ondrejvla
22.01.06,22:00
Rada by som vedieť, ak sa mi to podarí odoslať, prečo keď chcem odpovedať na otázku, alebo zadať novú tému, vypíše mi toto:

ondrejvla, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.
Moja otázka - prístup je zámerom ako sa nedostať k niektorej téme?
ondrejvla
22.01.06,21:09
No ale skutočne mám zmiešané pocity, nemôžem odpovedať na žiadnu z tém, idem rozklikať myš na možnosti odpovedať, môžem ísť len túto jednu tému a písať súkromné správy!
Richard
22.01.06,21:20
Vlasti,


Odpoveď je v prvom bode hlásenia, ktoré si dostala. Mala by si konkretizovať kde ti to presne vypísalo.
Ja som zavrel niektoré časti Porady ako napr. Zákony a Komentáre, pretože tam zvykli niektorí zadávať otázky. Namiesto toho aby som to neustále presúval, rozhodol som sa zamknúť tieto časti.

Tieto časti sú vyhradené "hotovým" veciam a nie na diskusiu. Je to najmä kvôli prehľadnosti. Ak by začali byť otázkové témy medzi odbornými článkami, zákonmi, alebo komentármi tak by to bol zmätok...

Ďalšia možnosť:
Ak nie ste prihlásený pod svojim užívateľským kontom, nedostanete sa ani len k čítaniu komentárov. Rozhodol som sa túto časť venovať len pre registrovaných členov. (takto je to napr. aj so zoznamom členov atď.)
Daska
22.01.06,21:20
Vlasti musis sa obratit na Richarda, mne to funguje normalne
Heni
22.01.06,21:21
mne to tiež fachčí normálne...
ondrejvla
22.01.06,21:29
Vlasti,


K tvojej otázke:

Odpoveď je v prvom bode hlásenia, ktoré si dostala. Mala by si konkretizovať kde ti to presne vypísalo.
Ja som zavrel niektoré časti Porady ako napr. Zákony a Komentáre, pretože tam zvykli niektorí zadávať otázky. Namiesto toho aby som to neustále presúval, rozhodol som sa zamknúť tieto časti.

Tieto časti sú vyhradené "hotovým" veciam a nie na diskusiu. Je to najmä kvôli prehľadnosti. Ak by začali byť otázkové témy medzi odbornými článkami, zákonmi, alebo komentármi tak by to bol zmätok...

Ďalšia možnosť:
Ak nie ste prihlásený pod svojim užívateľským menom, nedostanete sa ani len k čítaniu komentárov. Rozhodol som sa túto časť venovať len pre registrovaných členov. (takto je to napr. aj so zoznamom členov atď.)

l/ Richard, vari by som sa neprihásila pod iným menom?!

2/Moju otázku som zadala preto do témy prečo, lebo som nemohla otvoriť novú tému, nešlo mi ju otvoriť, odpísal si mi že to mám zadať na Poradu, tak som sa pokúšala, no a ešte dostanem po nose.

3/Ale ako vidím, tento problém mám len ja, všetkým to ide.
Richard
22.01.06,21:37
1. to, som myslel ako poznámku pre ostatných, ktorí sa nedostanú na komentáre (opravým "užívateľským menom" na "užívateľským kontom" aby to nemýlilo...

2. Mala by si môcť založiť novú tému v časti "Ohlasy", ak nie potom je niekde chyba.... pošli mi heslo, aby som sa mohol dostať pod tvojím užívateľským menom a otestovať to (môžeš si zvoliť nejaké dočasné heslo).

Doplnenie neskôr:
Asi si skúšala dať otázku v časti "Oznamy". Túto časť som uzavrel, pretože slúži na Oznamy z mojej strany. Ak máte otázky na funkčnosť Porady, dávajte ju prosím do časti "Ohlasy"

3. Ak ho máš ty, mali by ho aj ostatní, pretože nemáš nič "zakázané" oproti ostatným.... ibaže by bola niekde chyba ale to pochybujem....
ondrejvla
22.01.06,21:53
Richard, pokúšala som sa zadať novú tému v časti Ohlasy. Viem, že do témy Oznamy nemám prístup k zadaniu novej témy. Heslo som ti zaslala cez SS.

Ďakujem.
Richard
22.01.06,21:54
2/Moju otázku som zadala preto do témy prečo, lebo som nemohla otvoriť novú tému, nešlo mi ju otvoriť, odpísal si mi že to mám zadať na Poradu, tak som sa pokúšala, no a ešte dostanem po nose.


Vysvetlil som to o príspevok vyššie, ale chcem ťa utvrdiť, že nemám chuť dávať niekomu po nose, len chcem udržiavať poriadok na Porade.

Ale keďže si chcela zadať novú tému, len sa ti to v oznamoch nedalo, tak idem zmazať tú mojú vytku ;)
ALBO
07.02.06,10:59
Richard mám otázku, do svojeho príspevku-odpovede som okopírovala časť zákona, kde bolo niečo aj preškrknuté a červeným. No a dnes som si to pozrela a to červené nebolo preškrknuté.
Treba to ustriehnuť a preškrknúť znova v odpovedi?
bendži
15.02.06,10:31
Zdravím,

chcem sa opýtať - a zrejme odpoveď mi dá najskôr Richard...

občas, skutočne len občas sa stane, že do niektorej témy sa nedostanem, nakoľko si to pýta nejaké heslo. Konkrétne dnes sa mi to stalo pri troch témach:
Moderovanie nazvu
Zlucovanie tem
Ako sa dostat na

Je toto blokovanie cielene nadstavene (napríklad som uvažovala nad možnosťou, že sú tieto témy prístupné len od určitého "stupňa" členstva) alebo len niekde robim chybu ja? Ďakujem za info.
Barbara
15.02.06,11:02
Zdravím,

chcem sa opýtať - a zrejme odpoveď mi dá najskôr Richard...

občas, skutočne len občas sa stane, že do niektorej témy sa nedostanem, nakoľko si to pýta nejaké heslo. Konkrétne dnes sa mi to stalo pri troch témach:
Moderovanie nazvu
Zlucovanie tem
Ako sa dostat na

Je toto blokovanie cielene nadstavene (napríklad som uvažovala nad možnosťou, že sú tieto témy prístupné len od určtitého "stupňa" členstva) alebo len niekde robim chybu ja? Ďakujem za info.


presne toto sa mi stalo dnes, keď som chcela liezť do témy" moderovanie názvu"
asi to bude prístupné len pre moderátorov!! :rolleyes: :D
endrju
15.02.06,11:20
presne toto sa mi stalo dnes, keď som chcela liezť do témy" moderovanie názvu"
asi to bude prístupné len pre moderátorov!! :rolleyes: :D

Veľmi správny postreh. :)
Viera123
20.04.06,15:45
No ja som dnes mala podobný problém ako ondrejvla, nemohla som pridať novú tému, tak som to teda šupla sem, snáď si to niekto všimne.
Chcem sa spýtať, ako sa dostanem k dnešným novým príspevkom? Keď sa neprihlásim, ale zostanem v statuse anonymity, zobrazia sa mi. ale keď sa prihlásim, ukážu sa mi len najnovšie: Ak ich prvýkrát len tak prejdem, aby som pozrela, o čom sa najnovšie diskutovalo a potom si ich chcem pozrieť bližšie, tak mi napíše, že žiadne nové nie sú... To chápem, ale kde ich teda nájdem? Ako sa k nim dostanem? Musím čakať, kým ma sama porada odhlási a potom ako "hosť" si dám dnešné príspevky a už ich môžem pozerať, akurát, že nemôžem reagovať. Neviem to napísať jasnejšie, ale myslím, že viete, o čo sa pokúšam. Nájsť dnešné príspevky bez toho, aby som sa nemusela pracne hrabať v jednotlivých témach a ani sa odhlasovať :) :)
bepo
20.04.06,19:08
V hornej modrej lište je vedľa Odhlásenia Skratka,tam klikni a daj si Dnešné príspevky
Viera123
20.04.06,19:09
V hornej modrej lište je vedľa Odhlásenia Skratka,tam klikni a daj si Dnešné príspevky
No asi som bola slepa :confused:. Ďakujem a ja to tu takto komplikujem.
Viera123
07.08.06,19:24
Vie mi niekto poradiť, kde mám zaradiť tému ohľadne zdravotnej poisťovne, keď prístup do "zákonov" nemám a keď chcem zadať tému do Aktuality NEWS, tak mi vypíše, že tému musí schváliť moderátor, či admin. No už sa ani nedivím, keď niekto z nováčikov zle zadá tému, pretože ak by mal čakať, kedy mu to niekto schváli, ako na úrade, tak by dávno nebola tá téma aktuálna a on by sa veru riadne načakal na odpoveď....
bepo
08.08.06,06:07
Zákony a aktuality pridávajú iba admin a moderátory aby nevznikol v tom chaos,zaraď to do normálnej témy alebo napíš Richardovi ak to chceš dať do zákonov
Richard
08.08.06,07:54
Do aktualít môžu pridávať témy aj ostatní, ide len o to aby to neboli otázky. 99% sú práve otázky.
Keď medzi nimi zbadám aktualitu, väčšinou ju odobrím. Aktualita by však mala byť napísaná formou správy nie otázky.

Vierka aj tvoj príspevok podľa môjho názoru postrádal formálny obsah správy:


Milí poraďáci, dnes som bola v zdravotnej poisťovni a mimo iného som sa pýtala na to, ako je to s vysokoškolákmi a oznamovacou povinnosťou vysokoškolákov voči zdravotnej poisťovni (syn študuje na vysokej škole, preto ten interes). Na toto ma upozornila moja kamarátka minulý týždeň. Nič také som nepočula, tak som sa pre istotu na to spýtala...
A zistila som, že naozaj je to tak. Pokiaľ študent strednej školy ide na vysokú školu, musí oznámiť zdravotnej poisťovni, že za neho poistné platí štát. Inak to poisťovňa nevie. Vraj je to jeho povinnosť. Netušila som, že to takto funguje.
Našťastie syn, vzhľadom na to, že minulý rok menil zdravotnú poisťovňu, mal to v novej prihláške uvedené, takže problém nebol...
Taktiež sa to týka študentov - vysokoškolákov, ktorí školu skončili, musia ísť hneď nahlásiť zmenu. To by som ešte chápala, ale to, že nie je prepojený lekár, ktorý ho ošetruje a predsa musí niekde vykazovať, že za jeho ošetrenie platí štát a zdravotná poisťovňa, resp. Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, tak to som skutočne netušila...
Viete o tom?

Každopádne som rád, že si sa chcela o túto infošku podeliť, ale ak to má byť medzi aktualitami tak by to malo byť viac formálne. Nateraz som to preradil do mzdového účtovníctva.
endrju
08.08.06,12:08
Do aktualít môžu pridávať témy aj ostatní, ide len o to aby to neboli otázky. 99% sú práve otázky.
Keď medzi nimi zbadám aktualitu, väčšinou ju odobrím. Aktualita by však mala byť napísaná formou správy nie otázky.

Vierka aj tvoj príspevok podľa môjho názoru postrádal formálny obsah správy:



Každopádne som rád, že si sa chcela o túto infošku podeliť, ale ak to má byť medzi aktualitami tak by to malo byť viac formálne. Nateraz som to preradil do mzdového účtovníctva.
Pridám ešte to, že v mzdovom účtovníctve Vierkina informácia nezostala nepovšimnutá. Sú aj reakcie a je aj celkom "slušný" počet videní. :) ;) :D

A ak si autor správy myslí, že jeho správa by mala zostať nejaký čas "na vrchu", narhujem po založení témy stlačiť aj tlačidlo Nahlás a svoju predstavu napísať moderátorovi / správcovi. Ak je správa skutočne taká dôležitá, nie je dôvod, aby moderátor takejto žiadosti nevyhovel.
Ak ste si všimli, vo viacerých poradách sa pravidelne takéto "pripnutia" používajú. :cool: