roman283
17.10.11,13:36
Zdravím. Pred 5 dnami som mal autonehodu. Proste som dostal šmyk a auto sa nedalo ovládať a čelne som sa zrazil s oprotiidúcim autom. Prišla záchranka a na mieste nás ošetrila. Poškodený večer ešte išiel do nemocnice na vyšetrenia, kde aj pracuje. Kebyže sa dá vypísať na viac ako 14 dni na PN 5 dní po nehode, bude to stále chápané ako trestný čin?
Chobot
17.10.11,12:45
Zdravím. Pred 5 dnami som mal autonehodu. Proste som dostal šmyk a auto sa nedalo ovládať a čelne som sa zrazil s oprotiidúcim autom. Prišla záchranka a na mieste nás ošetrila. Poškodený večer ešte išiel do nemocnice na vyšetrenia, kde aj pracuje. Kebyže sa dá vypísať na viac ako 14 dni na PN 5 dní po nehode, bude to stále chápané ako trestný čin?

Nedá sa dopredu hovoriť o trestnom čine, keď ešte nie je známa miera tvojho zavinenia - či si ten šmyk dostal preto, lebo si porušil dopravné predpisy alebo trebárs bolo niečo na ceste.
Ice dive
17.10.11,13:16
Ako trestný čin ublíženia na zdravý by sa to klasifikovalo pri 7 dňovej PNke.... a musela by byť priama súvislosť medzi jeho PNkou a danou nehodou... ak si po 5 dňoch na niečo spomenul musí vedieť dokázať, že za toto zranenie môžeš ty, ak sa tesne po nehode na niečo nesťažoval, resp. neuviedol tak to ťažko bude dokazovať... (mohol napr. padnúť doma z rebríka pri vešaní záclon tri dni po nehode...)