2009
15.10.11,09:29
Mám otázku. Som na úplne vrchnom poschodí. Začiatkom týždňa mi bolo povedané, že si mám odvzdušniť radiátory vo všetkých izbách lebo sa kúri. Priznám sa už 2 dni mi tam v radiátoroch no.. ločkalo ale nenapadlo ma, že sa tam kúri lebo sa mi to zdalo skoro. V pohode odvzduštnila som ich a stiahla kúrenie lebo mi zima nebola. Zas bola sťažnosť tak so vypustila kopec vody/podotýkam bola horúca/ a nechala som to na maximum. Čislo 5. Aj napriek tomu sa susedia sťažujú. Som s toho trošku nervózna. Nie je chyba v mojom byte doslova som skúmala každé rebro radiátora. Musí to byť iný byt a nerada si to pripúšťam ale tým, že som sa moc ospravedlňovala začiatkom týždňa stala som sa asi obetným baránkom. Rozpísala som sa a otázka je. Ak to kúri v najvyššom poschodí je odvzdušnené všade?
pepsikova
15.10.11,07:38
..ja som tiež na samom vrchu a pokiaľ sme nemali samoodvzdušňovacie ventily, odvzdušnila som vždy ja navrchu a bol pokoj...vždy sa to robí na samom vrchu,takže susedom povedz, nech sa sťažujú správcovi a ten na teplárni..
...teraz mi tiež ločká voda v radiatoroch,keď zapnem kúrenie,vyfučali sa sami, ale hrejú,teda, prekúrila som ich, tiež na 5 a vypla...(ale ak zapnem, mám to ako pri mori:)
Lotarka
15.10.11,08:06
Môže byť aj zanesený ventil pri termostatickej hlavici, tam kde radiátor nehreje. Skús pohľadať, už sa tu o tom písalo.
2009
15.10.11,08:13
Ale hreje mi všetko. Susedom o 2 poschodia nie. A vraj som na vine hm..
2009
15.10.11,08:21
Odvzdušnila som asi 4x. A vždy kýble vody. Horúcej chyba nebude u mňa myslím si
sito
15.10.11,08:33
Ten vzduch sa musí do tvojich radiátorov najprv dostať s tých spodných.

Ak Ti tečie už voda, je to u teba v poriadku, nech si aj oni odvzdušnia.

A kto ti to zaplatí, keď zbytočne dávaš na 5? Teda ak máte PRVN?

Treba dať automatické odvzdušňovače, Samozrejme na náklady domu, nie bytu! Vykurovací systém je spoločný!
kergulaan
15.10.11,08:41
Pri odvzdusnovani radiatorov na vrchnom poschodi treba dodrziavat urcity postup.
1. Ludkovia na nizsich poschodiam musia pootvarat / zapnut na maz vsetky svoje radiatory - to aby vzduch z ich radiatorov vysiel hore.
2. Nasledne ty odvzdusnis svoje radiatory - postup: otvoris naplno termo ventil (5) - chvilu pockas - zavres termo ventil - odvzdusnis - staci kym zacne tiect voda, nemusis jej vela odpustat, staci fakt par kvapiek a budes tento postu opakovat az pokial ti po otvoreni odvzdusnovacieho ventilu nepojde iba voda - bez vzduchu.
3. Ak maju susedia pod tebou studene radiatory a ty teple - jednoznacne je chyba u nich a treba u nich vycistit termoventil - na to je potrebne vypustit stupacku.

Spytaj sa nespokojnych, ci maju vsetky radiatory studene a ci len niektore. Vo vacsine pripadov len niektore a tak im odkaz, nech sa obratia na spravcu a vybavia si opravu / cistenie. V pripade ze sa jedna o zanesenie ventilu malo by to byt hradene z fandu udrzby, ale ak maju pokazene termohlavice a tym padom zablokovane ovladanie ventilu, toz to si budu musiet hradit sami.
2009
15.10.11,08:41
Sito prepáč ja chcem pomoc. Môžem ťa poprosiť aby si sem neprispieval? ďakujem Evika
2009
15.10.11,08:49
Pri odvzdusnovani radiatorov na vrchnom poschodi treba dodrziavat urcity postup.
1. Ludkovia na nizsich poschodiam musia pootvarat / zapnut na maz vsetky svoje radiatory - to aby vzduch z ich radiatorov vysiel hore.
2. Nasledne ty odvzdusnis svoje radiatory - postup: otvoris naplno termo ventil (5) - chvilu pockas - zavres termo ventil - odvzdusnis - staci kym zacne tiect voda, nemusis jej vela odpustat, staci fakt par kvapiek a budes tento postu opakovat az pokial ti po otvoreni odvzdusnovacieho ventilu nepojde iba voda - bez vzduchu.
3. Ak maju susedia pod tebou studene radiatory a ty teple - jednoznacne je chyba u nich a treba u nich vycistit termoventil - na to je potrebne vypustit stupacku.

Spytaj sa nespokojnych, ci maju vsetky radiatory studene a ci len niektore. Vo vacsine pripadov len niektore a tak im odkaz, nech sa obratia na spravcu a vybavia si opravu / cistenie. V pripade ze sa jedna o zanesenie ventilu malo by to byt hradene z fandu udrzby, ale ak maju pokazene termohlavice a tym padom zablokovane ovladanie ventilu, toz to si budu musiet hradit sami.
Vraj iba niektoré rebrá. Preto som skúmala tie svoje. Na radiátotoroch. Doslova je to O.K. Mňa mrzelo, že som na vykurovanie reagovala neskoro ale zas teraz mi pripísať každú chybu nie je fér
sito
15.10.11,09:08
Sito prepáč ja chcem pomoc. Môžem ťa poprosiť aby si sem neprispieval? ďakujem Evika

Súhlasím. Len jedna otázočka. V čom chceš pomôcť, keď u teba sú všetky radiátory funkčné? :);)
kergulaan
15.10.11,09:23
Vraj iba niektoré rebrá. Preto som skúmala tie svoje. Na radiátotoroch. Doslova je to O.K. Mňa mrzelo, že som na vykurovanie reagovala neskoro ale zas teraz mi pripísať každú chybu nie je fér
Predpokladam, ze to u tych susedov - iba niektore rebra - v tom pripade, nech nechaju otvorene na plno termoventily oni - aspon jeden den, a ty potom odvzdusni. Ak to nepomoze, moze byt problem v sklone radiatorov u nich. T.j. - dostal sa im tam vzduch - vacsinou to je vrchna "zadna" tretina radiatora (asi ste neico robili na stupacke) - toz na to treba volat kurenara.
kergulaan
15.10.11,09:26
Este je aj moznost, ze maju preds len problem s termoventilom - zaseknuty samotny ventil alebo nefunkcna hlavica - aj v tom pripade, hlavne teraz ked sa nekuri na plno a voda nie je "vriaca" sa moze stat, ze ventil prepusta len malo teplej vody, a tym padom ohrieva len tu cast ktora je pri ventile a dalej sa to neprehrieva. Toto by som videl ako hlavnu pricinu poruchy - nefunkcne ventily.
verkaz
15.10.11,09:43
Ešte by bolo dobré, keby tí susedovci na nižšom poschodí vyskúšali radiátory aj tak, že otvoria okno a zapnú radiátor na plno. Mal by reagovať a zohriať sa. Toto všetko vzniká tým, že aj v lete majú radiátory povypínané. A v takomto období, keď sa ešte nevykuruje naplno, je tiež treba nechávať radiátory otvorené.
Tak veľa zase nenahrejú aby bol nedoplatok.
pepsikova
15.10.11,12:01
2009
Sito prepáč ja chcem pomoc. Môžem ťa poprosiť aby si sem neprispieval? ďakujem Evika http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.png

sito:

Ten vzduch sa musí do tvojich radiátorov najprv dostať s tých spodných.

Ak Ti tečie už voda, je to u teba v poriadku, nech si aj oni odvzdušnia.

A kto ti to zaplatí, keď zbytočne dávaš na 5? Teda ak máte PRVN?

Treba dať automatické odvzdušňovače, Samozrejme na náklady domu, nie bytu! Vykurovací systém je spoločný! ..



...2009 a v čom ti nepomohol?..poradil ti dobre a radiatory ti predsa odvzdušniť nepôjde, ani susedom vynadať za teba...akú pomoc teda chceš?..
2009
15.10.11,12:36
Nuž už vo štvrtok bola u mňa suseda a pozrela radiátory. V Piatok som bola oslovená zas. Je pravda, že som ich mala stiahnuté využívam iba jednu izbu. Tak som to napeckovala na celý deň a noc asi to nepomohlo. Zas boli sťažnosti. Vraj ako vrchný byt ovplyvňujem všetko. Tak toto neberiem. Bývam tu druhý rok a je zvláštne, že minulý rok som takéto problémy nemala. To som nekúrila v kuchyni vôbec a ostatné izby boli na stupni 1. Síce mi tam hýkala domová dôvernička pri odpise ale ak sa niekde zdržujem iba cez týždeň na noc v jednej izbe nebudem .. Aj tak som kúrila dosť mám v celom byte orchidee temperovať musím aj kvôli nim. Prebehla som všetky byty a ten problém je na 3 poschodí. Starý pán čo tam býva mi tvrdí, že je to moja chyba. Pozval ma do bytu a naozaj má v obývačke studený radiátor tak neviem.
pepsikova
15.10.11,12:52
...mojík, choď za správkyňou a nech to rieši ona...zbytočne ti susedia nadávajú,chyba môže byť úplne inde, tak k tomu treba kúrenára, čo tomu rozumie...aj ten dedko môže mať zanesené ventily, bohvie, ako šetrí...
sito
15.10.11,13:40
Prepáč 2009, 2010, 2011 ...

http://www.youtube.com/watch?v=5mq80tlRNsw
2009
15.10.11,13:50
Uf vrátila som sa. Dík Pepsi za súkromnú radu. Nenapadlo ma, že nie je odvzdušnený. Tak sa na mňa rozčuľoval.. ale bývala som tu kedysi ako dieťa a pozná ma. Takže síce si na mňa dovoľuje ale pustí ma k sebe. Mal odvzdušnené dve izby z druhej strany ale obývačku a kuchyňu nie. Sľúbila som mu, že to v baráku nepoviem. Hi nakoniec to je podarená historka tak pšštttttt.
2009
15.10.11,14:04
Prepáč 2009, 2010, 2011 ...

http://www.youtube.com/watch?v=5mq80tlRNsw

Ty si asi nemožnejší ako nemožno. Neviem aký bol sito pred tým ale ak si sa objavil znovu trošku som si myslela, že sa tam niekto do Tvojho nicku nabúral. Možno aj áno ale sita predtým som nepoznala takže neviem. Si sito?? Už mi môžeš v pohode zamrdníkovať tému lebo je vyriešená, Vďaka Pepsi prinútila ma povedať si nahlas veci a tak som šla za zdrojom. Inak veľa vecí sa nedá vyriešiť v hlave musíš ich vedieť pomenovať. Tak sa tu bav. Neviem tému uzavrieť nie je tu tlačítko najlepšej odpovede,
niella
15.10.11,14:48
Uf vrátila som sa. Dík Pepsi za súkromnú radu. Nenapadlo ma, že nie je odvzdušnený. Tak sa na mňa rozčuľoval.. ale bývala som tu kedysi ako dieťa a pozná ma. Takže síce si na mňa dovoľuje ale pustí ma k sebe. Mal odvzdušnené dve izby z druhej strany ale obývačku a kuchyňu nie. Sľúbila som mu, že to v baráku nepoviem. Hi nakoniec to je podarená historka tak pšštttttt.

"2009", dokážu si odvzdušňovať radiátory aj tí, čo nebývajú navrchu? Ako? dajú si namontovať odvzdušňovače? a funguje to, ako keby odvzdušnil niekto na vrchnom poschodí? Lebo píšeš, že zrejme ten starý pán z 3.poschodia mal odvzdušnené.... Zaujíma ma to, lebo tiež bývame navrchu, aby som prípadne mohla odraziť aj ja nejaké "útoky" nižších susedov. Boli časy, keď to tu bola hotová kovbojka. Vylepovali sme na vchodové bytové dvere lístok "Odvzdušnené !", čo nám každú chvíľu zvonili. Ale teraz je to už konsolidovanejšie.
2009
15.10.11,14:56
"2009", dokážu si odvzdušňovať radiátory aj tí, čo nebývajú navrchu? Ako? dajú si namontovať odvzdušňovače? a funguje to, ako keby odvzdušnil niekto na vrchnom poschodí? Lebo píšeš, že zrejme ten starý pán z 3.poschodia mal odvzdušnené.... Zaujíma ma to, lebo tiež bývame navrchu, aby som prípadne mohla odraziť aj ja nejaké "útoky" nižších susedov. Boli časy, keď to tu bola hotová kovbojka. Vylepovali sme na vchodové bytové dvere lístok "Odvzdušnené !", čo nám každú chvíľu zvonili. Ale teraz je to už konsolidovanejšie.

Ako vidíš odvzdušnenie u mňa na vrchnom poschodí nepomohlo a boli sťažnosti. Kuk hlavne u pána čo si neodvzdušnil. Ale my sme starý panelák a také veci sa asi stávajú. Čo už teraz sa usmievam :)
niella
15.10.11,15:07
Ako vidíš odvzdušnenie u mňa na vrchnom poschodí nepomohlo a boli sťažnosti. Kuk hlavne u pána čo si neodvzdušnil. Ale my sme starý panelák a také veci sa asi stávajú. Čo už teraz sa usmievam :)Nuž, milá moja, ale nedozvedela som sa, či je možné aby si odvzdušňovali aj na nižších poschodiach sami, lebo o tomto som ani netušila. Tak ako to je?
2009
15.10.11,15:13
Samozrejme, že musia. Chce to šrobovák a hrniec alebo kýbel, Hm alebo Ty si neodvzdušnila? Samo sa to nespraví hm..
2009
15.10.11,15:16
Ak nie tak šup šup do toho
Lotarka
15.10.11,16:39
Nuž, milá moja, ale nedozvedela som sa, či je možné aby si odvzdušňovali aj na nižších poschodiach sami, lebo o tomto som ani netušila. Tak ako to je?
Na nižších poschodiach si vedia odvzdušniť tiež, ak majú odvzdušňovacie ventily. No ak nie, tak musia nechať nejaký čas naplno otvorený ventil, ako to tu už bolo spomínané.