whiscool
17.10.11,08:54
chcem sa spytat , ked by som sa zo zamestnavatelom nedohodol na vypovedi dohodou , a odidem skorej na absencie , moze ma nejako postihnut ? vymahanie usleho zisku , nedanie mi zapoctoveho listu , alebo co mi vlastne moze ?
pepsikova
17.10.11,07:10
...nemusí ti dať nič...doslova, ak sa zachová tak, ako ty, tak ti nedá ani zarobené peniaze...
whiscool
17.10.11,07:14
ani zapoctovy mi nemusi dat a papier na dane koli danovemu priznaniu ? to musi nie ?
Gina Er
17.10.11,07:15
normálny zamestnávateľ musí dať papiere,ale ak je to nejaký malý súkromník......hmmmm.....
pepsikova
17.10.11,07:17
...nemusí, aj keď by mal, ale vieš, zamestnávatelia sú väčšinou velkí páni,počká si, možno, pokiaľ si pre to neprídeš sám...a to je iná situácia,ti poviem:(..záleží, kde pracuješ,ak si zamestnanec cez agentúru, pošlú ti,dajú ti ten úplne najhorší paragraf k výpovedi a -prečo máš takýto postoj??
whiscool
17.10.11,07:18
jj je to maly sukromnik ktory ma jedneho zamestnanca
Gina Er
17.10.11,07:20
asi s ním nemáš dobré vzťahy.....tak nerátaj s tým,že keď takto odídeš,tak on bude celý happy....a možno Ti to vráti....
terezamaria
17.10.11,07:38
chcem sa spytat , ked by som sa zo zamestnavatelom nedohodol na vypovedi dohodou , a odidem skorej na absencie , moze ma nejako postihnut ? vymahanie usleho zisku , nedanie mi zapoctoveho listu , alebo co mi vlastne moze ?

Už si so zamestnávateľom rozprával ohľadne Dohody o skončení pracovného pomeru, keď tu píšeš už o postihoch?
Nie si ešte v skúšobnej dobe, že by si pracovný pomer mohol skončiť počas skúšobnej doby?
Pokiaľ nebude súhlasiť a začne Ti vykazovať absencie, okamžite Ti skončí pracovný pomer pre závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Myslím, že keď mu vysvetlíš, že v žiadnom prípade nechceš zotrvať v pracovnom pomere, tú dohodu Ti podpíše.