hdankajanka
17.10.11,12:31
Dobry den ,mam sestru ktora zije 19rokov na Krete.Uz asi 7-8r. jej neplatia vobec ziadne doklady.Trvaly pobyt aj obcianstvo ma slovenske.Co potrebuje ak sa chce dostat spat na slovensko?My sa trochu obavame cestovat do Aten kedze je tam nie prave najlepsia politicka situacia?co by ste nam poradili?
Chobot
17.10.11,10:38
Dobry den ,mam sestru ktora zije 19rokov na Krete.Uz asi 7-8r. jej neplatia vobec ziadne doklady.Trvaly pobyt aj obcianstvo ma slovenske.Co potrebuje ak sa chce dostat spat na slovensko?My sa trochu obavame cestovat do Aten kedze je tam nie prave najlepsia politicka situacia?co by ste nam poradili?

Ako neodpustím si poznámku, že čo robila doteraz??? Asi má Slovensko na háku... A čím sa preukazovala v Grécku? A je ešte vôbec občanom SR?

Ale ak sem chce pricestovať, tak nejaký doklad bude musieť mať. Ak má všetky doklady prepadnuté, treba ísť na slovenské veľvyslanectvo do Atén a tam si môže podať žiadosť o nový pas (ale bude to chvíľu trvať, nedostane ho na počkanie).

Veľvyslanectvo v Aténach (http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_CACD708CB9D56CF2C125763500336AEF_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=slovenske_zastupitelstva-vsetky_zastupitelstva&TG=BlankMaster&URL=/App/QMSOrgDirSk.nsf/(vw_ByID)/C1257031003758C6C125703100376DBB)



(http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_CACD708CB9D56CF2C125763500336AEF_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=slovenske_zastupitelstva-vsetky_zastupitelstva&TG=BlankMaster&URL=/App/QMSOrgDirSk.nsf/(vw_ByID)/C1257031003758C6C125703100376DBB)
hdankajanka
17.10.11,10:59
No viem ze to znie cudne ,ale urcite slovensko na haku nema,len je to aj pre mna tazke pochopit ako v 21storoci takto moze zit ,ale doteraz sa nijako nikde nemusela preukazovat lebo nikde ani nechodila a je tazke si daco vybavovat ked nema peniaze a muz s ktorym zije ju nikam nechce pustit...bojime sa hlavne pre nepokoje ktore v Atenach su ,preto som skusala ci nieje ina cesta ako cez to velvyslanectvo....
Chobot
17.10.11,12:40
No viem ze to znie cudne ,ale urcite slovensko na haku nema,len je to aj pre mna tazke pochopit ako v 21storoci takto moze zit ,ale doteraz sa nijako nikde nemusela preukazovat lebo nikde ani nechodila a je tazke si daco vybavovat ked nema peniaze a muz s ktorym zije ju nikam nechce pustit...bojime sa hlavne pre nepokoje ktore v Atenach su ,preto som skusala ci nieje ina cesta ako cez to velvyslanectvo....

V takomto prípade by som ja už štartoval auto a pozajtra by som s ňou sedel v Aténach na tom veľvyslanectve. Zase taká revolúcia tam nie je, aby sa tam nedalo cestovať (napr. súkromným autom).