lubica2403
13.10.11,15:51
Prevádzkujem e-shop cca 2 roky. To, čo zarobíme, stačí akurát na nákup ďalšieho tovaru a plat pre jedného zamestnanca, ja pracujem v podstate zadarmo - ešte šťastie, že ma manžel uživí :-) . Okrem toho pracujem dosť neefektívne - príčiny tu nebudem rozvádzať :-) Sklad sa nám napĺňa,ale aj tak to stále nestačí, treba peniaze stále na nový a nový nákup. Tovaru je plný dom (naša novostavba) , pivnica,garáž. Problém je v tom,že sa pomaly chystáme do toho domu nasťahovať a tovar musí preč. Musíme teda vyriešiť skladové priestory - nie je problém ich nájsť, horšie bude ich zaplatiť :-) A tak sa zamýšľam : má zmysel trápiť sa ďalej? Nebolo by lepšie všetko predať a konečne sa venovať rodine a sebe? To by bol život :-) Koľko by som mohla za taký rozbehnutý e-shop dostať?
Na druhej strane - už som do toho investovala toľko energie.... Na začiatku som nevedela nič, dnes viem pracovať s web-stránkou, zohnala som kopec dobrých dodávateľov, máme veľkú databázu zákazníkov, dobrý tovar ..... A zamestnanec by prišiel o príjem.
Myslím si, že keď sa vyrieši naša momentálna rodinná situácia ( konečne po cca 3- ročnej neistote) , vyčistí sa mi konečne hlava a efektivita mojej práce výrazne stúpne - a s ňou snáď aj zisk :-) Mám celkom konkrétne predstavy ako na to, viem, kde robím chyby aj viem, čo a ako mám zlepšiť, len teraz nie je výraznejšia zmena možná.
Len neviem ... podnikanie je drina. Vyžili by sme aj bez neho :-) Čo by ste urobili vy, ktorí si viete predstaviť, koľko práce je za rozbehnutím a prevádzkou e-shopu? Ako dlho treba čakať, kým začne byť podnikanie ziskové, kedy ho treba zrušiť,ak neprináša dostatočné plusy? Za aký minimálny zisk by ste pracovali? Ako dlho by ste vytrvali s malým ziskom, kým by ste si povedali - dosť.Alebo ako dlho by ste živili nádej - bude to lepšie,len vytrvať ?
Ďakujem všetkým za prípadné príspevky :-)
mattto
13.10.11,14:29
ale tvoj eshop zarába, ak zarobíš cca. 1000 eur mesačne, to je slušné, že to všetko padne na plat zamestnanca a niečo málo pre teba, nie je chyba eshopu, chyba je inde. Skús sa pozrieť na eshop, cashflow... očami tretej osoby. Vidíš možnosť rastu obratu? rozšírenia sortimentu? využívaš prácu zamestnanca efektívne?

"Mám celkom konkrétne predstavy ako na to, viem, kde robím chyby aj viem, čo a ako mám zlepšiť, len teraz nie je výraznejšia zmena možná" Nie každý dokáže podnikať, možno tvoje schopnosti, čas, životné okolnosti... stačia, aby business fungoval iba na dnešnej úrovni a nedokážeš ho posunúť ďalej. Nemusíš ho predávať, skús porozmýšľať, či ho niekomu neposunieš, aby sa staral a ty bez práce a starostí budeš mať mesačný percentuálny alebo pevný výnos
lubica2403
13.10.11,14:37
Ďakujem mattto. Povzbudil si ma :-) Možno by som to fakt nemala vzdávať,myslím,že potenciál je v e-shope aj vo mne :-) Len ešte pár mesiacov vydržať a potom by to malo šlapať lepšie,ak sa do toho pustím poriadne
camozzi
13.10.11,15:10
Tiez som riesil podobnu dilemu ako ty. Vysledok bol taky, ze som to vsetko nechal. Nemal som chut svoju drinu niekomu predat pod cenu. Po pol roku som s tym zacal opat - s cistou hlavou, novymi napadmi, novymi ludmi... Prekopal som cely system a pristup k podnikaniu uplne od zaciatku a mozem povedat, ze celkom uspesne.
Na tvojom mieste by som sa snazil udrzat peniaze v rodine. Na co zamestnanca? Ved praca v e-shope je na 80% jednoducha administrativa. Najdi si niekoho v rodine, kto ti s tym pomoze (idelane manzel, deti...). Najdi si dodavatela na dodavanie tovaru just in time a minimalizuj potrebu skladovych zasob. Poobzeraj sa po lacnejsich dodavateloch a nepodcenuj reklamu. Aj 10 eur do Adwords moze priniest do firmy zisk, ktory urychli prechod z cervenych cisel na zelene.
Dantess
13.10.11,16:28
Ja by som položil otázku inak. Máš konkurenciu ? Ak áno, tak zarába viac, než ty ? Ak áno, tak to znamená, že robíš zle niečo ty a nieje na vine e-shop a trh. Podnikatelia sa musia vedieť veľmi obracať a nei všetok tovar sa dá predať tučným kontom na google adwords. Keďtak nám napíše, že v čom podnikáš, možno poradíme :-)
lubica2403
13.10.11,16:28
Tiez som riesil podobnu dilemu ako ty. Vysledok bol taky, ze som to vsetko nechal. Nemal som chut svoju drinu niekomu predat pod cenu. Po pol roku som s tym zacal opat - s cistou hlavou, novymi napadmi, novymi ludmi... Prekopal som cely system a pristup k podnikaniu uplne od zaciatku a mozem povedat, ze celkom uspesne.
Na tvojom mieste by som sa snazil udrzat peniaze v rodine. Na co zamestnanca? Ved praca v e-shope je na 80% jednoducha administrativa. Najdi si niekoho v rodine, kto ti s tym pomoze (idelane manzel, deti...). Najdi si dodavatela na dodavanie tovaru just in time a minimalizuj potrebu skladovych zasob. Poobzeraj sa po lacnejsich dodavateloch a nepodcenuj reklamu. Aj 10 eur do Adwords moze priniest do firmy zisk, ktory urychli prechod z cervenych cisel na zelene.

Ďakujem camozzi. Momentálne potrebujem človeka, čo pre mňa - alebo aj za mňa pracuje,keďže žijem aj s rodinou v zahraničí a nemôžem fyzicky preberať tovar,baliť balíky,vybavovať telefonáty a pod. Sklad sa tiež nedá veľmi minimalizovať, skôr by som potrebovala ho ešte dopĺňať,keďže máme široký záber a na sklade len po 1-3 ks jedného druhu a samozrejme aj tak nie zo všetkých. Ale presne ako hovoríš - potrebujem prečistiť hlavu a potom naplno do toho.A s reklamou máš pravdu, neinvestovala som do nej.Vidím,že treba.
Atomer.sk
13.10.11,16:58
Z vlastnej skusenosti, a tiez aj so skusenosti nasich zakaznikov, ktorym prevadzkujeme eshopy mozem konstatovat, ze eshop bez reklamy nemoze poriadne zarabat. Minimalne zo zaciatku treba do reklamy dat dostatok penazi. Ludia sa o eshope musia dozvediet. Ked uz bude mat eshop dostatocny pocet spokojnych zakaznikov v databaze, reklamy samozrejme staci pomenej. No treba sa potom zase pripominat mailing listami, v nejakej rozumnej miere.

Pokial teda neriesis reklamu, nepripominas sa mailing listom, tak samozrejme, ze eshop len preziva.

Najviac prace okolo eshopu by malo byt v podstate okolo marketingu. Ostatne procesy objednavania, skladu a administracie by mali byt co najviac zautomatizovane, a zaberat tu mensiu cast prace venovanej eshopu.
Atomer.sk
13.10.11,17:01
A teda moja rada je, aby si to nevzdavala, ale radsej s cistou hlavou zrealizovala zmeny, ktore posunu eshop viac dopredu. ;-)
lubica2403
13.10.11,17:24
Ja by som položil otázku inak. Máš konkurenciu ? Ak áno, tak zarába viac, než ty ? Ak áno, tak to znamená, že robíš zle niečo ty a nieje na vine e-shop a trh. Podnikatelia sa musia vedieť veľmi obracať a nei všetok tovar sa dá predať tučným kontom na google adwords. Keďtak nám napíše, že v čom podnikáš, možno poradíme :-)

Konkurencia je obrovská.Ked sledujem e-shopy s rovnakým tovarom, nemyslím,že sme zlí - máme celkom dobrý výber sortimentu,reagujeme pružne (niekedy si overujem ako funguje konkurencia fiktívnymi objednávkami :-) - samozrejmeže nikdy nie tak,že si niečo dám aj poslať - len chcem vedieť,ako rýchlo odpovedajú, dodacie doby a pod.) Z porovnania mi vychádza, že sme celkom pružní v odpovediach aj odosielaní balíkov.Aj keď rezervy sa nájdu. S konkurenciou sa v tejto oblasti len dosť ťažko bojuje - ceny sa tlačia tak strašne dolu, že je to o držku. Predávame všetci rovnaký tovar - ťažko konkurovať - môžeš len cenou a rýchlosťou odoslania - teda musíš mať tovar skladom a lacných dodávateľov - a to je veľmi ťažké nájsť. Myslíte, že hľadám výhovorky? Sama neviem :-)) Nie som určite super obchodník,ale snažím sa :-)
lubica2403
13.10.11,17:29
A teda moja rada je, aby si to nevzdavala, ale radsej s cistou hlavou zrealizovala zmeny, ktore posunu eshop viac dopredu. ;-)

Ďakujem Atomer :-)
Myslím, že marketing zanedbávam. A reklamu som tiež, nebolo na investovanie do reklamy - mali sme doteraz veľké súkromné výdavky. Teraz by sa to malo snáď zlepšiť,preto práve teraz tá otázka - byť či nebyť ? :-)
A čo píšeš o e-shope - práve preto by som si ho chcela dať urobiť na mieru.Pozrela som vašu ponuku - myslím,že by sa mi mohla vaša práca páčiť.Len ja by som chcela ešte veci, ktoré som zatiaľ nenašla. Chcem e-shop,ktorý mnohé veci urobí za mňa.Aby som mala uľahčenú prácu a mohla sa venovať inému. Myslíš, že by bola aj taká možnosť - individuálne si sadnúť, prekonzultovať požiadavky , stanovuiť, čo je a čo nie je možné urobiť a podľa toho potom stanoviť cenu? Chcela by som v e-shope možno aj iné funkcie,ktoré bežne v ponuke nie sú.
Atomer.sk
13.10.11,18:16
lubica2403: samozrejme robime e-shopy aj na mieru. Respektive to nas hlavne zivi (vid www.all4shop.sk) ;-)
Navrhujem dalsiu komunikaciu cez email: info[zavinac]atomer.com , alebo info[zavinac]all4shop.sk
tictac7
13.10.11,18:50
to atomer: to z tej zátvorky si daj, prosím, preč - REKLAMA!!!!
Adrián Řezníček
14.10.11,18:38
Môžem sa spýtať na druh tovaru (prípadne poslat cez správu odkaz e-shopu) možno keď bude tam niečo pre mňa/známich tak to využijeme
kabko
15.10.11,00:11
..