radorohal
22.01.06,23:20
Zdaravim potrebujem radu :-)
Som zivnostnik a chcem kupit notebook od sukromnej osoby. Staci mi dat potom do uctovnictva tu zmluvu o predaji, alebo potrebujem este nieco ine? Za kazdu radu vopred dakujem.
liba2
23.01.06,01:48
Zdaravim potrebujem radu :-)
Som zivnostnik a chcem kupit notebook od sukromnej osoby. Staci mi dat potom do uctovnictva tu zmluvu o predaji, alebo potrebujem este nieco ine? Za kazdu radu vopred dakujem.Stačí zmluva a doklad o zaplatení.
Braňo
23.01.06,06:02
Aj zmluva môže byť doklad o zaplatení v tomto prípade, pokiaľ zmluva bude obsahovať formulku "úhrada je realizovaná pri podpise zmluvy do rúk predávajúceho v hotovosti". :p :p :p
radorohal
23.01.06,06:23
Ak to je tak tak potom je to skvele. Musi to potom clovek zdanovat, alebo s tym robit nieco? Ci to uz nie je moja starost?
Zita5
23.01.06,06:26
To už Tvoja starosť nie je .:)
aura
25.01.06,11:07
a co v tom pripade, ze sa jedna o kupu auta za 500 tis a predajca i kupujuci je platca DPH, auto je nakladne a treba uplatnit DPH?
danielko
25.01.06,11:28
Tu už zmluva nepostačuje, samozrejme, že predávajúci na základe toho, že je platcom DPH, predpokladám, že je živnostníkom, Ti musí vystaviť faktúru so všetkými náležitostiami za predávané auto. Zmluva môže byť prílohou faktúry, v nej bude napríklad popis techn. parametrov auta (Eč, farby, č. motora, ....) pokiaľ tieto parametre nebudú uvedené vo faktúre, technický stav auta, popis chýb a pod., ale aj nemusí byť.