Lillichen
12.10.11,18:50
Dobrý deň, potrebovala by som sa obrátiť s prosbičkou o pomoc na niekoho z Vás.
Tretím rokom pracujem ako živnostníčka (zapísaná v SR, trvalý pobyt v SR), vychádzajú mi už aj poplatky na Soc. poisťovňu. Lenže konečne sa mi podarilo zohnať dáku poriadnu prácu na trvalý pracovný pomer v Prahe pre českého zamestnávateľa od nadchádzajúceho pondelka (!!). Mám ale schválené, že ak sa pritrafí, tak sa sem-tam možem venovať ešte mojej profesii (ŽL). Viete mi prosím niekto poradiť, či je možné pokračovať popri práci občasne ako živnostník (SR-viazaná živnosť), alebo musím doma na Slovensku živnosť zrušiť (dá sa to aj dodatočne?) vrátane odhlásenia z poisťovní a možem si ju založiť v ČR (tu je to voľná živnosť) a občas si tak ešte privyrobiť, ak mám čas k dispozícii? Má niekto podobné skúsenosti prosím? Potrebovala by som pomocť s tým, či je prípadne možné odhlásiť živnosť iným sposobom ako osobne, a aká je lehota na odhlásenie zo sociálnej a zdravotnej poisťovne. Prípadne je možné ešte do tých 8 dní od nástupu do práce v ČR využívať zdravotnú starostlivosť na Slovensku? Vďaka za každú reakciu !!!