whoknows
17.10.11,14:45
Aku zivnost treba na prevadzku weboveho portalu zaoberajuceho sa recenziami hardwaru softveru a novinkami zo sveta IT ????
Economic
17.10.11,15:51
Aku zivnost treba na prevadzku weboveho portalu zaoberajuceho sa recenziami hardwaru softveru a novinkami zo sveta IT ????

počítačové služby
whoknows
17.11.11,15:59
počítačové služby

Pani na urade mi povedala ,ze to je oblast zivnosti , ze s toho si mozem vybrat iba jednu.
Prisiel som na urad s podnikatelskym zamerom kde som mal ako druh zivnosti Pocitacove sluzby a pani mi to preciarkla , ze z toho si mozem uviest iba jednu.
Teraz som trochu zmeteny myslel som si , ze Pocitacove sluzby druh zivnosti a to ostatne co je pisane tym drobnym je vymedzenie tej zivnosti ???
Mala pani na urade pravdu ??


23 INFORMÁCIE, KOMUNIKÁCIE A VYDAVATEĽSTVO
23.1 Počítačové služby
23.1.1 Hardvérové poradenstvo - poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa
technického vybavenia
23.1.1.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
23.1.2 Softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
23.1.2.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
23.1.2.2 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia
23.1.2.3 Poskytovanie softwaru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
23.1.3 Služby pri údržbe systémov (softvéru)
23.1.3.1 Poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave,
poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii
23.1.4 Poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie,
prístup)
23.1.5 Poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
23.1.6 Služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov:
Správa počítačových sietí
23.1.7 Montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
23.1.8 Návrh a optimalizácia informačných technológií
23.1.9 Údržba a oprava mechanických častí počítačov
23.1.10 Služby webového servera
23.1.10.1 Poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom
23.1.11 Poskytovanie dátových služieb - internetová čitáreň
23.1.12 Poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov
23.2 Služby súvisiace s počítačovým
spracovaním údajov
23.2.1 Spracovanie údajov
43
23.2.1.1 Spracovanie údajov dodaných zákazníkom, vypracovanie tabuliek, výpočtov a pod. bez
navrhovania špecifického programu
23.2.1.2 Animácia a vizualizácia pomocou výpočtovej technicky
23.2.2 Služby súvisiace s databázami, on-line publikovanie
23.2.2.1 Poskytovanie dát v určitom slede alebo postupnosti, vyhľadávaním alebo
sprístupnením on-line dostupné každému alebo pre obmedzený počet užívateľov,
publikovanie zoznamov a adresárov on-line
23.2.3 Služby súvisiace so zaznamenávaním vstupných údajov
23.2.3.1 Práce spojené so zaznamenávaním údajov dodaných zákazníkom na pásku, disketu
alebo iné médium alebo priamo do systému na spracovanie
23.2.4 Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autora
23.3 Vydavateľská činnosť
23.3.1 Vydávanie kníh, máp, zborníkov
23.3.2 Vydávanie novín a časopisov – periodických a neperiodických publikácií
23.3.3 Vydávanie hudobnín
23.3.4 Vydávanie manuálov pracovných činností
23.3.5 Nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autora
Economic
17.11.11,16:14
Pani na urade mi povedala ,ze to je oblast zivnosti , ze s toho si mozem vybrat iba jednu.
Prisiel som na urad s podnikatelskym zamerom kde som mal ako druh zivnosti Pocitacove sluzby a pani mi to preciarkla , ze z toho si mozem uviest iba jednu.
Teraz som trochu zmeteny myslel som si , ze Pocitacove sluzby druh zivnosti a to ostatne co je pisane tym drobnym je vymedzenie tej zivnosti ???
Mala pani na urade pravdu ??


23 INFORMÁCIE, KOMUNIKÁCIE A VYDAVATEĽSTVO
23.1 Počítačové služby
23.1.1 Hardvérové poradenstvo - poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa
technického vybavenia
23.1.1.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
23.1.2 Softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
23.1.2.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
23.1.2.2 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia
23.1.2.3 Poskytovanie softwaru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
23.1.3 Služby pri údržbe systémov (softvéru)
23.1.3.1 Poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave,
poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii
23.1.4 Poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie,
prístup)
23.1.5 Poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
23.1.6 Služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov:
Správa počítačových sietí
23.1.7 Montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
23.1.8 Návrh a optimalizácia informačných technológií
23.1.9 Údržba a oprava mechanických častí počítačov
23.1.10 Služby webového servera
23.1.10.1 Poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom
23.1.11 Poskytovanie dátových služieb - internetová čitáreň
23.1.12 Poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov
23.2 Služby súvisiace s počítačovým
spracovaním údajov
23.2.1 Spracovanie údajov
43
23.2.1.1 Spracovanie údajov dodaných zákazníkom, vypracovanie tabuliek, výpočtov a pod. bez
navrhovania špecifického programu
23.2.1.2 Animácia a vizualizácia pomocou výpočtovej technicky
23.2.2 Služby súvisiace s databázami, on-line publikovanie
23.2.2.1 Poskytovanie dát v určitom slede alebo postupnosti, vyhľadávaním alebo
sprístupnením on-line dostupné každému alebo pre obmedzený počet užívateľov,
publikovanie zoznamov a adresárov on-line
23.2.3 Služby súvisiace so zaznamenávaním vstupných údajov
23.2.3.1 Práce spojené so zaznamenávaním údajov dodaných zákazníkom na pásku, disketu
alebo iné médium alebo priamo do systému na spracovanie
23.2.4 Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autora
23.3 Vydavateľská činnosť
23.3.1 Vydávanie kníh, máp, zborníkov
23.3.2 Vydávanie novín a časopisov – periodických a neperiodických publikácií
23.3.3 Vydávanie hudobnín
23.3.4 Vydávanie manuálov pracovných činností
23.3.5 Nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autora


To vytmavené predmety 23. 3. tam je hlavný názov, tie ďalšie napríklad 23.3.3 sú bližšie špecifikované a vymedzené čiastkové z tej hlavnej činnosti. Dávaj si hlavné pomenovanie živnosti , t.j. tie tmavšie nie tie dielčie.

Počet predmetov podnikania môžeš mať ľubovoľný. Ten počet vyberáš z tých hlavných činností, nie z tých dielčích. Verím, že pochopíš.
whoknows
17.11.11,17:35
Ano ja som tam mal 23.1 Pocitacove sluzby a pani ma s tym vypoklonkovala , ze tak to nema byt . Je to za ucelom ziskania prispevku na podnikanie .Mal som to ako druh zivnosti v podnikatelskom plane ktory sa za tym ucelom spracuva.
A ona mi poveedala , ze si tam mam dat led jednu s tych podcinnosti . Dokonca ma s tym poslala na zivnostensky urad lebo ze si neni ista pod aku zivnost to spada.
Na zivnostenskom som este nebol ale asi budem musiet ist nech mam istotu.
Economic
17.11.11,17:47
Ano ja som tam mal 23.1 Pocitacove sluzby a pani ma s tym vypoklonkovala , ze tak to nema byt . Je to za ucelom ziskania prispevku na podnikanie .Mal som to ako druh zivnosti v podnikatelskom plane ktory sa za tym ucelom spracuva.
A ona mi poveedala , ze si tam mam dat led jednu s tych podcinnosti . Dokonca ma s tym poslala na zivnostensky urad lebo ze si neni ista pod aku zivnost to spada.
Na zivnostenskom som este nebol ale asi budem musiet ist nech mam istotu.

Ak som dobre pochopila Tvojim riadkom, tak baba z úradu práce Ti takú hlúposť povedala, že si musíš vybrať jednu z podčinností ? Tak asi by si ju mal trošku oboznámiť čo je odporúčané označenie činnosti a čo je obsahové vymedzenie činnosti. Fakt nerozumiem, ako takíto ľudia môžu robiť na úradoch. Choď na príslušný živnostenský úrad a poraď sa s nimi.
Ak si mal v podnikateľskom pláne počítačové služby, tak takýto predmet musíš mať v Osvedčení. Inak fakt nechápem....
whoknows
17.11.11,20:34
Dakujem za odpoved .
Ta pani na urade ma tak doplietla , ze do vecera som nevedel kde je sever :O Zajtra si zavolam na zivnostensky aby som mal istotu.
Economic
18.11.11,05:16
Daj potom vedieť výsledok, ako to chápu na živnostenskom.
whoknows
18.11.11,09:04
Tak som volal na zivnostensky do Bratislavy lebo v ziline mi to pol hodiny nikto nedvihal alebo ma prepajali na tutajuce cisla.
Povedali mi to co som si myslel cize 23.1 Pocitacove sluzby je druh zivnosti ktory si mam zadat do podnikatelskeho zameru a nie ako ma pani na urade presviecala ze si tam mam dat jedno z vymedzeni tej zivnosti.
Niekedy mam dojem ze ty ludia na uradoch sami nevedia co a ako spravne vyplnit , cest vinimkam.
Hmm by ma zaujimalo kolkym uz ta pani tak skvelo poradila a ked im pride kontrola a bude sa drzat len toho vymedzenia zivnosti ake pokuty budu lietat vzduchom
Economic
18.11.11,09:09
Tak som volal na zivnostensky do Bratislavy lebo v ziline mi to pol hodiny nikto nedvihal alebo ma prepajali na tutajuce cisla.
Povedali mi to co som si myslel cize 23.1 Pocitacove sluzby je druh zivnosti ktory si mam zadat do podnikatelskeho zameru a nie ako ma pani na urade presviecala ze si tam mam dat jedno z vymedzeni tej zivnosti.
Niekedy mam dojem ze ty ludia na uradoch sami nevedia co a ako spravne vyplnit , cest vinimkam.
Hmm by ma zaujimalo kolkym uz ta pani tak skvelo poradila a ked im pride kontrola a bude sa drzat len toho vymedzenia zivnosti ake pokuty budu lietat vzduchom


No super. Takže predsa som mala pravdu. Nedávalo mi to logiku, tak ako si napísal. Venujem sa týmto veciam už niekoľko rokov, no fakt sa človek stretáva s veľmi "šikovnými" úradníčkami..... Česť tým, ktoré poradia naozaj ako treba.