Marian386
13.10.11,15:59
Dobry den,chcel by som sa opytat ako je to s PN.Ked je niekto prepusteny z prace a ide na PN v tej ochrannej lehote,vypocita sa mu marodka z platu ktory mal predtym,to je mi jasne.Keby vsak tuto marodku ukoncil napriklad po 2 tyzdnoch a potom by zas isiel na dalsiu marodku napriklad za tyzden z akeho vymeriavacieho zakladu sa mu bude dalsia marodka pocitat.
Katy a R
13.10.11,14:18
Dobry den,chcel by som sa opytat ako je to s PN.Ked je niekto prepusteny z prace a ide na PN v tej ochrannej lehote,vypocita sa mu marodka z platu ktory mal predtym,to je mi jasne.Keby vsak tuto marodku ukoncil napriklad po 2 tyzdnoch a potom by zas isiel na dalsiu marodku napriklad za tyzden z akeho vymeriavacieho zakladu sa mu bude dalsia marodka pocitat.

ochranná lehota je 7 dní ... a ak by už v ochrannej lehote nebol, tak žiadna maródka nebude.

jedine keby sa najskôr prihlásil na DNP - bola by z min VZ (presnejšie z pravdepodobného VZ). samozrejme - ak splní podmienky pre nemocenskú dávku z DNP;)
Marian386
13.10.11,14:39
Takze, ak stihne ist na PN do siedmich dni od skoncenia prac.pomeru je to v poriadku.Neskor keby trebars zmenil lekara u jedneho ukonci PN a prejde k druhemu tak uz nic nedostane.DNP ma byt na buduci rok zrusene takze z toho tiez nic.
Mila123
13.10.11,14:41
Takze, ak stihne ist na PN do siedmich dni od skoncenia prac.pomeru je to v poriadku.Neskor keby trebars zmenil lekara u jedneho ukonci PN a prejde k druhemu tak uz nic nedostane.DNP ma byt na buduci rok zrusene takze z toho tiez nic.
DNP teraz po turbulenciach v parlamente nezrušia....tesp. ostanú asi nezmenené podmienky....
rodina1
13.10.11,14:41
... neviem, či DNP bude zrušené ... veď bývalá p. premiérka zrušila odvodovú reformu (aspoň na budúci rok určite neplánujú jej schválenie, najskôr až v roku 2014) ... takže, uvidíme, ešte aké zákony budú do konca roku 2011 schválené ...