Olve_Eikemo
13.10.11,13:38
Dobry den, pracujem v oblasti programovania webovych aplikacii a casto musim cestovat za klientami v ramci SR a aj do zahranicia. Chcel by som sa touto cestou opytat, ci je mozne si davat do nakladov tieto cesty a ako to robit (odkladat cestovne listky atd..). Podotykam, ze nevlastnim auto a preto najcastejsie cestujem mhd, pripadne vlakom. Dakujem za tipy.
rodina1
13.10.11,11:42
Dobry den, pracujem v oblasti programovania webovych aplikacii a casto musim cestovat za klientami v ramci SR a aj do zahranicia. Chcel by som sa touto cestou opytat, ci je mozne si davat do nakladov tieto cesty a ako to robit (odkladat cestovne listky atd..). Podotykam, ze nevlastnim auto a preto najcastejsie cestujem mhd, pripadne vlakom. Dakujem za tipy.

Robiť to formou "pracovných ciest" a vyúčtovanie tejto PC robiť v zmysle zákona o cestovných náhradách.
Olve_Eikemo
13.10.11,12:19
Pracovna cesta aj formou MHD? Ide mi o to ze denne sa niekedy otocim napr. 8x autobusom ked vybavujem veci cisto len v mojom meste. To si mam kazdy listok odkladat?
kn-alka
13.10.11,12:36
U nás vo firme používame toto tlačivo, samozrejme všetky bločky a cest. lístky si odkladaj a pripoj k tlačivu.
Economic
13.10.11,13:50
Pracovna cesta aj formou MHD? Ide mi o to ze denne sa niekedy otocim napr. 8x autobusom ked vybavujem veci cisto len v mojom meste. To si mam kazdy listok odkladat?

Všetky lístky odkladať samozrejme, a aj doklady PHM musíš dokladať, ak chodíš autom. No je to obšírnejšia problematika, popozeraj v iných podobných témach. Je to všetko rozpísané. Tak ako rodina 1 píše - podľa zákona o cestovných náhradách.
Olve_Eikemo
13.10.11,19:08
Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky:). A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.
kremenec
13.10.11,19:15
Je v podstate iba na tebe, čo tam budeš písať. kľudne tam daj aj zastávky, prčo nie? Ja by som tam dával iba niečo ako "MHD v Žiline" alebo tak nejako, aj to by hádam malo stačiť.
marjankaj
13.10.11,19:17
Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky:). A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.

A to toľko cestuješ, že si musíš MHD dávať do nákladov? O výdavkoch 40% z celkových príjmov si ešte nepočul?
tictac7
13.10.11,19:21
Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky:). A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.

nie autobusové zástavky, ale názvy firiem (aj ulice by bolo dobré), kde si bol
tictac7
13.10.11,19:22
Je v podstate iba na tebe, čo tam budeš písať. kľudne tam daj aj zastávky, prčo nie? Ja by som tam dával iba niečo ako "MHD v Žiline" alebo tak nejako, aj to by hádam malo stačiť.

toto určite nestačí.....
Olve_Eikemo
13.10.11,19:38
Tak si to nejako premyslim a skusim si viest tu evidenciu. Nie vzdy su to len cesty za klientom ale cesty suvisiace s podnikatelskou cinnostou teda napr. cesta do banky - zaplatenie faktur atd. Dufam ze aj toto pod to moze spadat.
marjankaj
13.10.11,20:02
Tak si to nejako premyslim a skusim si viest tu evidenciu. Nie vzdy su to len cesty za klientom ale cesty suvisiace s podnikatelskou cinnostou teda napr. cesta do banky - zaplatenie faktur atd. Dufam ze aj toto pod to moze spadat.

No pri príjmoch za rok 10000 € je 40% 4000 € paušálnych výdavkov.
V Bratislave je štvrťočná električenka 66 €, teda za rok 264 €.
Snáď nechceš na lístkoch nazbierať 4000€ alebo viac, aby sa ti to vyplatilo?:eek: