kajanka78
14.10.11,11:44
Dobry den,

chcela by som sa spytat, s manzelom vlastnime dvojizbovy byt, manzel podal ziadost o rozvod, uraza ma, momentalne tuto situaciu, nakolko som tehotna riesim odchodom z bytu ked dcera zaspi. Tento tyzden je v skole v prirode a manzel si tam vodi priatelky, co mi je neprijemne a nechodim tam skoro vobec.
moja otazka znie, musim platit najom, alebo je tam neaky postih, ked ho nezaplatim, mam v byte trvale bydlisko, ale viac menej tam nebyvam, kvoli manzelovym urazkam. A dalsia otazka, ked pred rozvodom zmenim trvale bydlisko stratim pravo na vyplatenie z bytu?
dakujem za odpovede

Katarina
Mgr.Shrek
14.10.11,10:54
Čo máš na mysli pod platením nájomného, keď píšeš, že vlastníte byt. Ide o energie a tak? Lebo ak áno je potrebné zistiť, kto je zmluvným partnerom dodávateľov a ten je potom povinný platiť tie úhrady. Ak si to ty, tak potom odporúčam platiť, lebo sa
ad 1 dostaneš do omeškania a odpoja ťa,
ad 2 vystavuješ riziku súdneho konania.
Trvalé bydlisko je administratívny pojem. Nemá žiaden vplyv na existenciu, či neexistenciu vlastníckeho práva. Tzn. aj keď si zmeníš trvalý pobyt, spoluvlastníčkou bytu ostaneš.
kajanka78
14.10.11,11:15
ano, myslim najomne a plyn, ja som zmluvnym partnerom, volala som manzela nech to prehlasi na seba ale nechce, ja zas nemam chut platit najom a plyn na byt z ktoreho ma vyhadzuje a vodi si tam damske navstevy.
dakujem za odpoved
pepsikova
14.10.11,11:15
...a tehotná si s manželom?..lebo ak áno, nevidím dôvod, prečo by si ty mala odísť z bytu..nech ide on...ak ťa uráža,zavolaj políciu...stačí raz,aby si mala dôkaz...môže na súde proti tebe použiť argument, že si nechala dieťa doma a ty si odišla...a tým so seba spraviť zodpovedného rodiča a z teba potvoru...
...byt je váš spoločný a teda pokiaľ si ty v byte, manžel nech si vodí priateľky do pivnice...
kajanka78
14.10.11,11:20
nie, nie s manzelom nastastie. policiu zavolal on na mna, zevraj ho napadam, co neni pravda, preto som aj odisla, lebo nechcem znasat jeho urazky ohladne nenarodeneho dietata, a este aj maloletu dceru stve prosti, mne, doteraz sa tesila na sestricku, teraz je chladna.
no s tymi priatelkami to robi naschval
pepsikova
14.10.11,11:25
nie, nie s manzelom nastastie. policiu zavolal on na mna, zevraj ho napadam, co neni pravda, preto som aj odisla, lebo nechcem znasat jeho urazky ohladne nenarodeneho dietata, a este aj maloletu dceru stve prosti, mne, doteraz sa tesila na sestricku, teraz je chladna.
no s tymi priatelkami to robi naschval..

..ak máš kde ísť bývať, tak povedz manželovi, nech ťa z bytu vyplatí, a požiadaj o súdne rozdelenie majetku manželov...a hlavne by si mu nemala dovoliť, aby ovplyvňoval maloletú dcéru proti tebe a nenarodenému dieťaťu...
jurmiro
14.10.11,11:39
Vyporiadať bezpodielové spoluvlastníctvo manželov je možné až po rozvode manželstva. Sú síce aj výnimky z tohoto pravidla, ale tie v čase rozvodového konania, sú už zrejme neaktuálne.
Mária27
14.10.11,20:28
Pokiaľ ste manželia, nemusí platiť každý polovicu, lebo všetky peniaze sú spoločné. Nič mu neplať, nech mu vypnú elektriku ... Nárok na 1/2 BSM (čiže aj vyplatenie z ceny bytu) nestratíš.
arizona
15.10.11,04:06
Ked som precitala prvy prispevok, tak som si pomyslela: co je to za bastarda? Ma doma male dieta,tehotnu manzelku a on ju v takom stave uraza a vodi si domov zenske!?
Ale ked som si precitala dalej "nie, nastastie nie som tehotna s manzelom", tak ma zarazilo...

Co si cakala?
Sa mu cudujes, ze sa tak sprava? :rolleyes:
Mgr.Shrek
17.10.11,08:10
no ja sa čudujem...aj jemu, aj tvojej pripomienke arizona