jarka.d
13.10.11,09:52
Som Vydata 19rokov z toho z domu som prec 17 rokov.Som z rozvedenej rodiny a mam este jednu sestru.Ja mam 37 rokov manzela + 2 dcery jedna ma 18 rokov druha bude mat 15 rokov.
hladam pomoc ako ochranit seba a moju rodinu.
S mamou ostala zit moja starsia sestra dnes ma 41 rokov.Sestra nikde nerobila min.12rokov a je alkoholicka ,ktora si nedopusti ze je.mama bola na dochodku a starala sa o svoju mamu,ktora pred 2 roky dozadu sa pominula.mama sa starala o najom a ostane veci ,no kedze mala dochodok maly sestra nerobila zadlzila sa skoro vo vsetkych nebankovych subjektoch.pomoc od mna nikdy nechcela,pretoze co by na to povedala moja sestra,ta si nasla ku sebe rovnakeho alkoholika ako je aj ona,za divnych okolnosti predala mame byt a mamu umiestnila do hospicu, s tym ze vsetky dlhy poplatila a kupila nejaky mensi byt.V hospici mna zatajila az ked som sa dozvedela o predaji a zacala som mamu hladat vtedy aj hospici boli prekvapeny ze som.chcela som mame pomoct i napriek vsetkemu no moju pomoc stale odmietala.postupne sa zacali hlasit nebankovky o dlhoch ktore neboli uhradene a tak dnes ma mama zablokovany ucet.asi mesiac dozadu sa mi mama priznala ze podpisala notarke ze sestra moze spravovat jej majetok co sa jedna predaja bytu a aj za nu podpisovat vlastne veci.bola to pre mna dalsia rana.dnes mi volali z hospicu ze mama dlzi 2 platby za pobyt v nom a ze ked bude dlzna dalsia platba musi ist prec.
Ako sa ja mozem branit?
Niekolko rokov nezijem s mamou za poslednych 7 rokov bol skoro ziadny kontakt,sestra s jej priatelom sa mi vyhrazali z vyvrazdenim rodiny ak sa budem starat do predaja bytu.mama prospech sestry podpisala nakladanie majetku.Ako sa mozem branit?V hospici mi vraveli o nejakom zakone o rodine,kde sa musia deti postarat o svojich rodicov ak nezvladaju to samy.Co mam robit?ako si mozem chranit svoju rodinu?
arizona
13.10.11,10:19
Dostava mama aspon nejaky dochodok? Alebo ho prebera sestra?
Mohla by si ho dat posielat do hospicu a z neho platit aspon pobyt tam (prip. urcitu cast).

A asi treba pritlacit razne na sestru,ked disponuje s maminym majetkom, tak nech jej plati co treba.
jarka.d
13.10.11,10:22
mame chodi dochodok na ucet-na jej ucet.sestra sa zamlcuje vsetkym.na ucet nema dosah
eva.toth
13.10.11,10:35
Čo najskôr si treba nájsť právnika, aby všetko pozisťoval, ako to je s celým majetkom a dlžobami. Môže sa stať, že ak mamka umrie a bude dedičské konanie, nebude predmetom dedičstva len majetok, ale aj záväzky voči veriteľom. Ľahko sa mohlo stať, že sestra si požičiavala peniaze aj na meno mamky a po jej smrti už Vám nebude môcť mamka dosvedčiť, že išlo o podvod.
GabiZ
13.10.11,10:35
Pokiaľ mama dala sestre splnomocnenie na nakladanie s jej majetkom, tak je to veľmi zlé. Preto zrejme došlo k zablokovaniu maminho účtu, pretože boli narobené dlhy a zrejme už došlo aj k exekúcii. Ktovie čo mama všetko sestre podpísala!!!! Nech požiada o vyplácanie dôchodku poštovou poukážkou priamo na adresu hospicu. Inak áno, zákon o rodine hovorí aj o vyživovacej povinnosti dieťaťa k rodičom. Na toto by bolo vhodné najať si právnika, pretože to môžu byť dosť komplikované veci, ktoré tu my nevyriešime, lebo ani vy sama neviete, čo všetko sa tam udialo.