whiscool
13.10.11,06:31
Chcem sa spytat ako je to v dnesnej dobe s vypovedou , vcera som dostal divnu vypoved a neviem vobec ako to je , som cital ze zamestnanec si moze vybrat ci chce odstupne alebo vypovednu lehotu , mozte mi poradit ako to je ?

Vec: Rozviazaniepracovného pomeru výpoveďou z organizačných dôvodov.

V dôsledku ukončenia činnostiv oblasti bla bla bla ... Vám oznamujem, žes Vami rozväzujem pracovný pomer z organizačných dôvodov podľa § 63ods.1 pís.a) Zákona 311/2001 Z.z. v znení neskorších predpisov.
Výpovedná lehota je podľa § 62ods.2 v trvaní 1 mesiac.
Pracovný pomer končí 30.11.2011.

je to s naozaj pravne v poriadku ? preco sa ma nikto nespytal ci chcem vypovednu lehotu alebo odstupne ?
Hansa
13.10.11,04:34
- ako dlho ti trvá pracovný pomer?
whiscool
13.10.11,04:41
zamestnany som od 1.12.2010 a mam zmluvu na dobu neurcitu cize takmer rok
Mila123
13.10.11,04:52
Chcem sa spytat ako je to v dnesnej dobe s vypovedou , vcera som dostal divnu vypoved a neviem vobec ako to je , som cital ze zamestnanec si moze vybrat ci chce odstupne alebo vypovednu lehotu , mozte mi poradit ako to je ?

Vec: Rozviazaniepracovného pomeru výpoveďou z organizačných dôvodov.

V dôsledku ukončenia činnostiv oblasti bla bla bla ... Vám oznamujem, žes Vami rozväzujem pracovný pomer z organizačných dôvodov podľa § 63ods.1 pís.a) Zákona 311/2001 Z.z. v znení neskorších predpisov.
Výpovedná lehota je podľa § 62ods.2 v trvaní 1 mesiac.
Pracovný pomer končí 30.11.2011.

je to s naozaj pravne v poriadku ? preco sa ma nikto nespytal ci chcem vypovednu lehotu alebo odstupne ?
pozri si toto...je to nové od 01092011
§ 76 ZP
Odstupné a odchodné
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace-od-01-01-2006-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

(2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.
whiscool
13.10.11,04:55
no to je pekne co si napisal ale nerozumiem tomu ani prd, ja sa pytam ci mam narok na odstupne z ci ta vypoved ktoru mi dal splna vsetky predpisy
Mila123
13.10.11,04:58
no to je pekne co si napisal ale nerozumiem tomu ani prd, ja sa pytam ci mam narok na odstupne z ci ta vypoved ktoru mi dal splna vsetky predpisy
podľa mňa áno, výpeveď je v poriadku....
ty máš právo, pred začiatkom plynutia výpovednej lehoty požiadať zamestnávateľa o vyplatenie odstupného a ukončenie PPV .....musí ti vyhovieť...
inak ak nepožiadaš ukončí s tebou PPV k 30112011 bez odstupného......
Hansa
13.10.11,04:59
zamestnany som od 1.12.2010 a mam zmluvu na dobu neurcitu cize takmer rok

-jednomesačná výpoveď je v poriadku.
whiscool
13.10.11,05:01
-jednomesačná výpoveď je v poriadku.

a mozem ziadat dvojmesacne alebo len jednomescne odstupne ? Ak ano akou formou ?
KEJKA
13.10.11,05:03
je tam preklep............k 30.11.2011 skončí PP.
Zam-eľ sa nič pýtať nemusí.
Ty máš právo a ak ho chceš využiť, tak do konca októbra na tvoj podnet uzavriete dohodu o ukončení PP k 31.10.2011 a dostaneš 1-mesačné odstupné.
Ak vieš napísať žiadosť o odstupné /v zmysle predchádzajúcej vety, tak to napíš a chod za zam-ľom už aj so žiadosťou.
Aby to bolo jasné - nie je možný súbeh zamestnania vo výpovednej dobe a odstupného, je to BUĎ-ALEBO..
================
medzitým si napísal dalsiu otázku:
nie nemôžeš chcieť odstupné za viac mesiacov, než trvá vyp.doba.
Nakoľko pracuješ menej ako rok, tak je to len mesiac.
Rozdiel je len v rom, že dostaneš peniaze bud za prácu v novembri, alebo dostaneš peniaze, aj ked nebudeš už pracovať.
whiscool
13.10.11,05:08
Ok tak ze do konca mesiaca musim poziadat o jednomesacne odstupne a tim padom neskoncim 30.11.2011 ale 31.10.2011 ak to teda chapem spravne
Nemozem ziadat dvojmescne ?
KEJKA
13.10.11,05:13
chápeš správne a doplnenie je v predch.príspevku..........
whiscool
13.10.11,05:18
Dakujem velmi pekne este Vas chcem poprosit existuje aj nejake original tlacivo ktorym vypisem ziadost o vyplatenie odstupneho ci to len vlastnymi slovami ?
A posledna vec je zamestnavatel povinny prijat taketo riesenie , ci moze povedat ja ti nedam nic a budes robit do 30.11.2011
KEJKA
13.10.11,05:26
ak to sthneš do konca oktobra, zam-eľ je povinný ti vyhovieť.
Napíš vlastnými slovami, tlačivo neexistuje, pokiaľ viem, zmena platí len od 1.9.2011. Nenechávaj to na posledný týždeň, deň. Choď za zam-ľom osobne hneď, isto bude vedieť, o čo ide, možno tlačivo alebo dohodu má pre teba pripravenú.
Podpíš len takú dohodu, kde bude jasne napísané
- koniec PP 31.10.2011
a
- zam-eľ vyplatí odstupné vo výplatnom termine na mzdy za oktober 2011.
ivka70
13.10.11,05:26
Dakujem velmi pekne este Vas chcem poprosit existuje aj nejake original tlacivo ktorym vypisem ziadost o vyplatenie odstupneho ci to len vlastnymi slovami ?
A posledna vec je zamestnavatel povinny prijat taketo riesenie , ci moze povedat ja ti nedam nic a budes robit do 30.11.2011

tlacivo neexistuje.
Napises si riadnu ziadost na zamestnavatela, ze podla
§ 76 ZP ods. 2 vzhladom na vypoved podla par. xx prevzatu dna xx.xx.xx ziadas o ukoncenie PP dohodou k 31.10.2011 a o vyplatenie jednomesacneho odstupneho.

Zamestnavatel je povinny takejto ziadosti vyhoviet.
Ziadost musis dorucit zamestnavatelovi najneskor 31.10.2011.