teri23
15.10.11,15:34
začala som tento mesiac podnikať.nie som platiteľkou dph,ale tovar kupujem s dph.dá sa to niekde odrátať,alebo ako postupovať?možno to tu niekde bolo spomínané,ale momentálne nemám čas to všetko čítať.
ďakujem za rýchlu odpoveď.
Tweety
15.10.11,14:00
začala som tento mesiac podnikať.nie som platiteľkou dph,ale tovar kupujem s dph.dá sa to niekde odrátať,alebo ako postupovať?možno to tu niekde bolo spomínané,ale momentálne nemám čas to všetko čítať.
ďakujem za rýchlu odpoveď.
A kde ju chceš odrátať? Ak nie si platiteľkou dph, o dph ani neúčtuješ. Všetky nákupy od platiteľov sú vrátane dph.
zk24
15.10.11,14:05
začala som tento mesiac podnikať.nie som platiteľkou dph,ale tovar kupujem s dph.dá sa to niekde odrátať,alebo ako postupovať?možno to tu niekde bolo spomínané,ale momentálne nemám čas to všetko čítať.
ďakujem za rýchlu odpoveď.

Na odrátanie nárok nemáš, ale sumu DPH si môžeš dať do nákladov, čím sa ti aspon zníži základ dane.
evina
15.10.11,14:15
Nuž, ak nemáš čas to tu všetko čítať, každá rada drahá ....
P.s. aspoň zo slušnosti by som nepísala, že nemám čas ....tak rýchlo píšte...
Katarina
15.10.11,14:40
začala som tento mesiac podnikať.nie som platiteľkou dph,ale tovar kupujem s dph.dá sa to niekde odrátať,alebo ako postupovať?možno to tu niekde bolo spomínané,ale momentálne nemám čas to všetko čítať.
ďakujem za rýchlu odpoveď.

Doporučujem zmeniť profil, podľa zadanej otázky pochybujem, že ste samostatný účtovník. Súhlasím so všetkými reakciami na tento dopyt.
KEJKA
15.10.11,14:41
.......a hlasujem za vyriešené