Lenka8453
17.10.11,10:04
Zamestnanec má zmluvu na dobu určitú a momentálne je na pn. Môžem mu počas pn dať výpoveď podľa § 71 ods. 1 ZP?
terezamaria
17.10.11,08:26
Zamestnanec má zmluvu na dobu určitú a momentálne je na pn. Môžem mu počas pn dať výpoveď podľa § 71 ods. 1 ZP?

Samozrejme, doba určitá sa končí uplynutím tejto doby, teda i počas PN.
mlisa
17.10.11,08:45
Samozrejme, doba určitá sa končí uplynutím tejto doby, teda i počas PN.
Len upresním, že pracovný pomer skončí automaticky, nie je potrebné dávať výpoveď. Môžete však poslať určitú formu oznámenia, že vzhľadom na uplynutie dohodnutej doby pracovný pomer končí. Určite to však neoznačte ako výpoveď, mohlo by to veci zbytočne pomotať.
terezamaria
17.10.11,09:14
Len upresním, že pracovný pomer skončí automaticky, nie je potrebné dávať výpoveď. Môžete však poslať určitú formu oznámenia, že vzhľadom na uplynutie dohodnutej doby pracovný pomer končí. Určite to však neoznačte ako výpoveď, mohlo by to veci zbytočne pomotať.
Len doplním, keď ma cituješ, ja som o výpovedi nepísala. Je mi naprosto jasné, že výpoveď sa pri dobe určitej nedáva.
mlisa
17.10.11,10:04
tou citáciou som myslela to, že súhlasím s tvojou odpoveďou, len som ju ešte chcela doplniť, nič viac. Je mi jasné že sa vo veci orientuješ;)
terezamaria
17.10.11,10:19
Trošku zle postavená otázka od Lenky8453, keď použila slovo výpoveď pri skončení pracovného pomeru na dobu určitú.