Maja 13
15.10.11,08:56
dobry den , mam jeden problem vlastne ho mame mi rodicia v jednej dedince okres Velky Krtis, nie sme spokojne s nasou pani riaditelkou, je neustretova voci ucutelom a rodicom, ona je asi sam pan boh, nieje schopna nacas objednat knihy pre ziakov cize sa nemaju z coho ucit a to nevravim o tom ze zakazala ucitelkam rocnikom 1-4 pouzivat prefocovaci stroj , to znamena ze si vraj maju vsetko pisat na tabulu a deti do zosita no nato by im nestacil jeden den a nie jedna hodina, ucitelky sa jej boja postavit, jedna pani ucitelka co je u nas len na dobu urcitu a prvy mesiac zohnala sponzora na tuto tlaciaren a potrebovala by iba imeil na urcitu firmu napisat od skoly cize od pani riaditelky a ta jej povedala ze v ziadnom pripade to nepodpori a este vraj uvidi, nieze by bola rada, proste hroza ma pri sebe pani riaditelka svoju zastupkynu a este dve tri ucitelky co jej su sympaticke a ostatne povazuje za handry a uz tam pracuju roky, bola zvolena pred dvomi rokmi a zobrala to z donutenia, lebo nikto nechcel byt riaditelom, lebo skola mala dlhy, tie su vsak teraz vyrovnane a myslim si ze by nastal cas aj na novu pani riaditelku lebo ta terajsia to teraz nezvlada, nic jej nevyhovuje a nic nedovoli iba to co ona chce vobedz nieje ustretova a to este nepisem vsetko proste prosim o radu velmi pekne dopredu dakujem, ja iba prajem fakt kazdemu lasku a stastie lebo iba taky clovek vie pochopit ineho a pomoct v tom dnesnom uponahlanom svete este raz vdaka
pepsikova
15.10.11,07:33
..no ak toto všetko vidia tak, ako ty, aj ostatní rodičia, doporučila by som ti spísať petíciu za odvolanie riaditeľky a potom odniesť na obecný úrad, prípadne na školstvo...máte predsa v škole výbor rodičov...a tam pomôže jedine súhlas všetkých...tu neporiešiš nič, lebo ti môžeme len poradiť,akciu musíš urobiť sama sama...
...a osobne si myslím, že panie učiteľky by sa mali prvé starať o to, aby sa im dobre učilo pod vedením dobrého a ústretového riaditeľa,takže tam by si mala začať...
avalik
15.10.11,08:51
dobry den , mam jeden problem vlastne ho mame mi rodicia v jednej dedince okres Velky Krtis, nie sme spokojne s nasou pani riaditelkou, je neustretova voci ucutelom a rodicom, ona je asi sam pan boh, nieje schopna nacas objednat knihy pre ziakov cize sa nemaju z coho ucit a to nevravim o tom ze zakazala ucitelkam rocnikom 1-4 pouzivat prefocovaci stroj , to znamena ze si vraj maju vsetko pisat na tabulu a deti do zosita no nato by im nestacil jeden den a nie jedna hodina, ucitelky sa jej boja postavit, jedna pani ucitelka co je u nas len na dobu urcitu a prvy mesiac zohnala sponzora na tuto tlaciaren a potrebovala by iba imeil na urcitu firmu napisat od skoly cize od pani riaditelky a ta jej povedala ze v ziadnom pripade to nepodpori a este vraj uvidi, nieze by bola rada, proste hroza ma pri sebe pani riaditelka svoju zastupkynu a este dve tri ucitelky co jej su sympaticke a ostatne povazuje za handry a uz tam pracuju roky, bola zvolena pred dvomi rokmi a zobrala to z donutenia, lebo nikto nechcel byt riaditelom, lebo skola mala dlhy, tie su vsak teraz vyrovnane a myslim si ze by nastal cas aj na novu pani riaditelku lebo ta terajsia to teraz nezvlada, nic jej nevyhovuje a nic nedovoli iba to co ona chce vobedz nieje ustretova a to este nepisem vsetko proste prosim o radu velmi pekne dopredu dakujem, ja iba prajem fakt kazdemu lasku a stastie lebo iba taky clovek vie pochopit ineho a pomoct v tom dnesnom uponahlanom svete este raz vdaka

takze teraz ked uz skola nema dlhy je riaditelka na obtiaz ... a mate uz noveho kanditata na riaditela? ak ano, ako ste k nemu dospeli? prihlasil sa sam?

riaditelka je zodpovedna za hospodarenie s fianciami. ked bola skola v dlhoch ani sa necudujem, ze je opatrna pri akychkolvek vydavkoch ... ved sama pises ... "este vraj uvidi" ... takze to nepovazujem za uzatvorenu vec

hovorili ste uz s riaditelkou, alebo to mas len systemom jpp? ... urcite by som iniciovala stretnutie rodicov s riaditelkou skoly a v pripade, ze sa problemy nevyjasnia pokracovala by som ako pise pepsikova vyssie, a tiez si myslim, ze toto co pises by mali riesit ucitelky na danej skole a nezatahovat do toho rodicov

PS: pokial viem tak s ucebnicami je problem neustale
brontosaurus
15.10.11,12:17
Zákon uvádza:

Riaditeľa vymenúva na dobu funkčného obdobia a odvoláva zriaďovateľ školy alebo zriaďovateľ školského zariadenia.

Zriaďovateľ odvolá riaditeľa:
a) ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin,
b) za porušenie povinností a obmedzení vyplývajúcich z osobitného predpisu,
c) za závažné porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov, alebo
d) ak nespĺňa kvalifikačné predpoklady

Zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj
a) na návrh rady školy,
b) ak neabsolvuje v určenom termíne prípravu vedúcich pedagogických zamestnancov podľa osobitného predpisu,
c) na návrh hlavného školského inšpektora,
d) na návrh ministra školstva Slovenskej republiky, ak budú zistené závažné nedostatky

Členmi rady školy alebo školského zariadenia, ktorej zriaďovateľom je obec, sú:
- dvaja zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov
- jeden zvolený zástupca ostatných zamestnancov školy,
- štyria zvolení zástupcovia rodičov,
- traja delegovaní zástupcovia zriaďovateľa,
- delegovaný zástupca inej právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá sa podieľa na výchove a vzdelávaní.


Ak to zrátam, školská rada má bežne 11 členov. Čiže ako uvádzate, ak sú za odvolanie všetci rodičia (čo máte isté 4 hlasy), ak je aj učiteľom a ostatným zamestnancom pri pani riaditeľke zle (to máte isté 3 hlas), tak už máte podporu 7 hlasov z 11-tich hlasov. Čiže nie je čo riešiť, už len dať návrh na odvolanie riaditeľky školy.

Ale ak pani riaditeľka dokázala za 2 roky vytiahnuť školu z dlhov, tak súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, že asi nebude až taká zlá. Možno nastala chyba niekde v komunikácii a to sa pri ochote všetkých strán dá napraviť.
arizona
15.10.11,12:29
A ty sa natolko rozumies tomu, co vsetko obnasa praca riaditela ZS a povazujes sa za kompetentnu, aby si sudila a organizovala odvolanie riaditela?

Cele nase skolstvo cim dalej upadava,penazi nie je pomaly na nic.Takze ti riaditelia su radi, ze zabezpecia aspon najdolezitejsie veci. Aj tie si musia chodit vyprosikavat kade tade...

Mas spredstavu,kolko stoji kopirka,kolko stoja tonery, ci kancelarsky papier?
Mozno sa s tym ozaj plytvalo, tak to stopla...
Maja 13
19.10.11,12:31
dakujem za rady takže stareho riaditeľa odvolali, dlh zaplatil obecný urad a riaditeľka prišla nova o ktorej som písala, takže nie ona vytiahla školu z dlhov, kopírku nedovolila nebola schopná ani meil napísať, takže učiteľky poprosili obecný urad , aby napísal meil istej firme a oni pošlu peniaze na novu kopirku učiteľkam, prefocovanie nechápem, že sa vraj plytvalo to akože ste mysleli vážne, ved dnešne deti sa nemaju z čoho učiť a učiteľky vraj maju všetko písať na tabuľu ako za davnych čias, proste nesuhlasim s niektorými návrhmi, ale je to o tom, že ked niekto nepozna presne tu osobu a jej povahu tak sa ťažko hodnotí, je flegmatická nepristupna, ked jej niečo učiteľky povedia čo sa im nepačí nebaví sa s nimi a myslím, že v takom kolektíve sa nedá pracovať. A to, že si prefocuje domáce papiere a svojej dcerke na vysoku školu veci to je v pohode a to nieje plytvanie proste ťažko sa to opisuje je toho veľa ale dakujem a dali ste aspon nejaký návrh ako postupovať dalej. Ešte raz vdaka