simpurka
17.10.11,13:50
dobry den chcem sa spytat. s.ro idem prihlasit na danovy urad:
1. do 15 ci 30 dni od zalozenie kedze pojde o dobrovolneho platcu dph
2. treba mat uz vytvoreny účet, lebo som citala na nete ze pokial nie su obraty ze netreba mat pri prihlasovani úcet tak neviem ci je to pravda.
dakujem
zk24
17.10.11,11:52
dobry den chcem sa spytat. s.ro idem prihlasit na danovy urad:
1. do 15 ci 30 dni od zalozenie kedze pojde o dobrovolneho platcu dph
2. treba mat uz vytvoreny účet, lebo som citala na nete ze pokial nie su obraty ze netreba mat pri prihlasovani úcet tak neviem ci je to pravda.
dakujem

1. ešte raz? Idete sa registrovať pre dan z prijmov PO alebo pre DPH?
2. bankovy ucet nemusi byt hned od zaciatku.
simpurka
17.10.11,13:05
idem sa registrovat aj pre dan z prijom a aj ako dobrovolny platca dph..teda chcela by som to naraz spravit.. len neviem ci na to dph sa mame hned registrovat alebo az v pripade ak budeme mat prvu fakturu? viete mi poradit ako je to lepsie.. lebo budeme predavat elektroniku cez e-shop tak chceme byt dobrovolny platcovia dph.
dakujem
tictac7
17.10.11,13:09
na daň z PPO je lehota 30 dní. Dobrovoľný platca DPH, podľa toho, ako sa rozhodneš, avšak, ak nemáš dobrý dôvod, teda zmluvy s platcami DPH, ktorým budeš fakturovať Ty, tak asi nepochodíš....za pokus to ale stojí.
zk24
17.10.11,13:10
Registrácia na daňovom úrade
Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.


Vzor: Drsr.sk

A co sa tyka dobrovolnej registracie, obavam sa ze bez toho aby ste uz vykonavali ekonomicku cinnost Vas nezaregistruju. Su sprisnene procesy na dobrovolnu registraciu. A budu od Vas pozadovat faktury, zmluvy a rozne ine veci.
zk24
17.10.11,13:36
nie vzor, ale zdroj drsr.sk tam ma byt :D
simpurka
21.10.11,17:33
no a este mam otazku.. bola som sa prihlasit na danovy lebo chceme ičdph... som jej aj povedala ze budeme mat e-shop, budeme objednavat elektoroniku aj zo zhranicia.. a ze nemame ziadny obrat teraz pokial ic dph nemame.. ked nam vyjde eurofond tak tam z toho budmem zabezpecovat nejaku elektroniku a na to potrebujeme icdph.. pani na urade mi to zobrala a povedala ze pridu na kontrolu a mame si zabezpecit zmluvy... ale ako ake??
zk24
21.10.11,18:56
Zmluvy s obchodnými partnermi. Aj my sme ich dokladovali, ked sme ziadali o dobrovolnu registraciu, Faktur sme mali vystavenych malo, a prijate zatial ziadne, ale s obchodnymi partnermi boli spisane zmluvy o dielo a obchodnej spolupraci.
Economic
22.10.11,09:41
no a este mam otazku.. bola som sa prihlasit na danovy lebo chceme ičdph... som jej aj povedala ze budeme mat e-shop, budeme objednavat elektoroniku aj zo zhranicia.. a ze nemame ziadny obrat teraz pokial ic dph nemame.. ked nam vyjde eurofond tak tam z toho budmem zabezpecovat nejaku elektroniku a na to potrebujeme icdph.. pani na urade mi to zobrala a povedala ze pridu na kontrolu a mame si zabezpecit zmluvy... ale ako ake??

Pripravte si všetko čo do účtovníctva patrí. Určite nejaké zmluvy s obchodnými partnermi, zmluvu s účtovnou firmou, ak si ho budete dávať robiť externe. Ak už máte najaké faktúry, úhrady nejakých nákladov súvisiacich so založením spoločnosti. Máte už vytvorenú webovú stránku ? Treba im uviesť link, nech si pozrú s čím konkrétne idete obchodovať. Musíte byť pre nich jednoducho vierohodný subjekt, ktorý má vážny záujem obchodovať = nakupovať a predávať. Nezabudnite uviesť, že ako neplatiteľ DPH by ste boli v nevýhode oproti platiteľovi DPH.
A môžete ich upozorniť pri miestnom zisťovaní, ako sa chápe v rámci ESD vysvetlenie čo je ekonomická činnosť. Pretože daniari majú za ekonomickú činnosť uskutočňovanie zdaniteľných obchodov, ale nie je tomu tak. Už samotná príprava na podnikanie sa chápe ako vykonávanie ekonomickej činnosti.