matus7
15.10.11,19:52
Ahojte,
nasa spolocnost sprostredkovala predaj kuponov (zlavovy portal) pre cesku spolocnost (platca DPH v cesku). Konecny zakaznici budu zo SR. Kde bude teda miesto dodania sluzby? Mame vyfakturovat aj DPH? Na co si mame dat pozor? Vopred Vam velmi pekne dakujem! :)
zk24
15.10.11,18:07
Vy faktúrujete priamo českému odberateľovi? Zákazníci platili za kúpu priamo českej firme?
matus7
16.10.11,20:20
My fakturujeme ceskej firme nasu proviziu. Zkaznici previedli financie najskor na nas ucet a my sme ich v celku previedli na ucet nasho ceskeho partnera....
KEJKA
17.10.11,05:09
sprostredovanie pre ČR je podľa mňa bez DPH.
jeso
17.10.11,06:25
klient poskytol službu zdaniteľnej osobe / Bulhar - poskytol IČ DPH / len samotné prezutie pneumatík bez dodania pneumatík ...
faktúru vystavil bez DPH - odvolávka § 15 ods. 1 - s prenosom daňovej povinnosti na zákazníka -práce na hnuteľnom majetku
dnes prišiel za mnou, že na DU mu povedali, že to mal fakturovať s DPh !!! prečo s DPH a § samozrejme nevedel ...
podľa mňa to fakturoval správne - vyjadrí sa niekto skúsenejší ...
ďakujem
zk24
17.10.11,06:54
Síce nie som skúsenejšia, ale moj názor je, že sa postupuje podľa § 15 odst.1. V prípade, že by odberateľ bol nezdaniteľná osoba, tak by sa postupovalo podľa §16 odst.9.
jeso
17.10.11,07:20
Zuzka tiež som toho názoru , že to je § 15 ods. 1 - faktúru vystavil správne bez DPH ...
len ma zarazila odpoveď z DU, že to malo byť s DPH !
zk24
17.10.11,07:33
A to slovenský ci bulharský DU?
jeso
17.10.11,08:12
slovenský DU...
zuzana164
19.10.11,16:43
Robím akurát DPH za 3q a pán čo mu robím učto mi priniesol takéto fa: Sro, platca DPH na slovensku fakturuje sro-platcovi dph na slovensku práce na stavbe vykonané vo Francúzku... odberateľ nieje registrovaný inde iba na slovensku so slovenskou IČDPH, mohlo to byť vystavené bez dph? pán si robí faktúry sam ja ich len účtujem, ale neviem, miesto plnenia je vo francuzku, obaja platci na slovensku je to dobre? na aký zákon sa mám pozrieť, lebo hľadala som taký príklad ale nenašla... dakujem pekne kto pomôže
zk24
19.10.11,16:56
Robím akurát DPH za 3q a pán čo mu robím učto mi priniesol takéto fa: Sro, platca DPH na slovensku fakturuje sro-platcovi dph na slovensku práce na stavbe vykonané vo Francúzku... odberateľ nieje registrovaný inde iba na slovensku so slovenskou IČDPH, mohlo to byť vystavené bez dph? pán si robí faktúry sam ja ich len účtujem, ale neviem, miesto plnenia je vo francuzku, obaja platci na slovensku je to dobre? na aký zákon sa mám pozrieť, lebo hľadala som taký príklad ale nenašla... dakujem pekne kto pomôže


" Zdaniteľné obchody s miestom dodania v zahraničí platiteľ neuvádza v daňovom priznaní k DPH. Takéto zdaniteľné obchody platiteľ uvádza v záznamoch o dodaných tovaroch a službách vedených podľa § 70 zákona o DPH. "

Váš klient by sa mal informovať, aké pravidlá platia vo francúzsku a či nebol povinný registrovať sa pre IČ DPH vo Francúzsku, z toho titulu ze dodáva sluzby s miestom dodania vo Francúzsku
gita
20.10.11,07:26
Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím
zk24
20.10.11,07:27
Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím

Ste platiteľmi DPH?
KEJKA
20.10.11,07:35
Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím
ak firma v Phe nemá SK202...... teda slov. ičDPH, len české, tak fakturuješ so slov. DPH
gita
20.10.11,07:41
Sme platiteľmi DPH
zk24
20.10.11,07:45
Sme platiteľmi DPH

Tak platí vyššie uvedené od KEJKA
Zuziana
26.10.11,06:35
Slovenský podnikateľ, platca DPH SK bude poskytovať službu - dopĺňanie tovaru v ČR pre českú agentúru. Bude faktúrovať bez DPH a zahŕňať do súhrnného výkazu? Bude mať nejaké povinnosti v ČR v súvislosti s DPH?
KEJKA
26.10.11,09:39
nerozumiem zadaniu - bude voziť tovar do ČR?, alebo bude ten tovar zabezpečovať? A kto ho bude voziť, reálne dodávať?
Zuziana
26.10.11,09:43
bude iba dopĺňať - dokladať tovar, povedala by som, že čistá závislá práca, ale má to byť na živnosť
juro2000
06.09.12,11:36
sprostredovanie pre ČR je podľa mňa bez DPH.

Prosím Vás, neviete náhodou či to platí aj opačne?
Slovenská s.r.o. predáva tovar českým zákazníkom (nepodnikateľom), a sprostredkovanie, resp. "prenájom platformy zlavovych kuponov" jej fakturuje česká s.r.o. s DPH. Nemala by česká s.r.o. fakturovať bez DPH? :confused:

Vopred pekne ďakujem za prípadné odpovede.