montina
17.10.11,12:41
Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred
montina
19.10.11,12:12
Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred prosím , nik nevie poradiť???
brčko
19.10.11,12:37
Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred prosím , nik nevie poradiť???

nepíšeš presné dátumy.
Aj dni čerpania MD sa považujú za odpracovnú dobu. Podla dátumov, kedy pracovala a doby čerpania MD treba vyrátať, kolko dní má odpracovaných v r.2009 a kolko neodpracovaných v r.2010= kolko čerpala rodič.dovolenku.

V r. 2009, má určite viac ako 20dni odpracovaných, t.j.
ak má odpracovaných 21-41dní, tak má nárok na 1/12tinu celoročného nároku na dovolenku za rok 2010,
ak má 42-59dní, tak má nárok na 2/12tiny celor.nároku.

v r.2010 má určite viac ako 60dní odpracovaných a prac.pomer trval celý kal. rok 2010, tj. má nárok na celoročnú dovolenku, ktorá bude krátená o dni neodpracovnané v r.2010 t.j. za dni čerpania rodič.dovolenky (md sú odpracované). Za prvých 100neodprac.dní krátiš o 1/12tinu a za každých dalších celých 21 neodprac.dní o dalšiu 1/12tinu.

Ako odpracované, či neodpracované rátaš dni od pondelka do piatka (vrátene sviatkov pripadajúcich na dni pracovné), tj. nerátaš len soboty a nedele v obd. MD resp. období RD.