inbico
14.10.11,14:32
Dobrý deň, Vedel by mi niekto poradiť aké zaujať stanovisko k dočasnému prideleniu ohľadne tejto veci: Pracujem ako zamestnanec pre personálnu agentúru a som na základe dohody o dočasnom pridelení zaradený na prácu na druhom pracovisku. Dohodu mám na dobu určitú 1 rok. Pracujem tam už 6 mesiacov.. Chcel som sa spýtať, či sa na mňa podľa zákona v tomto odseku f) musia byť najmenej rovnako priaznivé ako u zamestnanca užívateľského zamestnávateľa platia rovnaké pravidlá pri stravnom, iných benefitoch, a dovolenke nad rámec zákona, ktoré interným zamestnancom plynú z kolektívnej zmluvy. V predošlých verziách zákona to bolo definované takto: Prvých šesť mesiacov v pracovnom pomere mu užívateľský zamestnávateľ nemusí poskytovať všetky sociálne výhody a benefity ako svojim kmeňovým zamestnancom. Po šiestich mesiacoch mu musí zamestnávateľ poskytnúť tie isté platové podmienky a výhody ako kmeňovým zamestnancom – podľa Zákonníka práce musí byť odmeňovaný rovnakým hodnotiacim systémom. Platí to aj v súčasnej verzii zákona?
Jedná sa totiž o povinné čerpanie dovolenky na konci roka kde majú interný zamestnanci nariadené povinné čerpanie voľna z dôvodu celozávodnej dovolenky a zároveň ho majú za neho zakomponovanú náhradu v kolektívnej zmluve náhradu v podobe týždňa dovolenky naviac. V prípade externého zamestnanca si dovolenku bude musieť čerpať zo svojho zákonom stanoveného dovolenkového fondu.
inbico
17.10.11,08:00
Ako vidím v tejto téme mi asi nikto nevie poradiť :(