Danielam
22.01.06,20:41
Nemecká firma nám vymáhala pohľadávku.Za túto službu si fakturovala províziu bez DPH.Treba tuto províziu u nás samozdaniť?
ALBO
22.01.06,20:46
Nemecká firma nám vymáhala pohľadávku.Za túto službu si fakturovala províziu bez DPH.Treba tuto províziu u nás samozdaniť?
Ak sa dá zaradiť ich služba pod § 39 ods. 1 pís. d)= s výnimkou vymáhania dlhou potom sa táto služba zdaňuje 19% ak je poskytnutá medzi tuzemskými subjektami.
Keď ju poskytne nemec, treba sa pozrieť na § 15 ods. 8.a 7. Sú tam finačné služby v pís. c), takže miesto dodania je tuzemsko, t.z. podlieha u nás samozdaneniu.
KEJKA
22.01.06,20:46
ak je fakturácia bez dane, musí tam byť odkaz na §
obdobne ako u nás sú §§ 72 a 73.
Podľa toho zistíš povinnosť samozdanenia.
Finančné služby môžu byť u nich mimo DPH.
alena
23.01.06,07:32
nám firma Veriteľ uhradila faktúru za jednu nemocnicu samozrejme nie v plnej výške, odúčtovala si za to svoju províziu. Na aký účet sa táto provízia účtuje, je služba - účet 518?
ALBO
23.01.06,08:54
ak je fakturácia bez dane, musí tam byť odkaz na §
obdobne ako u nás sú §§ 72 a 73.
Podľa toho zistíš povinnosť samozdanenia.
Finančné služby môžu byť u nich mimo DPH.
Finančné služby sú v 6. smernici.v čl 9 aj v našom zákone.Podľa mňa to, že tam odkaz neni , neznamená , že službu u nás nemusí samozdaniť ak u nás také dodanie podlieha dani.
bepo
23.01.06,09:20
nám firma Veriteľ uhradila faktúru za jednu nemocnicu samozrejme nie v plnej výške, odúčtovala si za to svoju províziu. Na aký účet sa táto provízia účtuje, je služba - účet 518?
Je to tajné koľko si účtuje Veriteľ?
alena
23.01.06,10:39
Je to tajné koľko si účtuje Veriteľ?

neviem či je to tajné, ale sú to 3 %
KEJKA
23.01.06,20:22
nám firma Veriteľ uhradila faktúru za jednu nemocnicu samozrejme nie v plnej výške, odúčtovala si za to svoju províziu. Na aký účet sa táto provízia účtuje, je služba - účet 518?
áno účet 518. Veriteľ je platiteľ DPH? províziu zdanil DPH?
Pýtam sa vzhľadom na tému, v ktorej sme.
alušik
17.03.06,12:35
Asi trochu mimotemy ale... Česká firma nám sprostredkovala pripojenie na inžinierske siete - proste nám "dohodila" firmu, ktorá sa k nám pripojila. Zmluvne bolo s českou firmou dohodnuté, že im zaplatíme províziu za sprostredkovanie. Teraz mám vystavenú faktúru z ČR bez DPH na základe zmluvy. Myslím si, že by sme to mali samozdaniť. Je tak? Uvažujem však nad tým, kedy je vlastne táto služba dodaná...?
ALBO
17.03.06,17:23
Asi trochu mimotemy ale... Česká firma nám sprostredkovala pripojenie na inžinierske siete - proste nám "dohodila" firmu, ktorá sa k nám pripojila. Zmluvne bolo s českou firmou dohodnuté, že im zaplatíme províziu za sprostredkovanie. Teraz mám vystavenú faktúru z ČR bez DPH na základe zmluvy. Myslím si, že by sme to mali samozdaniť. Je tak? Uvažujem však nad tým, kedy je vlastne táto služba dodaná...? Ja myslím, kedy bol vystavený doklad sprostredkovateľom.
alušik
20.03.06,06:50
Nie vždy je to vyhotovenie faktúry... Ak sa protistrana "opozdí" a faktúru vystaví napríklad o pol roka, tak by som nepovedala, že platí vyhotovenie faktúry...
V mojom prípade bola Zmluva bola uzavretá v novembri - presne 9.11.2005, takže by mi daňová povinnosť vychádzala na 28.2. a v tento deň mi aj vystavili faktúru. Takže samozdaním za mesiac február. Je tak?;)