truchlo
14.10.11,18:44
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné napadnúť dedicské konanie, kde traja súrodenci sú dedičia a dohodnú sa, že predmet konania prenechajú jednému z nich. Je možné po 2-3 rokoch toto konanie napadnúť, resp. obnoviť a žiadať o svoj podiel? Ďakujem
arizona
14.10.11,18:26
NIE.
Dedicske konanie bolo ukoncene.Na znovuotvorenie by museli mat zakonny dovod.

Dohodli sa,suhlasili,podpisali...
truchlo
14.10.11,19:17
Ďakujem za informáciu. A myslíte si, že existuje dáky zákonný dôvod, ktorý by to mohol napadnúť?
arizona
14.10.11,19:26
A aky mate dovod?
truchlo
15.10.11,11:15
V podstate ja nehľadám ten dôvod, hľadá ho súrodenec voči mne. V dedickom konaní súhlasil a po rokoch zmenil názor. Bol by som ochotný mu vyplatiť jeho podiel (čo asi nemusím) z vyčíslenej sumy majetku v konaní. no pokiaľ nebude súhlasiť, má možnosť rozhodnutie dákym dôvodom napadnúť?
arizona
15.10.11,12:17
V podstate ja nehľadám ten dôvod, hľadá ho súrodenec voči mne. V dedickom konaní súhlasil a po rokoch zmenil názor. Bol by som ochotný mu vyplatiť jeho podiel (čo asi nemusím) z vyčíslenej sumy majetku v konaní. no pokiaľ nebude súhlasiť, má možnosť rozhodnutie dákym dôvodom napadnúť?
Len tak zmenit nazor po rokoch nie je dovodom na znovuotvorenie DK.Obnovit DK by sa mohlo napr.ak by sa objavil "novy" majetok,ci prihlasil nejaky "zabudnuty" dedic a pod.

Ded. konanie je uzavrete,ak v nom nemas napisane , ze musis nieco vyplacat, tak nemusis. Plati ta dohoda,ako ste sa dohodli pri prejednavani dedicstva.

Ked dospely, svojpravny clovek zavazne podpise nejaku zmluvu, ci dohodu,tak to plati...
Mária27
15.10.11,12:44
Výsledok dedičského konania je schválený súdom, je to právoplatné rozhodnutie súdu. Obnovu konania môže žiadať len opomenutý opávnený dedič do troch rokov. Obnovu nemôže žiadať ten dedič, ktorý sa dedičského konania zúčastnil.
truchlo
15.10.11,16:21
Ďakujem za informácie...