feroslau
16.10.11,14:18
Ahojte, neviete mi niekto pomôcť kde by som získal informácie,alebo mi ich napísal, ohladom stavby autobazaru v blízkosti dialnice.Mám záujem "postaviť" autobazár v blízkosti dialnice, cca 20metrov, pozemok je už v jednaní, len sa obávam nejakej vyhlášky o zákaze niečoho takéhoto.Viem,že bilboardy s tým to majú dosť problém.Stavba by nebola žiadna megalomanská-oplotený vyštrkovaný priestor s jednou prenosnou chatkou.Ďakujem za každú radu.
ivka70
16.10.11,13:08
A pristup k nemu mas zabezpeceny?

Inak, informacie najdes asi v cestnom zakone:
Zákon o pozemných komunikáciach - cestný zákon - Zákon č. 135/1961 Zb. - úplné znenie
§ 11
Cestné ochranné pásma
(1) Na ochranu diaľnic, ciest a miestnych komunikácií a premávky na nich mimo súvisle zastavaného územia slúžia cestné ochranné pásma. Pre jednotlivé druhy a kategórie týchto komunikácií určí šírku ochranných pásem vykonávací predpis, a to pri diaľniciach a cestách vyšších tried v rozsahu 50 až 100 metrov od osi priľahlého jazdného pásu ....

§ 12
Ochrana výstavby diaľníc, ciest a miestnych komunikácií
Ochranu plánovanej výstavby diaľnice, cesty a miestnej komunikácie zabezpečuje orgán životného prostredia5) územným rozhodnutím. Na takto určených územiach sa nesmú stavať a vykonávať stavebné práce vyžadujúce stavebné povolenie podľa zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vykonávacích predpisov k nemu vydaných ani terénne úpravy, ktoré podstatne menia vzhľad prostredia alebo odtokové pomery; orgán životného prostredia5) povoľuje v odôvodnených prípadoch výnimky z tohto zákazu.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/cestny-zakon/
feroslau
16.10.11,15:14
Ďakujem za link,budem študovať.Prístup je z opačnej strany(ostrov)tak uvidím.