Meichan
17.10.11,11:42
Dobrý deň, som tu nová a nevyznám sa tu, tak snáď mi niekto poradí na moju otázku:

Momentálne som študentka prvého ročníka vysokej školy v ČR. Teraz sa však rozhodujem či skončiť, pretože sama viem, že na toto štúdium nemám a nechcem zbytočne rodičov naťahovať aby to platili, keď viem, že tu budem zbytočne. Chcela by som vedieť či nemá niekto skúsenosti so skončeným českej vysokej po mesiaci, ako sa to robí, čo treba napísať do žiadosti o ukončenie štúdia a podobne. Budem vďačná za všetky rady
zk24
17.10.11,09:46
Ja si myslím, že mesiac je veľmi málo na to, aby si vedela rozhodnúť či na to máš alebo nie (ak nehovoríme o finančnej stránke). Dostala si sa tam, tak pekne študuj.

Ja som si cely prvý ročník myslela, že nedoštudujem. Na strednej som nemala matematiku, a keď som prvý krat videla niečo čo mne pripomínalo skôr paragraf ako matematicke znaky, tak som bola zúfala.

Ak odídeš, budeš to ľutovať. Ak to nie je preto, že by ťa to nebavilo, alebo finančne si to nezvládala.
Mila123
17.10.11,09:51
Dobrý deň, som tu nová a nevyznám sa tu, tak snáď mi niekto poradí na moju otázku:

Momentálne som študentka prvého ročníka vysokej školy v ČR. Teraz sa však rozhodujem či skončiť, pretože sama viem, že na toto štúdium nemám a nechcem zbytočne rodičov naťahovať aby to platili, keď viem, že tu budem zbytočne. Chcela by som vedieť či nemá niekto skúsenosti so skončeným českej vysokej po mesiaci, ako sa to robí, čo treba napísať do žiadosti o ukončenie štúdia a podobne. Budem vďačná za všetky rady
netuším ako to chodí v ČR, ale na Sk sa študenti neodhlasujú, al eostávajú študentmi VŠ do doby kedy im VŠ nevydá rozhodnutie o vylúčení zo štúdia (napr. nezískaním určitého kreditu) býva to väčšine po ukončení semestra.....
a do kedy budeš študentkou VŠ do vtedy majú rodičia nárok na PnD a DB....
Meichan
17.10.11,09:53
Ani som sa nemusela prstom pohnúť, aby som sa tam dostala, brali bez prijímačiek. Navyše to bola taká alternatíva, keby ma nevzali inde. A teraz som aj zistila, že ma to nebaví.
Meichan
17.10.11,10:01
netuším ako to chodí v ČR, ale na Sk sa študenti neodhlasujú, al eostávajú študentmi VŠ do doby kedy im VŠ nevydá rozhodnutie o vylúčení zo štúdia (napr. nezískaním určitého kreditu) býva to väčšine po ukončení semestra.....
a do kedy budeš študentkou VŠ do vtedy majú rodičia nárok na PnD a DB....

resp. ešte premýšľam, že by som teraz šla do práce (zarobím si na tu školu sama) a v septembri opäť do školy...
Adiks
17.10.11,10:12
Myslím si, že na Porade nemôžeme a ani nevieme rozhodovať o záležitostiach, kde ten dotyčný a iba ten dotyčný vie posúdiť všetky za a proti, všetky argumenty, týkajúce sa nejakého rozhodnutia. Nabudúce, bude chcieť niekto poradiť, či má alebo nemá spáchať samovraždu. Kto si ho potom zoberieme na starosť. Dospelý človek je dospelým preto, že v svojom živote sám prijíma aj tie najťažšie rozhodnutia. Niekedy sú to zlé rozhodnutia, ale aj tie pomáhajú napredovať v ďalšom živote.
tweedle
17.10.11,10:22
aj ja som pred pármi rokmi riešila tento problém, dnes viem že som sa rozhodla správne, ale vtedy bolo naozaj ťažké rozhodnúť sa,,,pomohlo mi, že som mala prácu a pri sebe osobu, ktorá ma "donutila" ísť na VŠ o rok,,,ja ti poradím nájdi si najskôr prácu, aby si neostala rodičom na krku a potom rieš odchod zo školy,,,
Martasch
17.10.11,10:38
Ešte chcem upozorniť na to, že ak nastúpiš na inú VŠ od budúceho šk. roka, 3. ročník budeš musieť hradiť školné, pretože VŠ to berú tak, že študuješ štvrtý rok a bežná dĺžka štúdia sú 3 roky /Bc./.