FAKO
12.10.11,17:13
Ahojte. Chcel by som sa spýtať, či sa ešte oplatí ísť do Poľska (Nowy Targ) na nákup oblečenia. Dlho som tam nebol, takže nemám prehľad. Ďakujem za info.;)
tom_NR
12.10.11,17:32
To závisí od toho, ako ďaleko bývaš a koľko chceš kúpiť.
A prečo nepodporuješ domácich predajcov? :)
FAKO
12.10.11,18:18
Bývam odtiaľ asi 120km a nákup by bol pre 5-člennú rodinu. Domáci predajcovia žiadajú za požičanie šiat na stužkovú 80 eur a pri predaji ešte viac, tak asi preto tam chcem ísť pozrieť!!
knoflikar
12.10.11,18:25
Boli sme nedavno a zhodli sme sa ze oblecenie sa uz neoplati - cinanom nedokazu konkurovat uz ani poliaci. Ale benzin je lacny, na plnej nadrzi bola cesta do Polska zaplatena.
Ja inak nakupy v Polsku neuznavam, bol som len ako sofer. Peniaze sa musia tocit doma a nie vynasat za hranice pre par usetrenych eur...
IvanPK
13.10.11,06:33
pred dvoma týždňami sme boli v Targu a aj v Krosne a to v sobotu, ceny boli super napr. košela 7 až 11 eur, pekná, kvalitná, rifle 15 až 20 , bunda 30 topánky 27 eur opasok 4 eur, u nás v Ba by to bolo podstatne drahšie a vietnamci a číňania tam nepredávajú....prečo potom tam chodí toľko slovákov. Ceny prijateľné, platíš Ečkami...no nekúp to....
lejka
13.10.11,06:43
My sme boli minulú stredu v Jablonke a ceny išli sú takéto: orechy jadrá 8-10€, Kožené čižmy krátke 30€ a vysoké s kožušinou 45-55€, kožený kabát krátky 100€ , dlhý 125€+dohoda, košeľa 8€, krowky 2-2,50€, Tuja 1 m 4€-to sa oplatilo,kuracie trupy v KABANOSE-JABLONKA 0,59€/kg, bravčové pliecko 2,20€/kg. Kvety na hroby od 8€ , kahance - ako u nás, peňaženka kožená dám. /pán 15€.
Ľubomír
13.10.11,07:13
Tvoja otázka vyznieva akoby si nechodil po naších obchodoch.
Ľubomír
13.10.11,07:17
Ahojte. Chcel by som sa spýtať, či sa ešte oplatí ísť do Poľska (Nowy Targ) na nákup oblečenia. Dlho som tam nebol, takže nemám prehľad. Ďakujem za info.;)

Ešte stále sa oplatí v PL nakúpovať. Okrem kuraciny sa oplatí všetko. Keď niekto tvrdí, že Číňania sú lacnejší, tak zároveň by mal povedať, že aj ďaleko nekvalitnejší. Oblečenie na stužkovú tam nakúpiš bez problémov a za prijateľné ceny.
knoflikar
14.10.11,18:10
Kvalita ide ruka v ruke s cenou ale netvrdil by som ze polske vyrobky su ovela kvalitnejsie ako cinske, po preratani na celkove naklady (X cinskych vyrobkov po 5 eur vs. Y polskych po 10 eur) vychadzaju stale lepsie cinania - z pohladu cloveka ktory chce nakupit co najlacnejsie.
Ja nekupulem ani cinske ani polske, vzdy uprednostnujem slovenske. Ked budu peniaze vynasat vsetci juzania do Madarska, severania do Polska, vychodniari na Ukrajinu a zahoraci do Ciech tak to Meciarove druhe Svajciarsko tu nebudeme mat nikdy, pretoze peniaze ktore vynesieme prec sa nazad uz nikdy nevratia. Ked sa peniaze tocia doma tak to ma vplyv na vsetko - nizsiu nezamestnanost, tym padom vyssie prijmy statu - viac moznosti na zvysenie dochodkov, viac investicii do skolstva, zdravotnictva, infrastruktury, atd, atd, atd... Samozrejme ak sa to zase vsetko nerozkradne...
Chokma
15.10.11,06:23
Kvalita ide ruka v ruke s cenou ale netvrdil by som ze polske vyrobky su ovela kvalitnejsie ako cinske, po preratani na celkove naklady (X cinskych vyrobkov po 5 eur vs. Y polskych po 10 eur) vychadzaju stale lepsie cinania - z pohladu cloveka ktory chce nakupit co najlacnejsie.
Ja nekupulem ani cinske ani polske, vzdy uprednostnujem slovenske. Ked budu peniaze vynasat vsetci juzania do Madarska, severania do Polska, vychodniari na Ukrajinu a zahoraci do Ciech tak to Meciarove druhe Svajciarsko tu nebudeme mat nikdy, pretoze peniaze ktore vynesieme prec sa nazad uz nikdy nevratia. Ked sa peniaze tocia doma tak to ma vplyv na vsetko - nizsiu nezamestnanost, tym padom vyssie prijmy statu - viac moznosti na zvysenie dochodkov, viac investicii do skolstva, zdravotnictva, infrastruktury, atd, atd, atd... Samozrejme ak sa to zase vsetko nerozkradne...

Ja si zase myslim, ze cinanov u nas valcuju Takko, New Yorker, Gate... Velmi casto tam kupim handry lacnejsie ako su v cinskom obchode, len nie vsetci sa tam odvazia ist, lebo atmosfera obchodu navodzuje pocit, ze su drahsi. Samozrejme, maju aj drahsie veci - hlavne novinky, ale vela veci su na rovnakej urovni ako v nasich diskontoch a cinskych.

My do Polska chodime len rekreacne - ked ideme v lete na dovolenku, tak pochodime zo zvedavosti aj polsky trh, ked nieco kupime, urcite to nie su zasoby, ale skor taky suvenir a musim skonstatovat dalsiu vec: napr. spodne pradlo, skoro mi oci vyskocili, ked som nasla svoju podprdu na vlas rovnaku, ktoru som kupila v nasom diskontnom obchode na juhozapade Slovenska za stvrtinovu cenu. :) Co sa tyka tych siat na stuzkovu, svadbu a pod. - su tam, ale cena siat sa mi nezda az taka nizka ako v nasich obchodoch. Saticky pre 8 rocne dievcence - na svadbu - 100 eciek (vazne). Ja som si kupila vecerne saty v Trnave v normalnom butiku (v obchodnom dome Jednota, co je na Trojicnom namesti), stali ma nejakych 80 e a uplne paradne su. Hlavne si treba urobit aj prehlad v domasich obchodoch a nie ist hrrrrr do Polska, lebo tam su saty. Su, ale zeby bol vacsi vyber a az tak nizsie ceny, to sa povedat neda. Hlavne nakolko je to trh s masami, ludi tam zenie do nakupov davova psychoza, druhi kupuju, kupujme aj my...

Co sa tyka spominanych orechov, tak u nas sa lupane orechy (polovicky) daju zohnat po 5 eur. Tak neviem nakolko je to Polsko vyhodne. V lete som si tam kupila zlty sip za 10 e a lala na Slovensku za 5. :)))) No ale nekup to, ked si v Polsku. ;-)
Ľubomír
15.10.11,09:20
Kvalita ide ruka v ruke s cenou ale netvrdil by som ze polske vyrobky su ovela kvalitnejsie ako cinske, po preratani na celkove naklady (X cinskych vyrobkov po 5 eur vs. Y polskych po 10 eur) vychadzaju stale lepsie cinania - z pohladu cloveka ktory chce nakupit co najlacnejsie.
Ja nekupulem ani cinske ani polske, vzdy uprednostnujem slovenske. Ked budu peniaze vynasat vsetci juzania do Madarska, severania do Polska, vychodniari na Ukrajinu a zahoraci do Ciech tak to Meciarove druhe Svajciarsko tu nebudeme mat nikdy, pretoze peniaze ktore vynesieme prec sa nazad uz nikdy nevratia. Ked sa peniaze tocia doma tak to ma vplyv na vsetko - nizsiu nezamestnanost, tym padom vyssie prijmy statu - viac moznosti na zvysenie dochodkov, viac investicii do skolstva, zdravotnictva, infrastruktury, atd, atd, atd... Samozrejme ak sa to zase vsetko nerozkradne...


To máš síce pravdu, ale tomu sa hovorí voľný pohyb tovaru.Treba sa opýtať vlády, prečo máme také platy a takú DPH. Kolega na zateplovenie kúpil v PL material a ušetril 400€. Zakáž takému človeku vyviesť € do PL. Ako to docieliš? Prirátaj k tomu ešte tankovanie a to, že má do PL pár km a máš vymaľované. Na bitie sa do prs každý vykašle, keď v PL a inde ušetrí desiatky alebo stovky €. Kapišto?
Julian
21.10.11,15:15
Kvalita ide ruka v ruke s cenou ale netvrdil by som ze polske vyrobky su ovela kvalitnejsie ako cinske, po preratani na celkove naklady (X cinskych vyrobkov po 5 eur vs. Y polskych po 10 eur) vychadzaju stale lepsie cinania - z pohladu cloveka ktory chce nakupit co najlacnejsie.
Ja nekupulem ani cinske ani polske, vzdy uprednostnujem slovenske. Ked budu peniaze vynasat vsetci juzania do Madarska, severania do Polska, vychodniari na Ukrajinu a zahoraci do Ciech tak to Meciarove druhe Svajciarsko tu nebudeme mat nikdy, pretoze peniaze ktore vynesieme prec sa nazad uz nikdy nevratia. Ked sa peniaze tocia doma tak to ma vplyv na vsetko - nizsiu nezamestnanost, tym padom vyssie prijmy statu - viac moznosti na zvysenie dochodkov, viac investicii do skolstva, zdravotnictva, infrastruktury, atd, atd, atd... Samozrejme ak sa to zase vsetko nerozkradne...

Včera 20.10.2011 v Hospodárskych novinách je článok "Ušli od nás stovky firiem" ...rozumej do daňových rajov, kde je uvedené, že až 2931 slovenských firiem je registrovaných v Holandsku, na Cypre, na Britských panenských ostrovoch a v Luxembursku (v tom Luxembursku a Holandsku, kde je jedna z najvyšších životných úrovni na svete). SR tak prichádza o stovky miliónov € (údaj HN), ktoré nakoniec skončia v týchto krajinách.

Ťažko veriť tomu, že takouto nákupnou filozofiou dokážeme firmami vynesené eura vykompenzovať. Natíska sa tu otázka, či práve nákupom slovenských výrobkov od týchto firiem neprispievame k tomu, že tieto firmy o to viac tých peňazí vyvezú do menovaných štátov.
vulxy
23.10.11,15:15
Kvalita ide ruka v ruke s cenou ale netvrdil by som ze polske vyrobky su ovela kvalitnejsie ako cinske, po preratani na celkove naklady (X cinskych vyrobkov po 5 eur vs. Y polskych po 10 eur) vychadzaju stale lepsie cinania - z pohladu cloveka ktory chce nakupit co najlacnejsie.
Ja nekupulem ani cinske ani polske, vzdy uprednostnujem slovenske. Ked budu peniaze vynasat vsetci juzania do Madarska, severania do Polska, vychodniari na Ukrajinu a zahoraci do Ciech tak to Meciarove druhe Svajciarsko tu nebudeme mat nikdy, pretoze peniaze ktore vynesieme prec sa nazad uz nikdy nevratia. Ked sa peniaze tocia doma tak to ma vplyv na vsetko - nizsiu nezamestnanost, tym padom vyssie prijmy statu - viac moznosti na zvysenie dochodkov, viac investicii do skolstva, zdravotnictva, infrastruktury, atd, atd, atd... Samozrejme ak sa to zase vsetko nerozkradne...

neviem podla akej demagogie to pises ze sa nemaju peniaze vynasat,sak jednoduchsie by bolo zakazat cokolvekdoviest zo zahranicia,ja osobne sa divam najskor na rodinny rozpocet a az potom na statny a ked si usetrim na nakupoch v madarskom Lidli(v porovnani u nas) tyzdenne 25-30€ tak sa stym zmierim ze som zly obcan,co uz???
Julian
24.10.11,15:56
alfaekon
03.11.11,08:27
Dá sa na Poľských trhoch nakúpiť aj tehotenské oblečenie?? U nás sa dosť ťažko zháňa. A ktoré dni sú trhy otvorené?
Daniela1010
03.11.11,08:42
Áno dá, v Targu som videla viacero stánkov s tehotenským oblečením. Trhy sú v sobotu v Targu a v stredu v Jablonke.
Zelkaem
03.11.11,10:13
Vie niekto koľko stjí v Poľsku kabát č. 46 3/4 dlžky? Či sa mi oplatí ísť tam, alebo kúpiť doma za 100 €