aktivnychlap
12.10.11,20:13
zdravim poradaci,

chcel by somsa spytat, mam moznost kupit sro-cku. chcem sa spytat ake su poplatky, co ktomu treba a aky je postup. ja budem majitelom a budem mat konatela.

dakujem.
Economic
12.10.11,18:27
zdravim poradaci,

chcel by somsa spytat, mam moznost kupit sro-cku. chcem sa spytat ake su poplatky, co ktomu treba a aky je postup. ja budem majitelom a budem mat konatela.

dakujem.

Istý je súdny poplatok pri papierovom podaní návrhu na zápis zmien je to 66.- Eur, pri elektronickom podaní je to 33.- Eur. Možno nejaké poplatky za overenie podpisu a ďalší náklad záleží od toho, či Ti niekto bude všetky potrebné dokumenty do OR spracovávať a za akú cenu to záleží od Tvojho výberu. Ak s zmení obchodné meno a sídlo je tam správny poplatok na živnostenskom úrade 3.- Eur.
Postup je nasledovný : Buď rozhodnutie jediného spoločníka alebo MVZ, Zmluva o prevode, úplné znenie. Toto je minimálny základ.
mr2
13.10.11,07:18
Economic ahoj, vyzeras byt skuseny, ked ja budem predavat s.r.o. mozno, tak ako sa poistit ze ma nebudu vlacit po sudoch a predvolavat ked novi majitelia budu dphckari a podobne? lebo som pocul ze ked sa predava sro tak prave taki ludia ju chcu kupit, a ze vraj s tym potom mozu byt problemy, je to pravda? proste aby bolo jasne ze k 1.1. dajme tomu bola sro predana a VSETKO co sa stane po 1.1 uz nieje moja vec, ako sa take zmluvy robia? alebo radsej zrusit sro a mat istotu?
Economic
13.10.11,07:37
Economic ahoj, vyzeras byt skuseny, ked ja budem predavat s.r.o. mozno, tak ako sa poistit ze ma nebudu vlacit po sudoch a predvolavat ked novi majitelia budu dphckari a podobne? lebo som pocul ze ked sa predava sro tak prave taki ludia ju chcu kupit, a ze vraj s tym potom mozu byt problemy, je to pravda? proste aby bolo jasne ze k 1.1. dajme tomu bola sro predana a VSETKO co sa stane po 1.1 uz nieje moja vec, ako sa take zmluvy robia? alebo radsej zrusit sro a mat istotu?

Skúseností mám dosť, uznávam. Ak budeš predávať sro, tak Ti radím predať ju čistú /vyhneš sa vláčeniam po súde/ Ak tam niečo bude rizikové, tak to presne rozpíš či do Zápisnice, alebo Zmmluvy o prevode OP, aby to bolo čierne na bielom a aby si vedel preukázať, že o všetkom mali vedomosť a boli upozornení.
Jasné, že keď firmu predáš 1.1. 2012 a po tejto dobe /keď Ty s tým už nič nemáš a vieš to aj dokázať/ je to už nie Tvoja vec a nemusí Ťa to zaujímať.
Čiže doporučujem radšej viac písmenok či do Zápisnice alebo do Zmluvy a nemusíš sa báť a môžeš kľudne spávať.
Záleží na Tvojom rozhodnutí, či nepotrebnú sro legálne zlikviduješ alebo predáš.
aktivnychlap
13.10.11,16:14
dakujem za odpoved. poprosil by som este presny popis ako a co urobit. presne krok za krokom. velmi pekne dakujem.
Economic
13.10.11,16:21
dakujem za odpoved. poprosil by som este presny popis ako a co urobit. presne krok za krokom. velmi pekne dakujem.

Zvolať MVZ s programom schválenia prevodu OP, odvolanie a menovanie konateľa, možno zmeny sídla a všetkých ďalších zmien. Treba Zmluvu o prevode OP, úplné znenie, podpisový vzor, jednoducho všetky potrebné dokumenty na komplet.
Zmenu konateľa oznámiť do 15 dní od MVZ na živnostenský úrad a následne do 30 dní podať Návrh na zmenu do OR. Ak sa to bude podávať papierovo, dokumenty v dvoch vyhotoveniach + kolok 66.- Eur. Keď sa to bude podávať elektronicky tak súdny poplatok je 33.- Eur a dokumentov stačí menej, pretože sa skenujú a netreba toľko overovačiek ani papierov.
aktivnychlap
13.10.11,17:37
dakujem. ospravedlnujem sa, ale co je OP? zmenim konatela a co s majitelom? mam 15 dni na oznamie zmeny na ZU a 30 dni na OR. ale obchodovat mozem od prveho dna, teda od zapisu z valneho zhromazdenia?
Economic
13.10.11,17:58
dakujem. ospravedlnujem sa, ale co je OP? zmenim konatela a co s majitelom? mam 15 dni na oznamie zmeny na ZU a 30 dni na OR. ale obchodovat mozem od prveho dna, teda od zapisu z valneho zhromazdenia?

OP = obchodný podiel, spoločník vlastní predsa obchodný podiel. Ak sa v tejto problematike dobre nevyznáš, nechaj si tieto služby poskytnúť od odborníkov, ktorí Ti poradia a urobia dokumenty tak, aby Ti to obchodný register neodmietol. Majiteľom = spoločníkom sa stávaš od podpisu zmluvy. OR má deklaratórny účinok /teda potvrdí celý prevod a zapíše zmeny do OR/
aktivnychlap
15.10.11,04:25
dakujem za odpoved.

mam este jednu otazku, ako sa da zabezpecit, aby pripadne pohladavky ci nedoplatky s.r.o. nepresli na mna? da sa to nejako zmluvne osetrit? aby som ju kupil tak povediac cistu.
dakujem.
Economic
15.10.11,04:54
dakujem za odpoved.

mam este jednu otazku, ako sa da zabezpecit, aby pripadne pohladavky ci nedoplatky s.r.o. nepresli na mna? da sa to nejako zmluvne osetrit? aby som ju kupil tak povediac cistu.
dakujem.

Bohužiaľ len takto. Ak náhodou v spoločnosti máš záväzok, je to stále záväzok spoločnosti nie nikoho iného. V prípade napríklad súdneho sporu nebudú brať na zreteľ ktorý spoločník alebo ktorý konateľ ho spáchal. Je to jednoducho záväzok spoločnosti a hotovo. jediné čo by si ho mohol, následne vymáhať od predchádzajúceho spoločníka v prípade že Ti ho zamlčal alebo tak podobne. Čiže do zmluvy by sa mohlo zakomponovať, že za zamlčané záväzky nesie zodpovednosť a v prípade ich vzniku je ich ochotný uhradiť... "Tak povediac čistá" podľa môjho zváženia nie je úplne čistá. Podľa môjho uváženia čistá je jedine vtedy, keď nie je zaťažená vôbec ale vôbec žiadnym záväzkom.
aktivnychlap
16.10.11,06:09
a je moznoszt ako zistit ci je spolocnost cista? ci nema nikde zavezky?
Economic
16.10.11,06:27
a je moznoszt ako zistit ci je spolocnost cista? ci nema nikde zavezky?

Dá, v Zbierke listín ak má za sebou nejaké účtovné obdobie. Na webových stránkach : Dlžníci..... Alebo priamo cez zdravotné poisťovne, daňový úrad, sociálna poisťovňa....
Pokiaľ ju kupuješ od niekoho len tak a nie od spoločnosti, ktorá predáva zaručene čisté ready made s.r.o. /ktoré boli založené práve za účelom predaja/ risk tam je vždy.

A trošku sa povenuj aj gramatike okrem podnikania.
aktivnychlap
27.10.11,21:08
este mam jednu otazku, ak kupim sro, ktora ma 5 rocnu historiu, ostavaju mi jej danove priznania a financna historia? alebo zacinam od nuly? ostava mi len datum vzniku?
dakujem
beroun
27.10.11,23:04
Mali by Vám dať komplet všetky účtovné a právne doklady. Úplne všetko čo sa týka spoločnosti odo dňa jej založenia - napr. 5 rokov.
Economic
28.10.11,04:37
este mam jednu otazku, ak kupim sro, ktora ma 5 rocnu historiu, ostavaju mi jej danove priznania a financna historia? alebo zacinam od nuly? ostava mi len datum vzniku?
dakujem

Celú doterajšiu agendu by ti mali odovzdať. Čo keď budeš mať daňovú kontrolu ? Deň zápisu spoločnosti do OR sa nemení.
Pokračuješ v doterajšom účtovníctve a s číslami, ktoré tam sú. Nie sú to nuly pozor ! V súvahe a výkaze ziskov a strát budeš mať minuloročné čísla.
aktivnychlap
28.10.11,17:22
dakujem za Vase odpovede
aktivnychlap
14.11.11,14:35
mozte mi niekto zhrnut poplatky pri otvoreni s.r.o a pri kupe s.r.o? potrebne papiere postup. dakujem.
Economic
14.11.11,14:44
súdny poplatok pri elektronickom podaní 165,75 Eur, pri papierovom 331,50 Eur
Osvedčenie o živnostenskom oprávnení 5.- Eur za každý voľný predmet + 15.- Eur za remeselný alebo viazaný /vynásobiť počtom predmetov/
pár podpisov na overenie
cena za prácu cca 200.- Eur
hotové sro sa predávajú cca 600.- Eur a vyššie

Postupy samotného založenia sro alebo prevodu sro sú rozoberané v iných témach. Treba trošku popozerať, aby sa to tu všetko zase neopakovalo.
aktivnychlap
14.11.11,16:18
dakujem