jaanna
17.10.11,09:47
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu aké sú povinnosti zamestnávateľa pri zamestnaní cudzinca, štátneho občana ČR s trvalým pobytom na území ČR. Ďakujem
tictac7
17.10.11,07:51
vyplniť registračný list na ÚPSVaR. Zamestnanec sa musí taktiež prihlásiť do ZP, kde mu bude pridelené číslo poistenca, na základe ktorého sa budú robiť odvody do príslušnej ZP a samozrejme je ho taktiež potrebné prihlásiť do SP.
zk24
17.10.11,07:55
S tými poisťovňami by som si dovolila doplniť. Ak je zamestnaný aj v ČR alebo prípadne sa rozhodne že chce zotrvať v českých poisťovniach prihlásený, musí vám doniesť E101 z českej sociálky ktorý preukazuje ktorej legislatíve podlieha.

Ak ho donesie, tak vy ako zamestnávateľ sa musíte prihlásit do českých poisťovní a platit odvody z jeho príjmu na základe českej legislatívy.
Ak sa bude poisťovať na slovensku, treba sa uistiť že si zrušil všetky poistenia v ČR - to zasa on bude potrebovať E101 zo slovenskej sociálky predložiť českým poisťovniam ako doklad na základe ktorého sa odhlásil z ich poistovní, aby ho neevidovali ako neplatiča.

Môže byť poistený iba v jednej krajine.

Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.
Ivík32
17.10.11,18:20
Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.

ZK 24, ako to robíte v mzdovom systéme?
zk24
17.10.11,18:34
Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.

ZK 24, ako to robíte v mzdovom systéme?

Nasi zamestnanci zarabaju okolo 100 € mesacne, co je malo pre platenie odvodov v Rakusku. Takze zamestnanci si odvody neplatia, plati iba zamestnavatel nejake percento. Oni nam posielaju predpis kolko treba platit. Uctujem to normalne ako slovenske odvody zamestnavatela. Ved je to to iste, len v inych sumach.

a mzdovy system mi dovoluje opravit kazdu jednu mzdu zamestnanca, takze mam nastavene ze odvod do ZP je 0% a do SP je trebars 30%. A tak mi to pocita. Da sa to nastavit.
evika
02.05.12,15:29
Dobrý deň, mám zamestnať občana českej republiky, ako obchodného zástupcu.Neviem teraz aké mám dať miesto výkonu práce. Podľa mňa ČR aj SR.pretože každý mesiac bude chodiť na Slovensko .
Zahlásim ho u nás alebo v Čechách do sociálnej a zdravotnej .Poradí mi niekto. Ďakujem
evika
03.05.12,04:49
Ozve sa mi niekto.
Ďakujem
evika
06.06.12,05:02
Dobrý deň, prosím Vás je tu niekto kto zamestnáva cudzinca robí mu výplaty v CZ aj odvody do Čiech.
Ďakujem