Daniela 7
17.10.11,11:20
Ahojte
Potrebovala by som vedieť,ak mi dnes prišla dobierka a ja som ju platila v hotovosti,či si v PD v alfe musím túto dobierku najprv zaevidovať ako môj záväzok a následne ho spárovať s výdavkom v hotovosti z pokladnice,alebo stačí ho len nahodiť do výdavkov z pokladnice -ide o prevádzkovú réžiu.MOc ďakujem
Mila123
17.10.11,09:47
Ahojte
Potrebovala by som vedieť,ak mi dnes prišla dobierka a ja som ju platila v hotovosti,či si v PD v alfe musím túto dobierku najprv zaevidovať ako môj záväzok a následne ho spárovať s výdavkom v hotovosti z pokladnice,alebo stačí ho len nahodiť do výdavkov z pokladnice -ide o prevádzkovú réžiu.MOc ďakujem
aký doklad máš k tej dobierke?
ak fa a PPD vydaný poštou, najprv zaeiduješ došlú fa, potom úhradu v hotovosti....
ak bol doklad o zaplatení ( z ERP) súčasťou balíka, resp. bol priložený.....tak eviduješ iba prev. réžiu v PD ....
Daniela 7
17.10.11,10:08
Poštár mi doniesol dobierku,ja som ju zaplatila a v balíku bola faktúra.Takže stačí len tu prevádzkovú réžiu?
Mila123
17.10.11,10:10
Poštár mi doniesol dobierku,ja som ju zaplatila a v balíku bola faktúra.Takže stačí len tu prevádzkovú réžiu?
musíš predsa účtovať aj fa.....ak fa a PPD vydaný poštou, najprv zaeiduješ došlú fa, potom úhradu v hotovosti....
Daniela 7
17.10.11,10:15
Ale ja nemám nič z pošty.Len mi dal balík v ktorom bola faktúra.A dalšia vec,v alfe sa dajú evidovať len záväzky a pohľadávky.Nie faktúra.Faktúru v alfe môžem vystaviť len ja.Takže si najprv zaevidujem záväzok a následne ho spárujem s výdavkom v hotovosti.
Mila123
17.10.11,10:17
Ale ja nemám nič z pošty.Len mi dal balík v ktorom bola faktúra.A dalšia vec,v alfe sa dajú evidovať len záväzky a pohľadávky.Nie faktúra.Faktúru v alfe môžem vystaviť len ja.Takže si najprv zaevidujem záväzok a následne ho spárujem s výdavkom v hotovosti.
ak nemáš nič z pošty....myslela si tým nejaký doklad ? alebo ako ??
Daniela 7
17.10.11,10:33
Presne tak.Dal mi balík v ktorom bola faktúra a ja som mu zaplatila peniaze v hotovosti.Aký doklad by to mal byť?
GAP
17.10.11,10:44
Ku každej faktúre musí byť aj PPD a potom ty vypíšeš VPD. Ak ti v balíku neposlali PPD, tak choď na danú poštu a požiadaj o doklad o zaplatení dobierky. Na spodnej strane balíka bol šek, ktorý ti samozrejme poštárka vybrala a nedala, lebo sú to ich predpisy.
Daniela 7
17.10.11,10:55
Aha,takže ja si vypýtam z pošty doklad o zaplatení dobierky a v PD to účtujem nasledovne:dám si záväzky,ktoré spárujem z výdavkom v pokladnici a v alfe mi to už automaticky spraví aj ako VPD.Ten si vytlačím a spolu s dokladom z pošty o zaplatení dobierky a faktúrou to pripnem a založím pre prípad kontroly.Je to OK?
GAP
17.10.11,10:56
OK
Daniela 7
17.10.11,11:01
Veľmi pekne ďakujem a mám ešte jednu otázku.Tiež sa jedná o prevádzkovú réžiu platenú ale v hotovosti,kde mi bol vydaný bloček z ERP.Tam mi stačí len ten bloček a následne vytlačiť VPD a to je všetko?Netreba to evidovať ako pohľadávku?
eva.toth
17.10.11,11:13
Pohľadávku voči komu? Pohľadávky vnikajú, ak nám niekto dlhuje a záväzky, ak mi niekomu dlhujeme. Bloček z RP, už nie je ani o pohľadávke, ani o záväzku, je to uhradené ihneď. Takže Ti stačí bloček, vystavíš VPD a zaúčtuješ ako náklad/výdavok/ cez pokladňu.
Daniela 7
17.10.11,11:30
Ďakujem
Tam som sa pomýlila,myslela som záväzky.