edep
22.01.06,20:24
firma účtujúca v JU, platca DPH,

mám takýto prípad:
firma mi oznámila, že spotrebovala tovar pre svoju potrebu (spotrebované, kanc.papiere, tonery, perá ....) v hodonote 100.000 bez DPH,
1. ako to ovplyvní DPH?
2. ako to ovplyvní daň z príjmu?
3. ako to zaúčtovať (ako uzávierkové operácie)

ďakujem
edep
23.01.06,09:12
nikto sa nenájde, kto by poradil?
... ja som premýšlala trochu a napadlo ma takéto riešenie,
1. 100 000 odúčtujem z tovaru a priúčtujem to do spotreby (znížia sa mi týmto zásoby)
2. daň z príjmu - výdavky budú vyššie

je to správne? len mi ešte niekto povedzte že či to nie je veľa tých 100 000 ?
liba2
23.01.06,09:17
firma účtujúca v JU, platca DPH,

mám takýto prípad:
firma mi oznámila, že spotrebovala tovar pre svoju potrebu (spotrebované, kanc.papiere, tonery, perá ....) v hodonote 100.000 bez DPH,
1. ako to ovplyvní DPH?
2. ako to ovplyvní daň z príjmu?
3. ako to zaúčtovať (ako uzávierkové operácie)

ďakujem
1. na odpočítanie dph máš nárok.
2. ide o daňovo uznaný výdavok.
3. áno
4. ak viete preukázať hodnotu spotrebovaného materiálu (napr. operat. evidenciou), nebude to nikto spochybňovať. Tu nevieme posúdiť či je to veľa alebo málo. :)
edep
23.01.06,09:24
ďakujem za odpoveď
Jana Acsová
23.01.06,11:31
Všetky odpovede sú zamerané na to, že spotreba súvisí s podnikaním.

Vaša otázka však znie:
OSOBNÁ SPOTREBA - DPH, čo by úplne menilo situáciu, ak by sa odpovede mali týkať názvu otázky - témy.
edep
23.01.06,12:12
ide o to že firma sa odhlásila od platcu DPH k 31.12., a ako je známe DPH sa musí vysporiadať, takže firma je povinná odviesť DPH z majetku a zo zásob,
a firma chce znížiť stav zásob, takže spotreba tovaru pre potreby firmy by to znížila, teraz už ide o akú sumu, ale to je už na firme,
ospravedňujem sa za zlé označenie otázky, polepším sa.
viem že osobná spotreba - tovaru, nie je VOD a DPH nemôžem uplatniť
liba2
23.01.06,13:55
Všetky odpovede sú zamerané na to, že spotreba súvisí s podnikaním.

Vaša otázka však znie:
OSOBNÁ SPOTREBA - DPH, čo by úplne menilo situáciu, ak by sa odpovede mali týkať názvu otázky - témy.
Priznávam, neprečítala som si názov témy :D :D , reagovala som len na slová: "firma spotrebovala pre svoju potrebu".