Tanenka
23.01.06,08:06
Dobré ránko, chcela by som sa poradiť. Ideme si otvoriť videopožičovňu ako FO v JÚ. Budeme tam mať jednu dohodárku na 2 dni v týždni a potom jednu slečnu, ale teraz neviem ako to máme urobiť s ňou. Vychádza jej to skoro 8 hodín denne - môže ísť aj napriek tomu na dohodu alebo bude lepší pracovný pomer?
Zita5
23.01.06,07:25
Nakoľko to bude opakujúca sa činnosť , mala by to byť pracovná zmluva na kratší pracovný úväzok. Pokiaľ uzavriete DoVP , tak to bude len na vašom rozhodnutí a prípadnom zdôvodnení .
Už veľa krát sa tu táto téma preberala , pozri PORADU .
marcelaStanakova
23.01.06,07:25
Myslím, že by bolo lepšie kvôli kontrole na HPP pretože tam bude 8 hodín denne.Alebo je možnosť na DOVP tam je 300 hodín do roka a to by jej vychádzalo, keď dobre počítam 37,5 kalednárných dní. 300/8= 37,50 takže asi 1 apol mesiaca. A potom prijať znovu niekho zas na DOVP:
Tanenka
23.01.06,10:37
Ako tak čítam, tak asi predsa len by to bolo lepšie na HPP. No konkrétne to vychádza na 7 hodín denne a v tom asi musím počítať aj obednú pauzu. Dá sa na takéhoto zamestnanca zobrať aj dotácia z úradu práce, pokiaľ máme tohto zamestnanca z úradu práce - a poskytuje sa to aj živnostníkom?
Zita5
23.01.06,10:56
Ako tak čítam, tak asi predsa len by to bolo lepšie na HPP. No konkrétne to vychádza na 7 hodín denne a v tom asi musím počítať aj obednú pauzu. Dá sa na takéhoto zamestnanca zobrať aj dotácia z úradu práce, pokiaľ máme tohto zamestnanca z úradu práce - a poskytuje sa to aj živnostníkom?


Niečo poskytujú , ale upredňostnujú výrobné firmy , ale videopožičovňu ,... neviem či by ste uspeli . Treba zájsť osobne na úrad práce a informovať sa .
Tanenka
23.01.06,11:10
OK - ďakujem za rady. A keď sa tu tak vyznáte, poradíte mi kde by som našla všetky info ohľadom toho aké knihy na účtovanie budem potrebovať a tak?
ajobs
23.01.06,11:14
OK - ďakujem za rady. A keď sa tu tak vyznáte, poradíte mi kde by som našla všetky info ohľadom toho aké knihy na účtovanie budem potrebovať a tak?

Pozri si celú Poradu, prelistuj jednotlivé témy (napr. celé Jednoduché účtovníctvo ), účtovné programy a najmä sa skús zorientovať aj cez Vyhľadávanie, alebo Rozšírené vyhľadávanie.