8gogo
14.10.11,00:31
Prepáčte ak som na nesprávnom mieste,ale nejak sa tu nevyznám.Mám určitu predstavu o webovej stránke a chcem si ju dat vytvorit nejakej XYZ firme a moja obava je v tom aby ma ta firma nejako neoklamala a neokradla o napad tej stranky.Jedna sa o niečo nové v SR a aj CR niečo čo tu chýba a je dost potrebne pre jeden druh odvetvia.Jedná sa o komunitu ludi cca80 000 ktorá by tu stranku naštevovala.Da sa to nejako " poistit"???? Ako postupovat ????????? Dakujem
Atomer.sk
13.10.11,22:45
Myslim, ze zbytocne riesis neriesitelne. Ked bude chciet niekto "skopirovat" Tvoj napad, tak to urobi. Mozno papierovo zabranis jednej firme, no dalsim uz nie.
mattto
19.10.11,15:17
Dakujem Vám velmi pekne. Teraz sa len bojim, aby sa mi pravo nepremlcalo kedze je to stara zalezitost z roku 2009. Dakujem este raz

predpokladám, že sa jedná o pôžičku podľa OZ, nepoznám obsah zmluvy, ale všeobecná premlčacia doba sú 3 roky a začína plynúť, keď sa právo mohlo vykonať prvý raz. V tomto prípade premlčacia doba začína plynúť prvý dňom omeškania, teda deň nasledujúci po dni, kedy mal dlžník plniť svoj záväzok
mattto
19.10.11,15:23
návrh na vydanie PR spolu s prílohami (ftk. zmluvy o pôžičke atď.) v dvoch vyhotoveniach podáš na okresný súd (môžeš na hociktorý, nechce sa mi otvárať OSP, ale myslím, že stále platí, že súd skúma podmienky pri výlučnej miestnej príslušnosti) Nalepíš na jedno vyhotovenie návrhu kolky 6% z dĺžnej sumy, zaokruhľuje sa na 50 centovky dole, alebo môžeš podať návrh bez zaplatenia SP a súd ťa vyzve, alebo ho požiadaš o oslobodenie od platenia SP.

nezabudni si dobre pozrieť príslušenstvo, teda úrok z omeškania, musíš pozrieť aká bola základná úroková sadzba ECB v prvý deň omeškania a k tomu pripočítaš 8%