celková suma fa s DPH 20Eur.
Potom v prílohe fa je súhrn služieb
Spolu bez DPH 7,98 Eur, Vyčerpaná suma s DPH 9,58 Eur, Prenášaná suma do nasledujúceho obdobia 10,42 Eur. Celková suma s DPH 20 Eur.

Do záväzkoch treba dať sumu fa s DPH 20 Eur? A do nákladov ide tá prevolaná suma, či suma 20 Eur.?:mee: Ďakujem Vám vopred:)
Jana Acsová
17.10.11,14:21
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom faktúr od O2 v JU.
Brat si dal program peňaženka 20 Eur. Faktúry dostáva na 20 EUR./ak neprevolá/
Údaje na jednej fa sú ZD -7,98e , DPH 20 % -1,60e , suma nie je predmetom DPH 10,42e
Celková suma fa s DPH 20Eur.
Potom v prílohe fa je súhrn služieb
Spolu bez DPH 7,98 Eur, Vyčerpaná suma s DPH 9,58 Eur, Prenášaná suma do nasledujúceho obdobia 10,42 Eur. Celková suma s DPH 20 Eur.

Do záväzkoch treba dať sumu fa s DPH 20 Eur? A do nákladov ide tá prevolaná suma, či suma 20 Eur.?:mee: Ďakujem Vám vopred:)Nevidela som ešte tento druh faktúr. Ak má však FO zaplatiť 20 €, do predpisu môžete dať túto sumu. Rozhodne by tam však potom nesedela tá suma mimo DPH, lebo v prípade platby by O2 vznikla daňová povinnosť a tým aj povinnosť O2 vystaviť doklad k DPH z vopred prijatej platby. Odporúčam bližšie naštudovať zmluvné podmienky daného programu.

Keby vznikol predpis záväzku vo výške 20 €, v rovnakej výške môžete účtovať aj výdavky. Samozrejme s ohľadom na DPH, ak je FO platiteľom a na súvislosť výdavkov s podnikaním (vylúčenie súkromnej spotreby).
GAP
18.10.11,06:59
Prosím Vás, ak mám na faktúre jednorázové dobitie eazy karty z mesačného paušálu? A neviem, ktorú kartu som dobíjala (na fa nieje uvedené číslo) pretože mám karty, ktoré sú osobné len na meno ale aj kartu ktorú mi dali pri uzatvorení paušálu na IČO. A taktiež neviem, čo s poplatkom za upomienku? Nie som platca DPH.
eva.toth
18.10.11,07:16
Ak sa Ti daňová kontrola pozrie na takúto faktúru zaúčtovanú v účtovníctve a bude tam platba pre Tipos, bude pochybovať o správnosti celej fa. Poraď priateľovi, nech posiela platby do Tiposu cez Tvoj mobil. K faktúram, na ktorých je Tipos, by som priložila mesačný výpis hovorov a podrobne ku každému číslu priradila súkromný a služobný hovor. Treba sa s tým pohrať, aj keď to nebude celkom pravdivé, ale pred kontrolou sa obháji. Do účtovníctva zaúčtuješ len pracovné hovory.
Jarka
07.03.12,08:33
Ja mam podobnu fa od O2, len sa jedna o podvojne uctovnictvo, na fa je vycislena prenasana suma do nasl. zuct. obdobia bez DPH a ja uvazujem ci tuto sumu uctovat na učet 381 alebo 314, ako by to bolo spravnejsie?
Tweety
07.03.12,08:34
Náklady budúcich období účtujeme cez 381.
HEČER
07.03.12,17:07
Ja by som len ,malú otázočku.Je podnikateľ povinný pridávať k fakktúre výpis hovorov ??? Bežne to Orange ani Telecom nedávajú, iba na požiadanie a za poplatok.
Tweety
07.03.12,17:11
Ja by som len ,malú otázočku.Je podnikateľ povinný pridávať k fakktúre výpis hovorov ??? Bežne to Orange ani Telecom nedávajú, iba na požiadanie a za poplatok.

Nie.
Iwett
30.11.12,10:26
Dobrý deň,
chcem poporosiť prišli mi faktúry z orange na sumu 100,- € a v nej preplatky z minulých období v sume 40,- €. Volala som do Orange a tam mi vysvetlili, že to je odpustenie mesačného poplatku za to, že sa to vybavovalo cez internet. Ale na faktúre to odrátané nebolo. Ako mám zaúčtovať faktúry, aby sedeli na úhrady? Keď zapíšem v skutočnej výške, vzniká mi nedoplatok. Poradí mi niekto? Ďakujem.
Iwett
30.11.12,11:08
Prosím, nikto sa s takým niečím nestretol? Alebo mi nejaká faktúra chýba? V Orange mi bolo povedané, že je to bežný postup a nikto nemá s tým problém.
Ovena1
17.04.14,11:31
tak to by zaujímalo aj mňa. Navyše aký to ma vplyv na DPH?
Richard
17.04.14,11:35
tak založ samsotatnú otázku a nie komentár