nattali
15.10.11,16:44
Dobrý deň,
už si nevieme rady - máme terru (nie som si ista, či sa to tak pise), ktorá odmieta poslušnosť. Vždy, keď sa zaradí rýchlosť a má zabrať, skoro zastane a veľakrát sa tak aj stane. Už bola viackrát v servise a stále robí tú istú zlobu... nemáte náhodou niekto po ruke odbornú radu? veľmi pekne ďakujeme :-)
zk24
15.10.11,15:28
Čo to je tá terra? Si v sekcii záhradky, tak som myslela, že nejaký kvet, a potom píšeš že radíš na tom rýchlosť.... čo to je? kosačka alebo traktor?
arizona
15.10.11,15:30
Ani ja nemam sajnu, co to moze byt :-O
nattali
15.10.11,15:36
Ani ja nemam sajnu, co to moze byt :-O


arizona - myslíš teraz ten stroj alebo chybu... tak dúfam, že teraz nerobím reklamu, ale vyzerá to takto, t.j. je to záhradný stroj http://www.terra-vari.sk/
video1983
15.10.11,15:38
nieco ako rotavator?
misoft
15.10.11,15:45
Toto bude niečo s motorom. Predpokladám, že pri zaradení rýchlosti a zábere otáčky klesnú, až zdochne. V tom prípade a) karburátor, prípadne prívod paliva (nedodáva pri zátaži), b) kompresné tlaky (krúžky netesnia), c) spojka (prekĺzuje).
V servise ju zaručene kontrolovali bez záťaže, preto vždy bola OK.
nattali
16.10.11,18:09
Ďakujeme pekne :-)
arizona
16.10.11,18:57
arizona - myslíš teraz ten stroj alebo chybu... tak dúfam, že teraz nerobím reklamu, ale vyzerá to takto, t.j. je to záhradný stroj http://www.terra-vari.sk/

No, mala som na mysli, ze nemam sajnu, co moze byt "terra"
Podla linku, co si pripojila, som prisla akurat na to, ze Terra-vari je nejaka firma,co predava zahradnu techniku.
Ale este stale si nenapisala,co za stroj to od nich mas.

Ak chces,aby ti niekto pomohol, tak musis dat presne info.Nikto nema zazracnu gulu...
video1983
16.10.11,19:01
arizona rotavator to je
alchstuip
26.10.11,08:43
Arizona, kto vie, odpovie... kto v zivote Terru nevidel, darmo bude pozeraz na obrazok, aj tak neporadi....

Ale k veci. Mame doma tuto neznicitelnu masinu uz asi 25 rokov, okrem vymeny piesta sa tam nic vaznejsie nerobilo..

Mohli by ste napisat, ak aky typ sa jedna, ci jeto stary "agrozet" alebo uz nejaky novsi motor.... Pri starom by som vycistil vzduchovy filter, skontroloval "iskru", pripadne vycistil/nastavil/vymenil sviecku, preplachol privod paliva, kohut a karburator a musi to bezat. Kludne moze byt nejaka drobna necistota v karburatore a problem je na svete.
A nezabudnite skontrolovat vyfuk! Mame mozno 10 rokov krovinorez Stihl, zrazu sa zacal spravat pressne tak ako vas rotavator - nastartoval, na volnobeh siel, ale do otacok ani za nic a po pridani plynu zdochol.... skusali sme vsetko mozne, v servise tiez zlyhali. Nakoniec sme na to prisli, bol uplne zaneseny vyfuk. Po vycisteni bezi znova ako za mlada.
nattali
04.12.11,21:01
jeeej, ja som tu našla ešte nejaké odpovede.... dodatočne Vám ďakujeme :-) .... no terrička absolvovala generálku - nakoniec nám bolo povedané, že v motore niektoré veci, čo mali tesniť netesnili (piest) - rada by som to uviedla aj presnejšie, ale nie je to celkom moja parketa, tak aby som to nejako nepoplietla.... ak by to predsa niekoho zaujímalo, s manželovou pomocou by som to tu popísala :-)