Schmidtova
13.10.11,11:23
Pekný deň poradáci,mám nasledovný problém. Firma nezamestnáva žiadnych ľudí má len konateľa spoločnosti. Mám pred sebou fa. ktorou jej dodávateľ vyfakturoval ubytovanie a prenájom hotela, organizačné a technické zabezpečenie akcie pri príležitosti výročia spoločnosti za tri dni pre 40 osôb.... Spoločnosť má v predmete činnosti organizovanie školení,prednášok a kurzov, kultúrnych a spoločenských podujatí. Jednoznačne by som to považovala za nedaňový náklad, ale ten predmet činnosti v OR ma mýli. Poprosím o odpoveď za ktorú vopred ďakujem. Pohodový štvrtok prajem.:)
tweedle
13.10.11,09:40
Spoločnosť má v predmete činnosti organizovanie školení,prednášok a kurzov, kultúrnych a spoločenských podujatí. .:)

Podľa to znamená organizácia takej služby pre niekoho ďalšieho, nie pre seba, aj podľa mňa nedaňový náklad
KEJKA
13.10.11,09:42
a je to výročie odberateľa? nie je to subdodávka pre klienta?
mohol pri vlastnom výročí zorganizovať akciu pre všetkých svojich klientov
niečo ako prezentáciu vlastnej firmy.
nevyjadrujem sa k daňovému hľadisku, treba to podrobne prediskutovať, čo, kto kedy, ako pre koho............
Schmidtova
13.10.11,10:14
... v prípade, že výročie spoločnosti zabezpečoval ako subdodávku, čo by mohol podľa OR potrebujem k tejto fa. aj prezenčnú listinu, poprípade aké iné doklady? Ale zase sa mi metie predsa fakturácia tretej osobe ... no nie?
KEJKA
13.10.11,12:36
ako subdodávku a následne by mala byť faktúra tretej osobe.
V prvom rade musíš ty vyžiadať dostatočné informácie, o aký účtovný prípad ide.