duficek
22.01.06,19:22
dobry den, som zivnostnik a doteraz som stravovanie riesil dodavkou hotovych mrazenych jedal od externej firmy. hodnota jedal sa pohybuje od 60 do 120 sk s DPH za kus, v jednom baleni je 6ks jedal. najmensi odber je 10 baleni, cize nakupujem viac druhov jedal na dlhsiu dobu dopredu. jedlo uchovavam v mrazaku a pred servirovanim ho ohrievam v mikrovlnke.
planujem prijat 3 zamestnancov a chcel by som aj im ponuknut stravu tymto sposobom.
musim aj v tomto pripade poskytnut zamestnancom stravne listky? ako zauctovat prijatu fakturu v hodnote povedzme 20 000 s DPH (som platca) a ako zamestnancom zauctovat tuto stravu v mzdach? (kazdy den bude podane jedlo v inej cene, podla vyberu zamestnanca)
vdaka
Tweety
22.01.06,18:57
dobry den, som zivnostnik a doteraz som stravovanie riesil dodavkou hotovych mrazenych jedal od externej firmy. hodnota jedal sa pohybuje od 60 do 120 sk s DPH za kus, v jednom baleni je 6ks jedal. najmensi odber je 10 baleni, cize nakupujem viac druhov jedal na dlhsiu dobu dopredu. jedlo uchovavam v mrazaku a pred servirovanim ho ohrievam v mikrovlnke.
planujem prijat 3 zamestnancov a chcel by som aj im ponuknut stravu tymto sposobom.
musim aj v tomto pripade poskytnut zamestnancom stravne listky? ako zauctovat prijatu fakturu v hodnote povedzme 20 000 s DPH (som platca) a ako zamestnancom zauctovat tuto stravu v mzdach? (kazdy den bude podane jedlo v inej cene, podla vyberu zamestnanca)
vdaka
Ak zamestnancom nakupuješ jedlo, tým je pre teba ZP-zabezpečenie stravovania, dodržaný, stravenku už neposkytuješ. Od 1.1.06 máš nárok na stravovanie aj Ty,v takej istej miere ako zamestnanci, t,j,max.55% z 89,-.:eek:
duficek
22.01.06,21:12
dakujem. a ako tuto fakturu zauctujem? do danovych vydajov dam 55% z 89 sk za kazde jedlo a zbytok faktury ako nedanovy vydaj?
co v pripade, ze poskytnem zamestnancovi este jedno jedlo nad ramec zakona? teda ze pocas 8h prac doby mu dam 2 teple jedla? to dalsie jedlo uz bude cele nedanovy vydaj ak tomu spravne rozumiem.
nebolo by spravnejsie zauctovat fakturu ako nedanovy vydaj a neskor podla podanych jedal upravit internym dokladom danove vydaje?
KEJKA
22.01.06,21:24
dakujem. a ako tuto fakturu zauctujem? do danovych vydajov dam 55% z 89 sk za kazde jedlo a zbytok faktury ako nedanovy vydaj?
co v pripade, ze poskytnem zamestnancovi este jedno jedlo nad ramec zakona? teda ze pocas 8h prac doby mu dam 2 teple jedla? to dalsie jedlo uz bude cele nedanovy vydaj ak tomu spravne rozumiem.
nebolo by spravnejsie zauctovat fakturu ako nedanovy vydaj a neskor podla podanych jedal upravit internym dokladom danove vydaje?
účtovanie musíš prispôsobiť aj možnostiam SW. Ak ti vyhovuje dať výdavok ako NZD (ale DPH si nárokuješ) tak O.K. Budeš viest záznamy a do OZD to zaúčtuješ napr. na konci roka.... alebo mesiaca. Rok je pre teba asi lepší, kedže nakupuješ na dlhšiu dobu. Evidenciu nakúpených jedál a spotreby môžeš viesť v exceli.
duficek
22.01.06,21:32
vdaka.....
duficek
20.02.06,10:56
mohli by ste mi este poradit v nasledovnych "problemoch"? :
1. mam zamestnanych 3 ludi od 1.2.2006. na fakturu som nakupil hore spominane jedlo, dorazilo k nam 13.2.2006...od toho dna maju zamestnanci + ja ako SZCO jedlo fyzicky poskytovane. mam za tie predchadzajuce pracovne dni zamestnancom spatne jedla vydat?

2. medzicasom sme kvoli nespokojnosti zmluvu o poskytovanii jedal s danou firmou zrusili a chceme prejst na gastro listky. ako sa "gastrace" vlastne prideluju? za mesiac dozadu alebo mesiac dopredu? vydavaju sa listky spolu s vyplatou alebo ako?
priklad - prijmem zamestnanca 1.2, vyplatu dostava 15.3 a vtedy mu dam gastrace za februar? to by ale nemal cely februar co "jest"....prosim mohli by ste ma uviest v tomto do praxe?

3. kedze gastrolistky este len budem objednavat, mozem objednat teraz gastrolistky na cely rok pre seba ako SZCO a pridelit si ich spatne aj za januar?

ach....:)